autoDNA sprawdza
opel_uzywane

Opel używane samochody od dealera. Czy warto?

9 stycznia 2023

Jednym z rozwiązań na ograniczenie ryzyka jakie wiąże się z kupnem kilkuletniego samochodu, jest program „Opel używane” (Opel gwarantowane samochody używane), który już długie lata działa pod patronatem oficjalnego importera marki. U dealerów OGSU kupimy nie tylko auto które obejmuje gwarancja, ale także skorzystamy z szeregu pobocznych, cennych usług. Oczywiście najłatwiej znaleźć używanego Opla.

Zapewniona ochrona serwisowa, pewny stan techniczny, sprawdzony przebieg – to podstawowe wymogi chyba wszystkich kierowców względem samochodu. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na nowy samochód faktycznie pozbawiony wypadkowej przeszłości i wysokiego przebiegu ukrytego przed sprzedażą. Pozostałym kierowcom pozostaje zakup używanego auta z rynku wtórnego. Ogromne znaczenie dla dalszej eksploatacji samochodów używanych po zakupie ma źródło z jakiego on pochodzi, renoma i uczciwość sprzedawcy. Właśnie z tą ostatnią kwestią bywa różnie, wciąż wiele używanych aut ma regulowany przebieg, niedbale tuszowane ślady po wypadkach czy nawet powodziowych podtopieniach.

 

Opel używane samochody – co ma do zaoferowania program?

Program oferujący gwarantowane samochody używane na polskim rynku prowadzi kilka wiodących producentów, w tym Opel, będący marką bardzo bliską sercu polskich kierowców. Opel gwarantowane samochody to nie tylko autoryzowany komis prowadzony przez wybranych dealerów OGSU mający za zadanie generowanie zarobku także na autach z drugiej ręki.

 

Informacja

Opel w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie rynku na sprawdzone samochody używane wyszedł na przeciw tym oczekiwaniom, dodając do zwykłej sprzedaży używanych samochodów coś więcej – jakość i szereg usług towarzyszących, które kojarzą się bardziej ze sprzedażą aut nowych.

 

To właśnie jakość obsługi klienta i jakość oferty jest siłą programu. W pierwszym zderzeniu doznać możemy szoku, jeśli przyzwyczajeni jesteśmy do komisowych standardów. Zamiast Pana w sportowej odzieży, wszelkie szczegóły dotyczące interesujących nas samochodów przestawi nam wykwalifikowany doradca w garniturze, który nie tylko pokaże modele dostępne, zabierze nas na jazdę próbną czy do własnego serwisu, ale także przedstawi możliwości finansowania i ubezpieczeń jakie dostępne są w ramach programu.

Jednak zdecydowanie ważniejsze od obsługi w programie Opel gwarantowane samochody używane są selektywnie dobierane modele jakie trafiają do oferty. Ich stan techniczny oraz prowadzona dokumentacja muszą odpowiadać wysokim standardom obowiązującym w programie. Dokładna kontrola techniczna pozwala na serwowanie klientom naprawdę wartych polecenia egzemplarzy, oczywiście oferty niejednokrotnie są droższe niż rynkowa średnia. Pozornie wygórowana cena zakupu to także assistance, pomoc techniczno-drogowa dostępna całodobowo na terenie Polski i za granicą. Dostajemy także niezwykle istotną z punktu widzenia użytkownika używanego samochodu ochronę serwisową. Przed zakupem skorzystać możemy także na miejscu, w salonie z fachowego doradztwa kredytowego.

Dla kogo skierowany jest program?

Program Opel gwarantowane samochody używane opracowany i prowadzony jest z myślą o wymagającym i świadomym kliencie dla którego samochód pochodzący z drugiej ręki nie zawsze jest jedyną dostępną alternatywą wynikającą z ograniczeń budżetowych. Niekiedy kilkuletni samochód dostępny jest od ręki, co jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem w zestawieniu z kilkumiesięcznym oczekiwaniem na fabrycznie nowy produkt.

Oczywiście, porównując ceny na rynku wtórnym nie trudno dojść do wniosku, że auta oferowane w ramach programu chociażby marki Opel są wyraźnie droższe niż analogiczne modele pochodzące z innych źródeł – prywatne oferty lub komisy. To jest jednak cena którą przyjdzie nam zapłacić za gwarantowane samochody używane w każdym programie dealerskim. Wspomniana wyższa świadomość kupującego wynika z głębokiej potrzeby zakupu produktu wysokiej jakości, w tym przypadku są to używane samochody sprzedawane w profesjonalnych warunkach, przez podmioty gospodarcze godne zaufania, na pewnych warunkach.

Dodatkowo wysoką cenę tłumaczy późniejsza ochrona serwisowa i oczywiście dokładna selekcja, sprawdzanie każdego samochodu który trafia do oferty programu Opla. Należy dodać, że program Opel gwarantowane samochody używane nie skupia się tylko na samochodach rzeczonej marki, stanowią one oczywiście lwią część oferty. Dodatkiem który także w dużej części tłumaczy wysokie ceny zakupu są usługi dodatkowe takie jak całodobowe assistance, roczna lub dwuletnia gwarancja a także ubezpieczenie.

Finansowanie w programie „Opel Gwarantowane Samochody Używane”

Kupując samochody używane wbrew pozorom nie jesteśmy skazani wyłącznie na płatność gotówką całej należnej kwoty przy podpisywaniu umowy. Rynek usług finansowych od lat oferuje mnogość rozwiązań pozwalających na kupno samochodów używanych w formie ratalnej, zarówno przez osoby fizyczne jaki i firmy.

Szereg rozwiązań oferowanych w przypadku kupna samochodów nowych program Opel gwarantowane samochody używane proponuje także przy kupnie samochodu kilkuletniego. Obok jednorazowej płatności gotówką lub przelewem doradcy kredytowi z salonu Opla w razie konieczności dobiorą odpowiednią i dostępną formę finansowania dla nas. W salonach Opla załatwimy wszelkie formalności związane z kredytem samochodowym i leasingiem. W przypadku finansowania zakupu w formie leasingu spełnione musi być kilka kryteriów. Obowiązkowo pojazd używany musi być sprzedawany z pełną fakturą VAT, w przypadku jedynie faktury VAT marża uzyskanie leasingu nie będzie możliwa – pozostanie tylko jego namiastka, czyli pożyczka leasingowa. Dodatkowo zależnie od instytucji finansującej zakup określony jest maksymalny wiek samochodów na koniec okresu spłaty leasingu.

Jak sprawdzane są samochody?

Pracownicy dealerów OGSU każdy pojazd trafiający do oferty poddają wnikliwej kontroli. Zgodnie ze standardem programu Opel gwarantowane samochody używane lista kontrolna składa się aż ze stu punktów, które dopuszczony do sprzedaży samochód musi zaliczyć pozytywnie.

Samochody sprawdzane są szczegółowo ze względu na późniejszą ochronę serwisową i assistance które jest oferowane klientom, pozwala to eliminować wadliwe – skrajnie zużyte egzemplarze, które w przyszłości generowałyby obciążenia finansowe dla sprzedawcy. Także pracownicy autoryzowanych serwisów Opla zaczynają kontrolę od sprawdzenie danych zawartych w numerze vin. Ustalane, sprawdzane są dane samochodu, każdy element wyposażenia czy kolorystyki wynikający z konfiguracji zapisanej w numerze vin jest porównywany ze stanem obecnym – odstępstwa zwiastują bogatą przeszłość.

W dalszej kolejności weryfikowana jest sprawność i poprawność działania całego wymaganego przepisami i opcjonalnego oświetlenia w jakie wyposażone są samochody. Wysokiej jakości samochody używane przyciągają klientów także swoją nienaganną prezencją i możliwie oryginalnym stanem, z tego względu kontroli podlega tak zwane wyposażenie zewnętrzne jak – galanteria, listwy ochronne / ozdobne, uszczelki, emblematy i inne.

