autoDNA sprawdza
bravoauto

Co to jest program Inchcape Premium Selection (Bravoauto)?

22 maja 2023

Firma Inchcape zasłynęła jako dealer BMW oraz MINI w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Sprzedaż nowych aut nie jest jedynym obszarem działalności marki – firma oferuje także samochody używane – nie tylko BMW czy MINI, ale też innych marek w ramach programu Inchcape Premium Selection, a obecnie Bravoauto.

 

Co to jest program Inchcape Certified – Bravoauto

 

Rynek samochodów używanych jest w Polsce bardzo duży, a jednocześnie pełen specyficznych zjawisk. Do przejrzystości i uczciwości niestety mu daleko, choć z pewnością niesłuszne jest wrzucanie wszystkich do jednego worka. Zdarzają się zarówno uczciwi, jak i nieuczciwi sprzedawcy, jednak to zła sława tych ostatnich skutecznie spędza sen z powiek osobom chcącym kupić auto na rynku wtórnym. Z myślą o nich tworzone są programy takie jak ten należący do Inchcape, znanego w Polsce dealera BMW oraz MINI – nie tylko samochodów ale i motocykli (jako Inchcape Motor Polska).

Jeszcze do niedawna program funkcjonował pod swoją dotychczasową nazwą, ciesząc się dużym zainteresowaniem klientów. Przedstawiciele firmy postanowili jednak o wyodrębnieniu osobnej działalności, która zajmie się sprzedażą samochodów używanych, które podlegają drobiazgowej kontroli, a mechaniczne inspekcje mają za zadanie upewnienie się, że stan techniczny oferowanego auta jest bez zarzutu.

 

Uwaga

Tym samym program zyskał nową nazwę: Bravoauto.

 

 

Dla kogo skierowany jest ten program?

Popularny dealer BMW swoją ofertę kierował przede wszystkim do bardziej zamożnych klientów, którzy z różnych względów nie decydują się na zakup auta nowego, wybierając w zamian samochód używany. Pojazdy dostępne w programie Inchcape miały mieć doskonały stan techniczny, idealny wygląd zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny, a także niższy od typowego dla swoich roczników przebieg. Na specjalne okazje cenowe nie ma co liczyć, co dealer BMW rekompensuje jednak atrakcyjną ofertą finansowania.

 

Informacja

Odkąd jednak program działa pod marką Bravoauto, dostępne są w nim pojazdy nie tylko BMW i MINI, ale także innych producentów, których oferta może zainteresować klientów chcących wydać mniejszą kwotę.

 

Program dealerski przedstawiciela BMW skierowany jest więc dla każdego, kto chciałby kupić pojazd używany – nie tylko marki BMW czy marki MINI – bezpiecznie i bez ryzyka, a do tego wygodnie. Dokładnie tak, jak przebiega to w przypadku zakupu nowych aut w salonie.

 

Finansowanie w programie „Bravoauto”

Zakup samochodu używanego klasy Premium często bywa dużym wydatkiem, dlatego Inchcape Motor Polska oferuje różne możliwości finansowania. Chętni mogą uiścić całą kwotę jednorazowo gotówką, ale dealer BMW oferuje także kredyt oraz leasing.

Przeznaczony z myślą o użytkownikach indywidualnych BMW Kredyt pozwalał rozłożyć spłatę nawet na 96 rat (8 lat). Firma obiecywała konkurencyjne oprocentowanie oraz minimum formalności. BMW Leasing oraz BMW Comfort Lease to z kolei propozycje przygotowane dla przedsiębiorców, którzy comiesięczną ratę za samochód uwzględnią w kosztach prowadzenia działalności.

Także dzisiaj Bravoauto oferuje zarówno kredyt, jak i leasing, szczycąc się maksymalnie skróconym czasem potrzebnym do załatwienia wszelkich kwestii technicznych oraz minimalnymi wymogami formalnymi.

 

Jak sprawdzane są samochody?

 

Zanim auto używane znalazło się w ofercie Inchcape Motor, dealer BMW upewniał się, że pojazd w pełni spełnia zakładane normy. Przechodził niezwykle rygorystyczny przegląd wizerunkowy, w ramach którego sprawdzane były elementy mechaniczne. Wiele uwagi przywiązywało się też do wyglądu – w tym jakości wnętrza. Nie mogło też zabraknąć takich elementów jak przeglądy kół czy jazda próbna. Wszystkie te czynniki wpływają na to, czy samochód przejdzie inspekcję i zostanie zakwalifikowany do programu.

Niezwykle istotnym elementem weryfikacji auta przed wystawieniem do sprzedaży jest sprawdzenie historii pojazdu. Podobnie rzecz wygląda dzisiaj – w Bravoauto drobiazgowy przegląd obejmuje co najmniej 120 punktów kontrolnych.

 

Jakie pojazdy dostępne są w tym programie?

Inchcape Motor Polska to przede wszystkim dealer BMW i MINI, jednak w programie odkupu aut używanych oferowane są także pojazdy innych marek – nie tylko z tzw. segmentu Premium. Liczba ofert jest naprawdę duża, a najtańsze samochody kupić można już od kilkunastu tysięcy złotych.

 

BMW

BMW jest jedną z najchętniej wybieranych przez Polaków marek samochodowych, dotyczy to zarówno samochodów nowych, jak i tych z pierwszej (lub którejś kolejnej) ręki. Inchcape Certified to program znanego w Polsce dealera BMW, nic więc dziwnego, że to właśnie samochody marki BMW dominowały w ofercie.

Opatrzone certyfikatem Premium Selection znaleźć można BMW praktycznie każdej serii, począwszy od niewielkich, miejskich BMW Serii 1, na potężnym BMW X7 kończąc. Nie zabrakło także przedstawicieli sportowych BMW spod znaku „M”, a także elektrycznych BMW i3.

