Aktualności

Ford Używane || Hyundai i-Best || Citroen Select

Dodano 6 listopada 2019 przez

Auto używane z salonu – nowy cykl autoDNA.pl – cz. 9

Ford, Citroen i Hyundai – trzy różne marki i trzy różne oficjalne programy sprzedaży aut używanych. Ford dzięki sporemu importowi samochodów od lat należy do czołówki popularności na naszym rynku. Ugruntowaną pozycję ma też koreański Hyundai, ale w naszym kraju nie brakuje również miłośników francuskich aut, o czym świadczy niesłabnące zainteresowanie autami Citroena. Jaki wybór oferują te marki dla chętnych na używane auto z salonu?

www.ford.pl

Ford to jedna z najbardziej popularnych marek, jeśli chodzi o import aut używanych do Polski. Nie do końca znajduje to jednak odzwierciedlenie w programie importerskim, w którym jest kilkaset ofert. Wynika to przede wszystkim z dość ostrych kryteriów programu, w którym sprzedawane są tylko Fordy w wieku poniżej 5 lat i przebiegu do 125 tys. km. W ślad za rygorystycznymi wymogami nie idzie jednak w parze ponadstandardowa ochrona aut – są one objęte tylko 12-miesięczną ochroną gwarancyjną. Wszystkie samochody mają za to Certyfikaty Jakości Pojazdu DEKRA. Kwota 30-40 tys. zł to absolutne minimum, aby kupić samochód za pośrednictwem tego programu. Trafiają się też modele znacznie droższe, np. Ford Mustang GT za 199 tys. zł.

Hyundai i-Best

www.hyundai.pl

Koreańska marka z roku na rok zyskuje na popularności w Polsce, co znajduje także odzwierciedlenie w popycie na auta używane. Ponad 300 samochodów w ofercie wyróżnionej na głównej stronie importera (trzeba wejść przez zakładkę „oferta”) to niezły wynik. Te oferowane w ramach programu i-Best mają mniej niż 6 lat od daty pierwszej rejestracji i przebieg do 120 tys. km. Mają także 12-miesieczną gwarancję bez limitu kilometrów, assistance na terenie całej Europy oraz certyfikat jakości DEKRA. Do najdroższych aut należy luksusowy Hyundai Genesis (239 tys. zł), a nieco tańsze są modele Santa Fe oraz Tucson (wcześniej: ix35). Spory wybór popularnych i40, i30 oraz modelu Elantra.

Citroen Select

http://www.citroenselect.pl

Oficjalny program sprzedaży aut używanych francuskiej marki nie odbiega od standardów rynkowych. Pojazdy oferowane w ramach programu posiadają nawet do 24 miesięcy gwarancji oraz certyfikat DEKRA. Oferta nie jest imponująca – tylko ok. 80-90 modeli w danym czasie rozczarowuje, biorąc pod uwagę, że dostępne są też auta innych marek. Jest też odnośnik do wyceny aut używanych dla osób, które chcą sprzedać swój samochód. Większość ofert to modele Citroena, ale można też znaleźć auta innych marek. Przydałaby się też nieco lepsza wyszukiwarka. Obecnie funkcjonująca ma dość podstawowe parametry wyszukiwania.

Summary
Ford Używane || Hyundai i-Best || Citroen Select
Article Name
Ford Używane || Hyundai i-Best || Citroen Select
Description
Auto używane z salonu – nowy cykl autoDNA.pl – cz. 9
Author
Publisher Name
autodna.pl
Publisher Logo
Ilość komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *