autoDNA sprawdza
Peugeot Uzywany Gwarantowany

„Peugeot Używany Gwarantowany” – co oferował ten program?

24 kwietnia 2023

Peugeot Używany Gwarantowany to kolejny program, który umożliwiał zakup używanego samochodu francuskiej marki. W programie znajdowały się samochody spełniające najwyższe standardy, sprawdzone zarówno pod względem technicznym, jak i prawnym. Jakie korzyści mogli zyskać klienci, decydując się na samochód Peugeot w ramach programu?

 

Co to jest program „Peugeot Używany Gwarantowany”?

 

Peugeot Używany Gwarantowany* to program francuskiego producenta samochodów osobowych. Oferuje możliwość nabycia dobrej jakości pojazdów używanych objętych roczną lub półroczną gwarancją bez limitu kilometrów. Auta dostępne w programie klient może kupić na wiele sposobów – dealerzy Peugeot oferują różne warianty finansowania.

 

Ważne

*– Nazwa „Peugeot Używany Gwarantowany” jest już nieaktualna. Obecnie samochody używane Peugeot, podobnie jak Citroen czy Opel, oferowane są pod wspólnym szyldem programu SPOTICAR.

 

Co ważne, przed zaoferowaniem pojazdu potencjalnym nabywcom, następuje kontrola wszelkich elementów samochodu – weryfikowany jest jego stan techniczny, ale też stan prawny. W połączeniu z możliwością odbycia jazdy próbnej klient zyskuje pewność, że nabywa auto używane, jakiego poszukiwał i które nie kryje przed nim tajemnic. Kierowcy, którzy skorzystali z programu, doceniają w nim również możliwość wykupu różnych, korzystnych form ubezpieczenia w ramach ofert premium.

Dealerzy Peugeot Używany Gwarantowany zwracają uwagę, że nie wszystkie pojazdy mogą zostać do niego zakwalifikowane. Do programu mogą bowiem dołączyć wyłącznie modele spełniające najwyższe standardy – auta, które nie są starsze niż 10 lat, a ich przebieg nie jest większy niż 200 tys. km. Aby zapewniona została gwarantowana jakość, oczywistym jest też znana historia (bezwypadkowa przeszłość, autentyczny przebieg, informacje o tym, czy potrzeba było naprawić samochód w ramach akcji serwisowych itp.).

 

Dla kogo skierowany jest program?

Program jest skierowany do kierowców, którzy poszukują wymarzonego samochodu, w konkurencyjnej cenie. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy wraz z autem poszukują możliwie najwyższej jakości — wraz z samochodami Peugeot Używany Gwarantowany kierowcy zyskują nie tylko upatrzone auto, ale też samochód zastępczy i wsparcie centrum Peugeot Assistance.

Dzięki temu, że pojazdy są dokładnie sprawdzane, otrzymują dodatkową gwarancję, a to z kolei sprawia, że klient nie musi obawiać się dodatkowych, niespodziewanych kosztów użytkowania samochodu wynikających z pojawienia się usterek (nabywca może liczyć nawet na pokrycie kosztów hotelu podczas podróży, gdyby nie udało się naprawić pojazdu „od ręki”).

 

Rodzaje finansowania w programie

Klienci myślący o wymarzonym samochodzie i pragnący skorzystać z programu Peugeot Używany Gwarantowany mają do wyboru różne opcje finansowania umożliwiające zakup samochodu. Potencjalny przyszły właściciel może liczyć na pełne wsparcie specjalistów w doborze najlepsze rozwiązania.

Najprostszym sposobem sfinansowania zakupu jest oczywiście forma gotówkowa – za pomocą przelewu bankowego. To jednak nie koniec opcji, jakie oferuje Peugeot Używany Gwarantowany.

Istnieje możliwość nabycia samochodu przy pomocy kredytu bądź leasingu. W zależności od przeznaczenia samochodu eksperci finansowi pomogą nie tylko w wyborze najlepszego kredytu, ale też w dopełnieniu wszelkich niezbędnych formalności.

 

Jak sprawdzane są samochody w programie Peugeot?

Samochody dostępne w programie Peugeot Używany Gwarantowany i oferowane przez autoryzowanych dealerów są niezwykle skrupulatnie weryfikowane. Jednym z branych pod uwagę elementów jest przebieg samochodu.

Jest on weryfikowany poprzez sprawdzenie wielu części eksploatacyjnych auta — na podstawie ich stanu istnieje możliwość oszacowania realnego wieku i określenie, czy odpowiadają one zadeklarowanemu przebiegowi samochodu. Dzięki temu Peugeot pozwala cieszyć się zakupionym samochodem przez długi czas, bez problemów.