W dalszej fazie testu, kontroli poddawana jest strona mechaniczna pojazdów z drugiej ręki. Sprawdzany jest stan techniczny jednostki napędowej, wszelkie płyny eksploatacyjne (olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy), układ przeniesienia napędu, układ hamulcowy, wydechowy i cały układ paliwowy. Na ścieżce testowej weryfikowany jest stan zawieszenia, stopień zużycia elementów resorujących i ewentualna obecność luzów czy zużytych elementów.

Listę kontrolną wieńczy zabranie samochodu na jazdę próbną – z której sporządzany jest również dokładny raport. Przed nią jednak sprawdzana jest kondycja ogumienia i poprawność montażu kół.

Jakie pojazdy dostępne są w programie?

Jak nietrudno się domyśleć, w programie Opel gwarantowane samochody używane dominują oczywiście wszelkie modele niemieckiej marki – pochodzące najczęściej z polskiej sieci sprzedaży. W ofercie używanych samochodów Opla znajdują się także modele innych marek, również spoza powstałego kilka lat temu globalnego koncernu Stelantis.

Gross samochodów używanych jakie możemy kupić w ramach programu to auta osobowe, zdążają się również pojazdy dostawcze – wszystkie dostępne od ręki. Osobną kwestią w przypadku programu Opel gwarantowane samochody używane jest rozstrzał cenowy serwowanych pojazdów.

 

Informacja

W zależności od aktualnej oferty dealerów w Polsce, na ogólnej stronie programu możemy znaleźć zarówno nastoletnie pojazdy za niewiele ponad 10 tysięcy. Na drugim końcu skali są kilkumiesięczne egzemplarze bieżąco produkowanych modeli, których ceny mocno przekraczają 150 tysięcy kilometrów.

 

Opel

Gwarantowane samochody używane z logo Opla są oczywiście większością dostępnej oferty. Na internetowej stronie programu, prezentującej ofertę wszystkich dealerów biorących w nim udział znajdziemy cały przekrój gamy Opla z ostatnich lat. Obok modelu Corsa reprezentującego segment B wybierać możemy między SUVami, kompakt Astra czy Insignią. Dodatkowo zależnie od roku produkcji i budżetu wybierać możemy między różnymi generacjami, wersjami silnikowymi czy wyposażeniowymi. W programie znajdziemy także samochody użytkowe.

 

Inne marki

Program Opel gwarantowane samochody używane nie zamyka się na pojazdy innych producentów. W bieżącej ofercie ciągle pozostają liczne Seaty, Hondy, Mercedesy i inne modele, także z grupy Stelantis, w tym Peugeot. Wszystkie oczywiście po zakupie otrzymują ochronę serwisową i inne dodatkowe usługi zawarte w programie. Nie tylko modele marki Opel to bezpieczny zakup w ramach programu Opel gwarantowane samochody używane, wszystkie są wnikliwie sprawdzane zgodnie z listą czynności kontrolnych.

 

Samochody używane od firm – flotowe hity programu Opla

Jednym ze źródeł z którego pochodzą samochody używane w ofercie dealerów OGSU są firmy, które cyklicznie wymieniają swoją flotę pojazdów – stare sprzedając lub pozostawiając w rozliczeniu. Ogromną zaletą aut poflotowych jest w pełni udokumentowana historia wypadkowa i serwisowa. Wszystkie ewentualne naprawy i przeglądy eksploatacyjne z pewnością wykonywane były zgodnie z technologią i zaleceniami producenta.

