autoDNA sprawdza
mercedes_benz_certified

Samochody używane „Mercedes Benz Certified”

17 kwietnia 2023

Program Mercedes Benz Certified pozwala nabyć sprawdzone, wysokiej jakości samochody używane. To doskonałe rozwiązanie dla kierowców ceniących bezpieczne rozwiązania — w ofercie znajdują się certyfikowane używane Mercedesy z pewnego źródła. Dzięki temu przy zakupie nowego samochodu nie towarzyszy stres i obawa przed podjęciem złej decyzji. Co warto wiedzieć o programie?

 

Co to jest program „Mercedes Benz Certified”?

 

Mercedes Benz Certified – Samochody Używane to program umożliwiający zakup używanego Mercedesa bez ryzyka, które zwykle towarzyszy transakcjom na rynku wtórnym. Dzięki temu rozwiązaniu potencjalni klienci mogą dokonać bezpiecznego zakupu. Oferta jest dostępna u wybranych dealerów Mercedes-Benz.

Co ważne, wszystkie oferowane samochody są przed sprzedażą dokładnie sprawdzane – poddawane są kontroli technicznej oraz weryfikowana jest ich historia, dzięki czemu przysługuje na nie minimum 24-miesięczna gwarancja (z możliwością przedłużenia).

 

Informacja

To właśnie ta gwarancja jakości sprawia, że certyfikowane samochody używane cieszą się dużą popularnością i pozwalają nabywcy aut bezpiecznie i spokojnie podróżować po całym kraju, jak i poza jego granicami.

 

 

Dla kogo skierowany jest program?

Program Mercedes Benz Certified jest skierowany do osób, które poszukują wysokiej jakości, sprawdzonych samochodów używanych renomowanych marek na rynku wtórnym. Program ten pozwala kupić używanego Mercedesa bez ryzyka — wszystkie modele zanim trafią w ręce nowego właściciela mają bowiem skontrolowany stan techniczny.

 

Finansowanie w programie

Klienci zainteresowani kupnem samochodu w ramach programu Mercedes Benz Certified mogą skorzystać z różnych form finansowania jego zakupu. Istnieje możliwość skorzystania z kredytu na oferowane samochody używane. To okazja do wyboru liczby rat miesięcznych na preferencyjnych warunkach w ramach Mercedes Benz Financial Services.

 

Zwróć uwagę

Alternatywę dla osób prowadzących działalność gospodarczą stanowi leasing, również w formie Lease&Drive 1% z niską ratą miesięczną.

 

Kupując samochody używane w programie Mercedes Benz Certified, można także w ramach rozliczenia pozostawić u dealera swoje poprzednie auto. Wówczas specjaliści sprawdzą jego stan techniczny i przygotowują wycenę. Na podstawie sporządzonej oferty umożliwią jego przyjęcie w rozliczeniu, tj. cena nowego auta zostanie odpowiednio pomniejszona. To wygodny sposób na dokonanie transakcji, pozwalający uniknąć niekiedy problematycznej samodzielnej sprzedaży pojazdu.

 

Jak sprawdzane są samochody w programie Mercedesa?

Wszystkie samochody używane dostępne w ramach programu Mercedes-Benz łączy wysoka jakość i potwierdzony, dobry stan techniczny. Specjaliści producenta przeprowadzają kompleksową kontrolę wewnętrzną, jak i zewnętrzną pojazdu. Kontrola obejmuje sprawdzenie nadwozia i wnętrza samochodu, a także jego historii serwisowej.

Co ważne, wszystkie czynności są prowadzone przez wykwalifikowanych i uprawnionych specjalistów, co gwarantuje, że samochody używane w programie Mercedesa zostaną właściwie sprawdzone. Po odbyciu dokładnej kontroli technicznej auto przechodzi próbę drogową – jest to proces obejmujący wykonanie różnego rodzaju manewrów, których celem jest potwierdzenie sprawności działania wszystkich układów.

Ważną częścią weryfikacji samochodu używanego jest weryfikacja przebiegu. Wszystkie auta są sprawdzane pod kątem rzeczywistego przebiegu na podstawie dostępnej historii pojazdu, cyfrowej książki serwisowej oraz innych punktów kontrolnych. To gwarancja, że decydując się na zakup pojazdu z programu Mercedes-Benz Certified, otrzyma się auto z prawdziwym, niezafałszowanym przebiegiem.

 

Jakie pojazdy są dostępne w programie?

W programie Mercedes-Benz znajdują się wyłącznie zweryfikowane samochody, ze sprawdzonym przebiegiem i historią serwisowania. Są to pojazdy o określonym maksymalnym wieku i maksymalnym przebiegu, dzięki czemu przyszli użytkownicy pojazdów objętych programem zyskują model mający standardy zbliżone do nowego auta, co dotyczy również poziomu gwarancji. Żaden z pojazdów oferowanych w ramach Mercedes-Benz Certified nie może mieć więcej niż 6 lat, licząc od daty pierwszej rejestracji, a jego przebieg nie może być większy niż 150.000 km.

 

Mercedes-Benz

W programie znajdują się samochody używane Mercedes Benz po wcześniejszym sprawdzeniu ich stanu technicznego. W przygotowanej przez autoryzowanych dealerów ofercie wybierać można spośród niemal wszystkich modeli samochodów Mercedesa. Klienci mogą również nabyć samochody dostawcze takie jak Mercedes-Benz Sprinter czy Mercedes-Benz Vito. Wszystkie certyfikowane używane Mercedesy łączy gwarancja jakości.

