autoDNA sprawdza
Niezależne programy sprzedaży aut używanych autoDNA

Niezależne programy sprzedaży aut używanych

2 października 2019

Auto używane z salonu – nowy cykl autoDNA.pl – cz. 4

Nie tylko importerzy oferują auta używane z gwarancją lub certyfikatami. Tego typu oferty można znaleźć także w sieciach dealerskich, komisach oraz firmach leasingowych. Mimo funkcjonowania „centralnych” programów część dealerów organizuje własne programy sprzedaży. Ich źródłem są głównie samochody pozyskane od klientów zostawiających je w rozliczeniu. W przypadku firm leasingowych możemy liczyć na poflotowe samochody. Są to zwykle auta z 3-4 letnie z silnikami Diesla i przebiegami powyżej 100 tys. km. 

AAA Auto

www.aaaauto.pl

To ogólnopolska sieć komisów oferująca sprawdzone pojazdy. Ciekawym rozwiązaniem jest gwarancja przeprowadzonej kontroli stanu licznika oraz faktycznie przejechanych kilometrów. Do każdego zakupionego pojazdu dołączane jest świadectwo jakości, a  (w) ramach Programu Gwarancyjnego ”Carlife” klient otrzymuje ubezpieczenie kosztów naprawy na stan mechaniczny oraz podzespoły elektroniczne pojazdu do ( 36 miesięcy )

 

Autopunkt. Pewne Używane

www.autopunkt.pl

Licząca 10 oddziałów sieć punktów sprzedaży zrzeszonych pod szyldem „Autopunkt. Pewne Używane” powstała w wyniku połączenia dwóch dużych sieci salonów samochodów używanych: Pewne Używane i Autopunkt. Sieć Pewne Używane powstała w ramach Grupy PGD, lidera polskiego rynku dealerskiego, który przez 12 lat sprzedał ponad 30 tys. samochodów używanych i wyspecjalizowała się w obsłudze klientów indywidualnych. Sieć Autopunkt powstała w Grupie Express, lidera rynku wynajmu samochodu, która przy sprzedaży aut używanych wyspecjalizowała się w obsłudze klientów biznesowych.

 

Zwróć uwagę

Dzięki połączeniu doświadczenia obu firm mamy duży wybór i aż 10 lokalizacji – to rekord, jeśli chodzi o programy sieci dealerskich. Spory wybór marek, m.in. Ford, Nissan, Opel oraz modeli i cen – każdy znajdzie coś dla siebie spośród ponad 500 dostępnych od ręki aut.

 

 

Używane jak Nowe

www.uzywanejaknowe.pl

Nieduży, ale ciekawy program. Stale ok. 100 ofert z gwarancją, głównie samochodów marki Ford i Honda. Pochodzą one z krajowej sieci dealerskiej oraz własnego importu. Lokalizacyjne program ograniczony do Warszawy.

 

PKO Leasing

https://aukcje.pkoleasing.pl/pl

PKO Leasing przejęło Raiffaisen Leasing, co zaowocowało dostępnością kilkuset nowych ofert. Funkcjonalność wyszukiwarki jest dyskusyjna. Zdarzają się też błędy w opisach aut (np. rodzaj paliwa – zamiast olej napędowy lub benzyna widnieje fraza „z zapłonem samoczynnym”). Obowiązuje tutaj system aukcyjny i trzeba się wcześniej zarejestrować, aby zaproponować cenę za dany samochód. Plusem są dokładne raporty DEKRY, które pozwalają wychwycić m.in. wszelkie mankamenty lakierniczo-blacharskie. Niestety, większość jazd próbnych do testów DEKRY jest przeprowadzona na placu parkingowym, co ogranicza użyteczność raportów, jeśli chodzi o faktyczny stan silnika czy też skrzyni biegów. Auta z problemami łatwo jednak odfiltrować – nie jest na nie dostępne finansowanie. PKO Leasing w tym roku ma sfinalizować przejęcie Masterlease, dzięki czemu ma powstać duży gracz na rynku aut używanych.

 

Masterlease

https://www.master1.pl/

Samochody Grupy Masterlease – ponad 700 samochodów pokontraktowych. Auta posiadają gwarantowane przebiegi i udokumentowaną historię serwisową. Elastyczne formy finansowania, w tym abonament dla osób fizycznych, a także okresowe promocje (np. specjalna cena w przypadku zakupu za gotówkę lub w leasingu). Bardzo dobra funkcjonalność wyszukiwarki. Niezła podaż aut z silnikami wysokoprężnymi. Duży wybór popularnych marek i modeli, np. popularnej wśród firm jako auto służbowe pokontraktowej Skody Octavii. Zazwyczaj do oferty trafia kilka lub nawet kilkanaście aut w podobnej konfiguracji, które różnią się tylko przebiegiem. Atrakcyjne samochody szybko znikają.

 

Warto wiedzieć

Serwis autoDNA jest wiodącym dostawcą usług sprawdzania historii pojazdów online. Na podstawie numeru vin zweryfikujesz historię pojazdu przed zakupem z autoDNA. Sprawdzenie VIN w wielu przypadkach może ustrzec Cię przed niechcianymi kosztami dodatkowymi związanymi z zakupem pojazdu z nieznaną lub powypadkową przeszłością.

 

Summary
Niezależne programy sprzedaży aut używanych
Article Name
Niezależne programy sprzedaży aut używanych
Description
Auto używane z salonu – nowy cykl autoDNA.pl – cz. 4 Nie tylko importerzy oferują auta używane z gwarancją lub certyfikatami. Tego typu oferty można znaleźć także w sieciach dealerskich, komisach oraz firmach leasingowych. Mimo funkcjonowania „centralnych” programów część dealerów organizuje własne programy sprzedaży. Ich źródłem są głównie samochody pozyskane od klientów zostawiających je w rozliczeniu. W przypadku firm leasingowych możemy liczyć na poflotowe samochody. Są to zwykle auta z 3-4 letnie z silnikami Diesla i przebiegami powyżej 100 tys. km. Sieci komisów
Author
Publisher Name
autodna.pl
Publisher Logo