Co nowego w autoDNA

Auto Świat potwierdza: raport AutoDNA chroni przed zakupem samochodu powypadkowego

Dodano 13 marca 2019 przez

Uwielbiamy sytuacje, kiedy widzimy, jak raporty autoDNA pomagają ludziom podejmować dobre decyzje dotyczące kupna pojazdu. Nasza duma rośnie jeszcze bardziej, kiedy chwalą nas branżowi giganci, tacy jak tygodnik Auto Świat. Co takiego zauważyli dziennikarze tego czasopisma? O tym – za chwilę.

Raport AutoDNA: radar bezlitośnie wyłapujący „bezwypadkowe” samochody

W numerze z czwartego marca bieżącego roku znalazł się artykuł mówiący o kupnie używanego Volvo. Jeśli myślicie, że to nudny tekst o niczym, to jesteście w dużym błędzie. Czyta się go prawie jak rozdział z powieści detektywistycznej.

Jak to w takich historiach bywa, wszystko zaczęło się od drobiazgu. Dziennikarze dostali informację o tym, że w pewnym miejscu w Polsce sprzedawany jest samochód z dość nieciekawą przeszłością, delikatnie mówiąc. Niby nic, w końcu nie pierwszy taki samochód na naszym rynku i z pewnością nie ostatni.

Sęk jednak w tym, że sprzedawca zaznaczył w ogłoszeniu okienko z napisem „bezwypadkowy”. Dziennikarze Auto Świata postanowili więc „pojechać w teren”, żeby na własne oczy przekonać się, gdzie leży prawda (i czy nie jest ona zbyt mocno poobijana 😉

Kiedy znaleźli się u sprzedawcy, zaczęli po kolei, metodycznie oglądać elementy, które zazwyczaj sprawdza się takiej sytuacji.

Samochód wizualnie wyglądał bardzo przyzwoicie. Owszem, przedni błotnik nosił ślady naprawy, ale o tym podstawieni „kupujący” zostali uczciwie poinformowani przez sprzedawcę.

Niestety, pewne detale zdradzały, że pojazd miał za sobą dość burzliwą przeszłość. Dlatego dziennikarze postanowili sięgnąć po prawdziwe działo armatnie: raport autoDNA. Za jego pomocą udało im się solidnie prześwietlić historię szwedzkiego auta wyprodukowanego w 2010 roku.

Czego dowiedzieli się z raportu autoDNA?

Przede wszystkim zobaczyli zdjęcia powypadkowego samochodu sprzed naprawy blacharskiej. Szczerze mówiąc, nie był to przyjemny widok. Na podstawie otrzymanych fotografii mogli ocenić bardziej precyzyjnie, które rzeczy zostały „zrobione” i jak mogło wyglądać całe zdarzenie drogowe. Co najważniejsze, cena za tak wartościowe z punktu widzenia nabywcy informacje okazała się zaskakująco niska.

Dlaczego warto sprawdzić historię kupowanego samochodu z autoDNA.pl?

Opisywany powyżej przypadek dowodzi, że raport pozwala odkryć to, co bardzo często i niestety skutecznie próbują zakryć blacharze i lakiernicy. Dodatkowo, dzięki raportowi udało się zweryfikować przebieg samochodu. Całkiem sporo jak na usługę, której cena zaczyna się od kilkunastu złotych, prawda?

Co jeszcze zawiera raport autoDNA?

Zakres otrzymywanych za jego pośrednictwem informacji jest oczywiście znacznie szerszy i obejmuje między innymi:

  • przegląd danych technicznych samochodu
  • wyniki weryfikacji auta w 12 bazach kradzionych samochodów
  • sprawdzenie, czy pojazd brał dział w akcjach serwisowych
  • listę przebiegów odnotowanych na badaniach technicznych wraz z datami
  • listę zgłoszonych szkód wraz z datami oraz kosztem ich usunięcia
  • informację na temat tego, ile razy auto było sprawdzane w wyszukiwarce VIN

Chcesz prześwietlić historię samochodu?

Skontaktuj się z nami!

Summary
Tygodnik „Auto Świat” wystawia laurkę raportowi AutoDNA
Article Name
Tygodnik „Auto Świat” wystawia laurkę raportowi AutoDNA
Description
Uwielbiamy sytuacje, kiedy widzimy, jak raport autoDNA pomaga ludziom podejmować dobre decyzje dotyczące kupna pojazdu. Nasza duma rośnie jeszcze bardziej, kiedy chwalą nas branżowi giganci, tacy jak tygodnik Auto Świat. Co takiego zauważyli dziennikarze tego czasopisma? O tym – za chwilę.
Author
Publisher Name
autodna.pl
Publisher Logo
Ilość komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *