autoDNA sprawdza
honda_uzywane

Honda używane samochody od dealera. Poznaj program „Honda approved”

30 stycznia 2023

Honda używane samochody czyli program „Honda Approved” dostępne są tylko modele własnej produkcji, oczywiście w odpowiednim stanie technicznym i wizualnym. Ogromną rolę w świecie motoryzacji pełnią przywiązania klientów do określonych marek a także sama ich renoma.

Tym pierwszym elementem producenci potrafią przez dekady trzymać ze sobą wiernych klientów zadowolonych z jakości produktu i obsługi, drugi zaś niejednokrotnie przyciąga nowych chętnych do firmowych salonów. Marka Honda od lat stawia na właśnie na stałych klientów, na relacje które trwają latami mimo wszystko. Potwierdza to podejście także do sprzedaży samochodów używanych przez autoryzowanych dealerów marki w Polsce.

 

Honda używane samochody czyli „Honda Approved”?

Przeszukując rynek wtórny w poszukiwaniu używanego samochodu marki Honda nie tak łatwo znaleźć egzemplarz który sprzedaje wybrany dealer w ramach programu. Obecnie w ofercie znajduje się niespełna 8 aut w całej Polsce (łącznie 108 Hond, z czego większość nie spełnia rygorystycznych kryteriów wieku i rzebiegu), co pokazuje dbałość z jaką dealerski program Honda Approved dobiera samochody dla swoich klientów, wybierających jakość produktu i obsługi autoryzowanego koncesjonera – na co dzień sprzedającego samochody nowe.

 

 

Podobnie jak w innych programach dealerskich zajmujących się sprzedażą samochodów używanych, aby zapewnić klientom komfort i bezpieczeństwo także przy zakupie samochodu używanego, Honda przyjęła procedurę kontrolną wedle której weryfikuje wszystkie oferowane przez siebie auta. W jednej kwestii program odróżnia się od pozostałych podobnych rozwiązań dotyczących sprzedaży samochodów używanych. Tutaj nie kupimy samochodu innej marki niż Honda, na stronie programu są tylko auta japońskiego producenta z różnych generacji – wyszukamy rozmaite modele Civic, City i szereg SUV-ów. W indywidualnej ofercie dealerów oczywiście w ramach sprzedaży komisowej możemy jednak znaleźć samochody używane innych marek, nie są one jednak objęte ochroną programu Honda Approved, ofert trzeba szukać indywidualne u każdego sprzedawcy.

Samochody Honda trafiające do oferty programu Honda Approved są skrzętnie sprawdzane i selekcjonowane. Japoński producent jest w pełni świadomy wysokiej jakości, trwałości produkowanych przez siebie samochodów, dlatego do sprzedaży aut używanych dopuszcza egzemplarze nawet siedmioletnie.

 

 

Samochody sprzedawane w programie Honda Approved objęte są dodatkową gwarancją, niezależnie od wieku i przebiegu – co tylko potwierdza wysoką wartość nawet używanych egzemplarzy. Samochód sprzedany w ramach programu Honda Approved objęty jest przynajmniej dwunastomiesięczną gwarancją jak również użytkownik otrzymuje roczny pakiet Assistance. W pakiecie Assistance uzupełniającym gwarancję zawarto pomoc drogową w przypadku awarii pojazdu na drodze. Podobnie jak w innych pakietach z pomocą Assistance, Honda zapewnia wsparcie w przypadku rozładowanego akumulatora i przebitej opony, czy innych sytuacjach wymagających holowania do serwisu.

Program Honda Approved na pierwszym miejscu stawia zadowolenie swoich klientów, które jest fundamentem przyszłej długotrwałej relacji – i ta strategia sprawdza się w przypadku Hondy na całym świecie. Z tego względu Honda bierze mimo wszystko poprawkę na wiek sprzedawanych przez siebie samochodów używanych, dodatkowo oferując program wymiany auta w przeciągu 30 dni lub do 1000 kilometrów od momentu zakupu. Klient ma prawo wymienić wybrany przez siebie samochód na inny o podobnej wartości z oferty Honda Approved w jasno określonej sytuacji.

 

Informacja

Nowy nabywca może dokonać wymiany samochodu w przypadku wystąpienia w pierwszych dniach awarii której nie da się usunąć do upłynięcia 30 dni od dokonania zakupu. Oczywiście program wymiany nie zastępuje obowiązujących w polskim ustawodawstwie zapisów określających prawa konsumenta.

 

Kolejnym elementem składowym programu Honda Approved jest oferowanie wspomnianych już wyselekcjonowanych samochodów używanych. Każdy przechodzi kontrolę w autoryzowanym serwisie Honda pod względem mechanicznym, blacharskim oraz wnikliwą kontrolę przedstawionej dokumentacji, historii napraw w ASO Honda i danych uzyskanych na podstawie numeru vin.

