autoDNA sprawdza
Internetowy samochód roku 2020 - raport OTOMOTO

autoDNA gościem raportu „Internetowy samochód roku 2020”

Dodano 22 lutego 2021 przez

OTOMOTO 11 lutego 2021 r. opublikowało swój coroczny raport pt. „Internetowy samochód roku 2020”.

Wiosenny lockdown i jesienna fala zachorowań (rok 2020) w naturalny sposób przełożyły się na pracę salonów samochodowych i komisów. Zakupy nowych samochodów w Polsce spadły w 2020 roku aż o 21%, a import używanych o 16%. Z rynku najszybciej znikały tanie samochody do 20 tysięcy złotych.

Relatywnie dobrze z pandemią poradził sobie z kolei segment premium. Pod koniec roku 2020 sprzedaż tych aut na rynku pierwotnym wzrosła o 28,80% (grudzień vs. listopad). Polacy kupili wówczas i zarejestrowali 8 704 pojazdów z wyższej półki. W skali całego roku, wydziały komunikacji łącznie zarejestrowały ich ponad 75 tysięcy, co stanowi spadek o zaledwie 4,63% w stosunku do 2019 roku.

 

Wzrosty zainteresowania dotyczyły także nowych samochodów dostawczych na abonament.

Jeśli chodzi o rodzaje napędu w samochodach, to wśród polskich kierowców niezmiennie największą popularnością cieszyły się silniki benzynowe. To 51,22% wyszukiwanych ogłoszeń i wzrost o 3% rok do roku. Systematycznie spadało też zainteresowanie Dieslami, podobnie jak LPG. Wyraźnie widać jednak rosnącą ofertę samochodów z ekologicznymi napędami. Aż o 84,45% wzrosła na OTOMOTO liczba ofert samochodów elektrycznych. Samochody hybrydowe (choć jest ich wśród ofert dużo więcej) zanotowały mniej spektakularny wzrost. Wyniósł on 58,67%.

 

autoDNA gościem raportu OTOMOTO

Publikacja OTOMOTO uzupełniona została o dane autoDNA na temat najczęściej sprawdzanym modeli w Polsce w 2020 r. Było to Audi A4, które rokrocznie wymienia się z BMW serią 3 na najwyższym stopniu podium. Tuż za sztandarowym autem Polacy najczęściej weryfikowali Opla Astrę i Forda Focusa.

W raporcie głosu udzielił także Piotr Sawuła, Członek Zarządu właściciela marki autoDNA:

Obowiązek umieszczania numeru VIN w ogłoszeniach kupna-sprzedaży pojazdu to wielki krok w stronę transparentnego rynku motoryzacyjnego. Raport historii pojazdu autoDNA w oparciu o numer VIN dostępny online 24 godziny na dobę, uwiarygadnia obie strony biorące udział w transakcji kupna-sprzedaży pojazdu. Transparentny dostęp do informacji to w obecnych czasach konieczność, zarówno dla sprzedającego pojazd, jak i kupującego.

 

Raport OTOMOTO dostępny jest tutaj

Zajrzyj także na blog OTOMOTO – Motopedię

 


Sprawdź VIN z autoDNA
Historia pojazdu autoDNA – dlaczego to ważne?
Jak kupić Raport Historii Pojazdu autoDNA?


 

Summary
autodna-gosciem-raportu-internetowy-samochod-roku-2020
Article Name
autodna-gosciem-raportu-internetowy-samochod-roku-2020
Description
OTOMOTO 11 lutego 2021 r. opublikowało swój coroczny raport pt. „Internetowy samochód roku 2020”.
Author
Publisher Name
autoDNA
Publisher Logo
Ilość komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *