autoDNA sprawdza

Skąd wziąć świadectwo homologacji? Czym jest homologacja?

Dodano 10 stycznia 2022 przez

Wszystkie pojazdy poruszające się po drodze muszą spełniać określone normy i wymagania. Ich stan techniczny powinien odpowiadać konkretnym zaleceniom, w przeciwnym razie samochód nie zostanie prawnie dopuszczony do użytku. Takie działania dotyczą homologacji pojazdu. Co to jest homologacja pojazdu i na czym polega? Czym jest świadectwo homologacji i skąd wziąć świadectwo homologacji typu pojazdu?

Czytaj więcej

autoDNA sprawdza

Gwarancja na samochód. Przedłużenie gwarancji fabrycznej i inne

Dodano 23 grudnia 2021 przez

Poszczególne podzespoły samochodu ulegają naturalnemu zużyciu. Są jednak usterki, które nie wynikają z upływu czasu, a raczej z wad materiałowych i fabrycznych. W takich sytuacjach kierowcy uważnie sprawdzają warunki gwarancji i szukają sposobu na to, by zaoszczędzić na naprawie. Jeśli jednak gwarancja na samochód dobiega końca, warto zainteresować się przedłużeniem gwarancji fabrycznej. Sprawdź, czy to opłacalne rozwiązanie i co możesz dzięki niemu zyskać.

Czytaj więcej

autoDNA radzi

Jak przygotować auto do zimy – porady dla kierowców

Dodano 8 grudnia 2021 przez

Zima to utrapienie dla kierowców. Można jednak wykonać szereg czynności, które pozwolą nam odpowiedzieć na pytanie „Jak przygotować auto do zimy?”. Będąc odpowiednio przygotowanymi oszczędzimy kilka lub kilkanaście minut przed ruszeniem w trasę oraz nerwy i pieniądze gdy przytrafi nam się coś złego podczas jazdy.

Czytaj więcej