autoDNA sprawdza

Nowe auto: kupić nie kupić, potargować warto. Zwłaszcza teraz

Dodano 17 czerwca 2020 przez

Nagłe wyhamowanie rynku nowych aut od marca tego roku to dobra okazja, aby teraz kupić samochód w korzystnej cenie i na atrakcyjnych warunkach finansowych. W dodatku pod koniec czerwca mają wreszcie ruszyć dopłaty na zakup aut elektrycznych.

Rynek nowych aut zaliczył dno w kwietniu i zaczyna powoli wychodzić z dołka. Zanim to jednak nastąpi, dealerzy muszą pozbyć się niesprzedanych zapasów. W ostatnich tygodniach nastąpił prawdziwy wysyp bardzo atrakcyjnych ofert. Oprócz obniżek cen można liczyć na niezwykle korzystne warunki finansowe. Przykładowo Volkswagen przez pierwsze trzy miesiące bierze koszty leasingu na siebie, a klient może jeszcze skorzystać z ubezpieczenia za 1 zł na rok i jest to dostępne również dla wybranych kredytów. Z kolei Toyota oferuje kredyt na zakup auta z pierwszą ratą płatną dopiero za 3 miesiące. Opcja ta jest dostępna już przy wpłacie własnej 10% wartości auta i nie powoduje naliczenia dodatkowych odsetek w porównaniu do standardowej oferty. Ciekawą ofertę ma też Volvo – samochody tej szwedzkiej marki są dostępne w leasingu przez pierwsze 6 miesięcy za 400, 600 lub 900 zł netto.

Warto zainteresować się leasingiem, bo wskutek kryzysu gospodarczego spowodowanego koronawirusem stopy procentowe w Polsce są na historycznie niskim poziomie 0,5%. Wskaźnik ten decyduje o wielkości stopy WIBOR, która jest stosowana przy kalkulacji rat leasingowej. Najczęściej firmy leasingowe stosuję 1- lub 3-miesięczny WIBOR – a te wskaźniki wynoszą już poniżej 1% i doliczają do tego swoją marżę. Oznacza to, że łączna suma opłat i rat za leasing nie powinna przekraczać obecnie 107-108%, co jest bardzo atrakcyjną ofertą. W przypadku leasingu najtańszych na rynku nowych aut typu Dacia Sandero, Dacia Logan, Skoda Citigo czy Toyota Aygo na okres 3 lat oznacza to miesięczną ratę na poziomie 600-700 zł netto.

Na klientów indywidualnych czekają też oferty wynajmu nowych aut miejskich na krótkie okresy (np. 12 miesięcy) z ratą nieprzekraczającą 600 zł brutto miesięcznie. Oczywiście trzeba warto brać pod uwagę, że w przypadku podwyżki stóp procentowych będzie trzeba zapłacić odpowiednio wyższą ratę. Klienci, którzy zdecydują się zakup za gotówkę też nie mogą narzekać. Pod koniec czerwca będą oni mogli dostać dopłatę w wysokości do 18 750 zł na zakup auta elektrycznego, jeśli jego cena nie przekroczy 125 tys. zł brutto.

Ilość komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *