autoDNA sprawdza
ASD 5PL uzywane z salonu BMW

Inchcape Premium Selection, czyli używane BMW z pewnego źródła

10 czerwca 2020

BMW na rynku aut używanych ma bardzo mocną pozycję. Samochody tej marki są poszukiwane przez klientów, a liczba ofert zarówno krajowych, jak i sprowadzonych pojazdów, jest spora. Liczba ogłoszeń nie przekłada się jednak na jakość, więc poszukiwania samochodu w dobrym stanie może okazać się czasochłonne.

Dlatego ciekawą opcję stanowi BMW Premium Selection, oficjalny program sprzedaży wyselekcjonowanych aut, które wyróżniają się certyfikatem wydawanym przez autoryzowane serwisy bawarskiej marki. Otrzymują go pojazdy, których stan techniczny został poddany gruntownej weryfikacji i spełniają wyśrubowane standardy. Sprawdzane są m.in. dane z komputera pojazdu, przeprowadzane są techniczne i mechaniczne inspekcje, przeglądy kół oraz opon, jak również jakości wnętrza. Premium Selection jest dostępne m.in. w Inchcape, czyli największego w Polsce dealera BMW, który prowadzi salony w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Dealer ten korzysta również z raportów autoDNA przy weryfikacji pojazdów dostępnych w programie.

Samochody oferowane w ramach Premium Selection otrzymują 2-letnią ochronę gwarancyjną na wszystkie elementy mechaniczne i elektroniczne. Klient nie musi się również martwić o serwisowanie przez 10 tys. km, czyli około półroczny okres użytkowania. Zakup auta objęty jest także atrakcyjną ofertą finansowania lub leasingiem, jeśli nie chcemy przeznaczyć na niego gotówki.

– Samochody używane, z certyfikatem Premium Selection, sprzedawane w naszych salonach poddawane są drobiazgowej kontroli. Każdy pojazd musi pomyślnie przejść rygorystyczny przegląd wizerunkowy oraz techniczny, zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny, by upewnić się, że w pełni spełnia zakładane normy – zapewnia Michał Podkowa z Inchcape, największego w Polsce dealera BMW, który prowadzi salony w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

Oferty Premium Selection w Inchcape zaczynają się od ok. 60 tys. zł, ale można też znaleźć auta kosztujące ponad 500 tys. zł, np. modele M. Na stronie programu pod adresem https://warszawa.bmw-inchcape.pl/samochody-uzywane można zwykle znaleźć do 200 ogłoszeń, więc teoretycznie każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Warto wiedzieć

Sprawdź VIN podczas transakcji kupna-sprzedaży pojazdu, z pomocą raportu historii pojazdu autoDNA, wiodącego na rynku dostawcy narzędzia do dekodowania VIN. Numer VIN wystarczy, aby dowiedzieć się czy auto miało m.in. szkody pojazdu, w tym także szkody całkowite, kolizje, odnotowane stany drogomierza, archiwalne zdjęcia. Sprawdzenie VIN jest proste, szybkie i może ustrzec przed ogromnymi wydatkami związanymi z zakupem auta-cytryny (lemon-car).