Honda Approved wychodzi także naprzeciw klientom którzy nie mają dużego pojęcia o motoryzacji. Na stronie internetowej programu dostaniemy pomoc w wyborze używanego samochodu. System po wprowadzeniu kilku zmiennych przestawi nam propozycje z aktualnej oferty Honda Approved. Ustawiamy budżet jaki planujemy przeznaczyć na zakup samochodu, określamy wielkość pojazdu (nadwozie) i charakterystykę tras jakie zazwyczaj pokonujemy. Na tej podstawie algorytm typuje oferty wpisujące się w nasze określone precyzyjnie wymagania.

 

 

Dodatkowo autoryzowani dealerzy Hondy bezpłatnie wycenią dostarczony przez klienta samochód dowolnej marki, musi on oczywiście spełniać jakościowe standardy marki względem produktów, mieć bezwypadkową przeszłość i udokumentowany przebieg. Wówczas jeśli przedstawiona wycena okaże się zadowalająca dla klienta, dealer odkupi samochód, lub przyjmie go w rozliczeniu – dalej trafia on do sprzedaży w systemie komisowym, poza programem Honda Approved. Zostanie również przygotowany pod względem technicznym i wizualnym, co nowemu właścicielowi da pewność zakupu pewnego samochodu.

 

 

Dla kogo skierowany jest program?

Określona już na samym początku funkcjonowania programu specjalizacja wyłącznie na samochody marki Honda jasno precyzuje docelową grupę klientów. Ofertę Honda Approved w większości sprawdzają tylko osoby z góry zainteresowane zakupem samochodu japońskiej marki, słynących z wysokiej trwałości i odporności na trudy użytkowania. Dodatkowo klientów przyciąga roczna gwarancja wspierana pomocą Assistance oraz wysoki poziom obsługi autoryzowanego salonu Honda.

 

Finansowanie w programie

W programie Honda Approved możemy liczyć na wszechstronną pomoc i doradztwo wykwalifikowanych sprzedawców. Ich zadaniem obok pomocy w wyborze samochodów używanych w razie potrzeby jest także określenie naszych potrzeb finansowych i dopasowanie stosownych rozwiązań względem wartości transakcji i wieku wybranego samochodu. Kupno samochodu marki Honda bez problemu możemy finansować w formie takiej jak kredyt i leasing – przeznaczonego dla klientów firmowych. W przypadku leasingu pamiętać musimy, że wybrany przez nas egzemplarz samochodu musi być sprzedawany z pełną fakturą VAT. Dla klientów indywidualnych również na miejscu w salonie Honda Approved doradca przedstawi symulacje kredytową uwzględniającą różne wielkości wpłaty własnej i okresu kredytowania oraz wzór umowy. Nasza zdolność kredytowa także może zostać sprawdzona od ręki, co pozwoli skrócić maksymalnie procedurę przyznawania finansowania i finalizacji zakupu samochodu.

 

Jak sprawdzane są samochody w programie Hondy?

Kupując samochód używany klienci wybierający ofertę programów dealerskich liczą się z wyższą ceną zakupu, która uzasadniona jest nie tylko wyższym poziomem obsługi sprzedażowej ale także pewnością że kupowany samochód jest faktycznie w dobrej kondycji, a jego historia jest prawdziwa (pula dodatkowych usług również nie pozostaje bez znaczenia). Pracownicy salonów dealerskich Honda przed wystawieniem samochodu do oficjalnej oferty poddają go wnikliwej kontroli, sprawdzając 125 punktów kontrolnych.

 

Informacja

Sprawdzanie samochodów używanych w serwisie Honda poprzedza weryfikacja ich dotychczasowej historii, napraw i czynności serwisowych, przeszłości wypadkowej i zgodności stanu faktycznego z fabryczną specyfikacją wynikającą z numeru vin.

 

 

Informacje te pochodzą z systemu firmy Honda używanego przez każdego autoryzowanego dealera. Jeśli samochód spełnia te kryteria trafia do serwisu gdzie sprawdzana jest grubość i stan powłoki lakierniczej, poszukiwane są pozostałości po ewentualnych naprawach wypadkowych, sprawdzany jest układ jezdny, hamulcowy i jednostka napędowa wraz z osprzętem pod kątem oznak zużycia i poprawności obsługi. Rzecz jasna w programie Honda Approved samochód poddawany jest także szerokiej diagnostyce komputerowej, pozwalającej na wykrycie błędów w systemie, śladów wszelkich ingerencji i napraw. Na koniec procesu kontroli każdy samochód trafia na jazdę próbną podczas której doświadczony pracownik w praktyce ocenia poprawność działania układu jezdnego, hamulcowego i wszystkich systemów pokładowych i typuje elementy, aspekty które trzeba jeszcze zweryfikować przed dodaniem egzemplarza do oficjalnej oferty handlowej.

 

Jakie pojazdy są dostępne?