 

MINI

Nieco mniej niż BMW jest w programie samochodów spod znaku MINI, ale trudno się dziwić – jest to marka zdecydowanie mniej popularna w Polsce, mająca w swojej ofercie nieduże, ale wciąż dość kosztowne samochody miejskie. Z pewnością chętnie sięgają po nie osoby lubiące się wyróżniać – zatem i dla nich Inchcape Motor proponuje kilkanaście czy kilkadziesiąt egzemplarzy z certyfikatem Premium Selection.

Chcąc kupić MINI w programie, trzeba liczyć się z wydatkiem ok. 100 tys. złotych, aczkolwiek zdarzają się sporadycznie również egzemplarze o kilka lat starsze, wyceniane mniej więcej na połowę tej kwoty. Wiek rekompensuje w ich przypadku symboliczny przebieg, a dealer BMW gwarantuje ich nienaganny stan. Jest to więc propozycja, którą na pewno warto wziąć pod uwagę.

 

Inne marki

Obok BMW i MINI w programie Inchcape Motor Polska znaleźć można także inne marki, przede wszystkim kojarzące się z luksusem, choć nie tylko. Wybierać można spośród samochodów Porsche, Mercedesa, Infiniti, Jaguara czy Land Rovera.

 

Informacja

Na nowych właścicieli w Bravoauto czekają też licznie reprezentowane Volkswageny, Audi, Volvo czy Toyoty, a nawet Peugeoty czy Skody.

 

 

Samochody używane od firm – flotowe hity

 

Polski dealer BMW ma w swojej ofercie również tzw. auta poflotowe, które w tym przypadku stanowić będą szczególnie atrakcyjną propozycję. Są to używane samochody wyższej klasy – eksploatowane najczęściej nie przez osławionych przedstawicieli handlowych każdego dnia pokonujących setki kilometrów, a przez kadry menadżerskie potrzebujące aut reprezentacyjnych.

Przekłada się to zarówno na niższe przebiegi (może to być zaledwie kilka tys. kilometrów przez półroczny okres użytkowania bogato wyposażonego BMW), jak i wzorowy wygląd. Każdy taki samochód musi przejść rygorystyczny przegląd wizerunkowy, a także liczne mechaniczne inspekcje – stan wszystkich podzespołów poddawany jest drobiazgowej kontroli, dzięki czemu nowy właściciel zyskuje pewność, że auto używane posłuży mu bezproblemowo jeszcze przez wiele lat.

 

Zalety programu „Inchcape Premium”

 

Podobnie jak w przypadku innych programów dealerskich podstawową zaletą jest renoma firmy, jaka zanim stoi. W przypadku Inchcape Motor Polska jest to dealer BMW, który pieczołowicie dba o to, by znak Premium Selection nie został rozmieniony na drobne.

Dzięki temu można mieć pewność, że stan techniczny kupowanego w Bravoauto samochodu będzie absolutnie bez zarzutu. Skorzystanie z programu przy zakupie auta BMW, MINI czy jakiegokolwiek innego producenta to opcja wygodna i bezpieczna, a także szybka. Plusy związane są także z atrakcyjną ofertą finansowania, która sprawia, że nie trzeba wydawać na zakup całej kwoty jednocześnie. W przypadku zakupu auta od prywatnego użytkownika ewentualnego finansowania trzeba szukać we własnym zakresie (poprzez kredyt bankowy), co komplikuje sprawę.

Niezależnie więc, czy BMW czy pojazd innego producenta, Bravoauto to gwarancja znakomitego stanu, niskiego przebiegu oraz pewnego zakupu. To z pewnością istotne zalety programu.

 

Wady programu

Czy zakup samochodu spod znaku Premium Selection ma jakieś wady? Z pewnością trudno tu oczekiwać szczególnie atrakcyjnych ofert cenowych – pobieżny rzut oka na dostępny na stronie Bravoauto kalkulator finansowania i koszty kredytu brutalnie sprowadza na ziemię. Nie o to jednak chodzi w tego rodzaju programach. Tzw. okazje są domeną komisów wątpliwej renomy, najczęściej też niższa cena na początku związana jest z koniecznością poniesienia większych wydatków później (które np. w przypadku BMW potrafią mocno uderzyć po kieszeni). Trzeba wtedy poświęcić na serwisowanie nie tylko pieniądze, ale i czas.

Trudno także oprzeć się wrażeniu, że używane samochody w programie mogłyby zostać nieco lepiej opisane – przynajmniej jeśli wziąć pod uwagę ofertę prezentowaną na stronie internetowej. To jednak szczegóły, tym bardziej że ogłoszenia służą jedynie zapoznaniu się z prezentowanymi egzemplarzami (nie ma tu opcji zakupu samochodu online).

 

Warto wiedzieć

Sprawdź VIN za darmo wybranego pojazdu w serwisie autoDNA.pl, wiodącym na rynku narzędziu do dekodowania VIN. Wystarczy do tego jedynie numer VIN. W raportach, dotyczących używanych aut można znaleźć informacje, które pozwolą sprawdzić, czy sprzedawca mówi prawdę czy też nie. W raporcie można znaleźć dane na różny temat. Jednym z nich jest historia pojazdu czy bazy skradzionych pojazdów. Sprawdzenie VIN możesz wykonać przez cały rok 24/7.

 

 

Summary
Co to jest program Inchcape Premium Selection (Bravoauto)?
Article Name
Co to jest program Inchcape Premium Selection (Bravoauto)?
Description
Firma Inchcape Premium Selection (obecnie Bravoauto) zasłynęła jako dealer BMW oraz MINI w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Obecnie posiada również inne marki
Author
Publisher Name
autoDNA
Publisher Logo