 

Informacja

Autoryzowani dealerzy oferują wyłącznie auta marki Mercedes Benz oraz Smart, mimo iż przyjmują w rozliczeniu samochody również innych marek – te jednak nie mogą zostać zakwalifikowane do programu.

 

 

Zalety programu

Program oferuje zweryfikowane pod kątem technicznym samochody osobowe. Program producenta jest doceniany przez klientów poszukujących pojazdów na rynku aut używanych. Nic dziwnego — ma on wiele zalet i pozwala zyskać wiele korzyści. Wśród najważniejszych zalet programu znajdują się:

  • minimum 24-miesięczna gwarancja na samochody osobowe — klienci zyskują ochronę na poziomie zbliżonym do gwarancji dla samochodów nowych. Dodatkowo w nagłych wypadkach mogą skorzystać z szybkiej i fachowej pomocy w Autoryzowanym Serwisie Mercedes-Benz z gwarancją wykorzystania oryginalnych części. Plusem jest również możliwość wydłużenia okresu gwarancji czy jej przekazania (w przypadku odsprzedaży przechodzi na nowego właściciela),
  • gwarancja mobilności — w nagłych wypadkach, tj. podczas problemów z rozruchem auta czy też awarią klienci mają zagwarantowane holowanie samochodu do serwisu czy też możliwość skorzystania z pojazdu zastępczego na czas naprawy,
  • sieciowe połączenie z Mercedesem — w ofercie pojazdów objętych programem znajdują się modele umożliwiające skorzystanie z usług mobilnych Mercedes me connect. Pozwalają one w wygodny sposób połączyć pojazd z różnymi usługami,
  • możliwość zawarcia umowy serwisowej — kupując używanego Mercedesa w ramach programu, klienci mogą wykupić pakiety serwisowe — rozwiązanie, które pozwala zwiększyć im bezpieczeństwo podczas podróży na terenie niemal całej Europy. Dealerzy chętnie przygotowują indywidualne rozwiązania, które pozwalają dopasować warunki umowy serwisowej, uwzględniając m.in. przegląd okresowy, i cieszyć się jakością i komfortem jazdy,
  • możliwość odbycia jazdy testowej — osoby korzystające z programu Mercedes-Benz Certified przed podjęciem decyzji o zakupie auta mogą odbyć jazdę testową. Dealer Mercedes-Benz przygotowuje wybrane auto i umożliwia próbę drogową już w ciągu 24 godzin.

 

Wady programu „Mercedes Benz Certified”

Czy program ma jakieś wady? Klienci dotychczas korzystający z oferty producenta wskazują jedynie na zalety. Pewnym minusem programu przygotowanego przez markę Mercedes Benz mogą być natomiast wyższe ceny, jakie trzeba zapłacić za samochody używane z certyfikatem.

Jest to jednak naturalna konsekwencja specjalnego przygotowania samochodów trafiających do programu, a także dodatkowych korzyści takich jak możliwość zawarcia umowy serwisowej czy szybka pomoc na terenie niemal całej Europy dzięki dopasowanemu pakietowi serwisowemu.

Zainteresowany klient musi rozważyć, czy woli zapłacić nieco więcej za samochód z pewnego, sprawdzonego źródła czy też oszczędzić, kupując auto gdzie indziej, bez gwarancji, ale za to trochę taniej. Wydaje się, że w przypadku samochodów takich jak Mercedes-Benz, „słuszna opcja” nasuwa się sama.

 

Certyfikowane samochody używane Mercedes-Benz – sprawdź przed zakupem

Wybierając samochody używane dostępne w ramach programu Mercedes-Benz Certified klienci zyskują pewność, że są to certyfikowane samochody używane, ze sprawdzoną historią serwisowania, ale też przebiegiem.

Chcąc dodatkowo zyskać pewność, że wybrany model nie kryje przed nowym właścicielem żadnych tajemnic, warto skorzystać z możliwości sprawdzenia auta w serwisie autoDNA. Wystarczy w tym celu poprosić dealera o przekazanie numeru VIN wybranego pojazdu, by w kilka chwil zyskać dostęp do wszystkich najważniejszych informacji.

Sposób ten pozwala sprawdzić auto nie tylko pod kątem rzeczywistego przebiegu i serwisowania, ale też np. zweryfikować wcześniejszy stan auta na fotografiach, jeżeli takie z jakiegoś powodu znajdują się w bazie danych. Oczywiście oferowane samochody w programie Mercedes-Benz Certified spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów, jednak inwestując niemałą kwotę, warto mieć pewność podjęcia właściwej decyzji.

 

Warto wiedzieć

Pamiętaj, sprawdź VIN w autoDNA zawsze przed zakupem samochodu używanego – niezależnie od ceny czy rodzaju nadwozia. Dzięki temu możesz w łatwy sposób sprawdzić historię pojazdu, który wybrałeś. Do tego celu wystarczy jedynie numer VIN i połączenie z Internetem 🙂 Rozkodowanie VIN i wygenerowanie raportu może pomóc Ci w podjęciu niekiedy trudnej decyzji jaką jest wybór samochodu. Z raportu możesz dowiedzieć się m.in. czy samochód był powypadkowy, czy licznik mógł być cofnięty. Sprawdzenie VIN możesz wykonać przez cały rok 24/7.

 

 

Summary
Samochody używane "Mercedes Benz Certified"
Article Name
Samochody używane "Mercedes Benz Certified"
Description
Program Mercedes Benz Certified pozwala nabyć sprawdzone, wysokiej jakości samochody używane. Co warto wiedzieć o programie?
Author
Publisher Name
autoDNA
Publisher Logo