Ścisłe nastawienie programu Honda Approved wyłącznie na samochody japońskiej marki ogranicza wybór do kilku modeli z różnych generacji. Z pomocą doświadczonego doradcy klient znajdzie odpowiednią dla siebie propozycję. Niektórzy dealerzy mają w swoich ofertach także samochody innych marek, takich informacji nie znajdziemy jednak na oficjalnej stronie Honda Approved. Kontakt do sprzedawców znajdziemy na stronach internetowych poszczególnych dealerów. Szczególnie w dzisiejszych realiach rynkowych wielu dealerów Hondy wspomaga swoje budżety i ofertę także autami innych marek, których jakość prezentuje odpowiedni poziom.

 

Honda

Oferta modelowa Honda Approved jak już wspominaliśmy ogranicza się do samochodów używanych tylko japońskiej marki. Ze względu na kryterium wiekowe, dopuszczające maksymalnie siedmioletnie egzemplarze do wyboru mamy chociażby dwie generacje kompaktowego modelu Civic, SUV’a CRV, HRV, sportowego CRZ, ostatnie wcielenie pochodzącego z klasy średniej Accorda czy miejski model Jazz. Większość stanowią egzemplarze z silnikami benzynowymi, które w przypadku japońskiego producenta są szczególnie polecane. Nieco rzadziej trafiają się wersje z silnikami diesla 1.6 i 2.2 jak i egzemplarze z napędem hybrydowym. Obecnie w ofercie programu znajdziemy niespełna 8 egzemplarzy w różnym przedziale cenowym, większość z nich zasila benzyna.

 

 

Inne marki

Program dealerski Honda Approved oferuje tylko samochody marki Honda. Samochody pozostawiane w rozliczeniu lub odkupowane przez autoryzowanych dealerów Honda sprzedawane są na zasadach komisowych, w ich przypadku warunki świadczeń dodatkowych są indywidualnie ustalane przez dealera z klientem. Ewentualne zapewnienia przekazywane są klientowi w formie pisemnej.

 

Samochody używane od firm – flotowe hity programu

Skala działalności programu Honda Approved w porównaniu z pozostałymi innymi na rynku programami jest niewielka. Niską ilość samochodów używanych z flotową historią tłumaczy dodatkowo mała popularność aut marki Honda w firmowych flotach. Okazjonalnie w ofercie programu Honda Approved sprzedawane są używane egzemplarze których poprzednim właścicielem była firma – najczęściej pozostawione są w rozliczeniu. Ich ogromną zaletą z punktu widzenia kolejnego klienta – firmowego – jest sprzedaż z pełną fakturą VAT.

 

Zalety programu „Honda”

Zakupy samochodów używanych w programach dealerskich dają szereg korzyści. W przypadku Honda Approved klient może liczyć na:

 • Certyfikat potwierdzający przebieg danego egzemplarza
 • Roczną gwarancję
 • Obowiązujący przez rok pakiet pomocy Assistance
 • Program wymiany samochodu na inny z oferty trwający 30 dni lub do 1000 km
 • Atrakcyjne warunki finansowania zakupu
 • Prawdziwą historię pojazdu z pełną dokumentacją serwisową
 • Wnikliwe sprawdzenie każdego sprzedawanego samochodu na podstawie 125 punktów kontrolnych
 • Możliwość pozostawieniu starego samochodu w rozliczeniu

 

Wady programu

Program Honda Approved to również pewne niedogodności z którymi klient musi się liczyć:

 • Niewielka oferta rozrzucona po salonach w całej Polsce
 • Ceny przewyższające rynkową średnią
 • Ograniczenie oferty praktycznie tylko do samochodów Honda

Propozycja programu Honda Approved zadowoli bardzo wyselekcjonowanego klienta, szukającego wyłącznie perfekcyjnie utrzymanego samochodu Honda z drugiej ręki. Dodatkowe usługi takie jak gwarancja, pomoc Assistance nie powinny uśpić naszej czujności. Jak przy każdej transakcji zakupu samochodu używanego warto samemu sprawdzić jego historię wykupując chociażby raport autoDNA. Wydając niewielką kwotę w krótkim czasie potwierdzimy rzetelność zapewnień sprzedawcy.

 

Warto wiedzieć

Zainteresował Cię ten artykuł? Sprawdź także produkty oferowane przez autoDNA – wiodącego dostawcę raportów historii pojazdu w Europie i USA. Sprawdzenie VIN może pomóc Ci ustrzec się przed dodatkowymi kosztami związanymi z zakupem auta z nieznaną przeszłością. Serwis dostępny jest 24/7 przez cały rok – wystarczy dostęp do Internetu i numer VIN pojazdu, który chcesz sprawdzić.

 

 

Summary
Honda używane samochody od dealera. Poznaj "Honda approved"
Article Name
Honda używane samochody od dealera. Poznaj "Honda approved"
Description
Honda używane samochody czyli program "Honda Approved" dostępne są tylko modele własnej produkcji, oczywiście w odpowiednim stanie technicznym i wizualnym.
Author