Z flot pochodzi duża ilość egzemplarzy Corsy F, modelu produkowanego w hiszpańskich zakładach marki od 2019 roku. Szósta generacja Corsy powstała po przejęciu Opla przez koncern PSA (obecnie Stelantis), w efekcie zbudowano ją z wykorzystaniem architektury i całej mechaniki Peugeota 208 II. Dominują odmiany z benzynowym trzycylindrowym silnikiem 1.2. Propozycją nieco tańszą są Corsy E, w przypadku piątej generacji (2014-2019) do dyspozycji w programie Opel gwarantowane samochody używane mamy benzynowe wersje, które doskonale nadają się do montażu instalacji gazu LPG.

Dużą popularnością cieszy się także Opel Astra. W programie przeważa Astra K – piąta generacja kompaktu Opla. Produkowano ją między innymi w fabryce w Gliwicach w latach 2015-2021. Do wyboru jest pięciodrzwiowy hatchback i funkcjonalne kombi. W ofercie znajdziemy zarówno nowoczesne, doładowane odmiany benzynowe jak i oszczędne diesle.

Produkowana w niemieckich zakładach Insignia drugiej generacji (dostępna od 2017 roku) jest bardzo popularna wśród klientów flotowych, co przekłada się na dużą dostępność egzemplarzy poleasingowych. Insignia II oferowana jest jako liftback i kombi – także z napędem na cztery koła.

Zalety programu OGSU

Korzyści i zalet płynących z zakupu pojazdu w programie Opel gwarantowane samochody używane jest co najmniej kilka, wszystkie składają się na niezwykłe cenny dla właściciela pojazdu spokój w codziennej eksploatacji.

  • Fundamentalną zaletą programu OGSU jest kontrola techniczna składająca się ze 100 punktów, każdego samochodu trafiającego do oferty
  • Sprzedane samochody otrzymują dodatkową całodobową ochronę serwisową, nieocenioną w nagłych przypadkach
  • Zależnie od wieku sprzedawanego pojazdu, program Opel gwarantowane samochody używane udziela rocznej lub dwuletniej gwarancji
  • Niezaprzeczalnym atutem OGSU jest wysoka jakość obsługi sprzedażowej i posprzedażowej, w razie trudności nie jesteśmy zdani tylko na siebie. Przy zakupie dostaniemy także pomoc przy doborze najlepszej dla nas firmy finansowania zakupu.

Wady programu OGSU

Oczywiście w program OGSU ma także pewne wady, największą są wyraźnie wyższe ceny sprzedawanych pojazdów, przekraczające średnią wartość na rynku wtórnym w niektórych wypadkach nawet o kilka tysięcy złotych. Pewnym uzasadnieniem jest wysoki standard całej usługi. Dla niektórych kupujących pewną niedogodnością będzie także brak możliwości sprawdzenia samochodów używanych poza autoryzowanym serwisem danego dealera.

Bez względu na miejsce zakupu, renomę sprzedawcy warto poświęcić choć niewielki wysiłek aby we własnym zakresie zweryfikować rzetelność podawanych w ogłoszeniu informacji, opisu pojazdu i jego wcześniejszej historii. Z pomocą raportu autoDNA zyskamy dostęp do szczegółowej specyfikacji i zapisu eksploatacji i ewentualnych szkód. Raport autoDNA może pomóc w dokonaniu właściwego wyboru.

 

Warto wiedzieć

Zainteresował Cię ten artykuł? Sprawdź także produkty oferowane przez autoDNA – wiodącego dostawcę raportów historii pojazdu w Europie i USA. Sprawdzenie VIN może pomóc Ci ustrzec się przed dodatkowymi kosztami związanymi z zakupem auta z nieznaną przeszłością. Serwis dostępny jest 24/7 przez cały rok. Sprawdź VIN korzystając z Internetu i posiadając numer nadwozia (VIN) pojazdu, który chcesz sprawdzić.


Summary
Opel używane samochody od dealera. Czy warto?
Article Name
Opel używane samochody od dealera. Czy warto?
Description
Jednym z rozwiązań na ograniczenie ryzyka jakie wiąże się z kupnem kilkuletniego samochodu, jest program "Opel używane" (Opel gwarantowane samochody używane).
Publisher Name
autoDNA
Publisher Logo