 

Informacja

Warto wspomnieć, że auta są weryfikowane przez doświadczonych i wykwalifikowanych ekspertów Peugeot, dzięki czemu dealerzy dostarczają wraz z samochodem najwyższą możliwą jakość – także w zakresie obsługi klienta.

 

 

Certyfikat jakości SPOTICAR

Auta uzyskują certyfikat jakości pojazdu SPOTICAR – jest to certyfikat jakości nadawany zgodnie z najwyższymi standardami marki Peugeot, a dziś koncernu Stellantis. Jest on przyznawany wyłącznie pojazdom, które spełniły restrykcyjne wymagania dotyczące stanu technicznego auta.

Co istotne, w ramach weryfikacji sprawdzane są nie tylko części eksploatacyjne, ale też tapicerka, nadwozie, a nawet lakier. Wszystkie wewnętrzne i zewnętrzne podzespoły muszą przejść pozytywną analizę. Dodatkowo jest weryfikowana komora silnika pod względem szczelności zespołu napędowego, czy też układ wydechowy, zawieszenie i jakość ogumienia. W sumie weryfikowanych jest 100 punktów kontrolnych, a także dokumenty – dane w dowodzie rejestracyjnym pojazdu muszą się zgadzać. Sprawdza się także kartę gwarancyjną.

 

Jakie pojazdy są dostępne w programie?

W programie Peugeot Używany Gwarantowany znajdują się samochody wysokiej jakości, które uzyskały certyfikat jakości pojazdu. Kwalifikują się auta marki Peugeot, choć oczywiście cały aktualny program SPOTICAR uwzględnia także samochody innych producentów.

 

Peugeot

W programie dostępne są wszystkie modele, jakie oferuje marka Peugeot. Są to różne typy samochodów, dzięki czemu klienci mogą dobrać optymalny egzemplarz do swoich potrzeb. Wszystkie są w doskonałym stanie, co przekłada się na gwarancję satysfakcji. Różnią się m.in. typem nadwozia, pojemnością silnika, wyposażeniem czy też rodzajem paliwa.

 

Zalety programu

Program ma wiele zalet. Pozwala on nie tylko zyskać auto zweryfikowane pod względem technicznym, jak i prawnym, ale też pełną pomoc i wsparcie w późniejszej eksploatacji (uwzględniając w to wynajęcie samochodu zastępczego). Wśród najważniejszych zalet programu znajdują się:

  • gwarancja do 12 miesięcy — to niezwykle ważna część programu. Osoby, które decydują się na zakup auta, mogą być pewne, że dealerzy stawiają na jakość. W zależności od modelu może być ona udzielona na 12 lub 6 miesięcy. Dzięki temu klienci mogą cieszyć się normalną eksploatacją pojazdu bez obaw o konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów. Dodatkowo osoby zainteresowane ofertą mogą skorzystać z usługi Peugeot Assistance,
  • samochód zastępczy — kierowcy zainteresowani skorzystaniem z usługi Peugeot Assistance mogą przedłużyć gwarancję, a wraz z nią możliwość skorzystania z samochodu zastępczego w momencie wystąpienia nieprzewidzianego zdarzenia nawet do 24 miesięcy,
  • możliwość wymiany auta — gdyby pojawił się problem, który nie mógłby zostać rozwiązany w terminie pierwszych 30 dni bądź 1000 km, klient może zdecydować się na wymianę na inne auto znajdujące się w ofercie w podobnym zakresie cenowym.
  • odkup pojazdów wszystkich marek — „jeśli przyjedziesz swoim samochodem, możesz pozostawić go w rozliczeniu”, deklaruje producent. To nowa możliwość, jaką daje marka Peugeot pod szyldem programu SPOTICAR, co oznacza dodatkowe ułatwienie dla użytkowników, którzy nie chcą trudzić się sprzedażą dotychczasowego auta.

 

Wady programu

Aby przekonać się, czy program Peugeot Używany Gwarantowany – „SPOTICAR” – ma jakieś wady, warto samemu sprawdzić ofertę i porównać ją ze swoimi oczekiwaniami. Warto jednak wspomnieć, że kierowcy dotychczas korzystający z programu nie zauważają większych utrudnień czy wad programu. Liczyć trzeba się także z nieco wyższymi cenami zakupu – to jednak naturalna konsekwencja tego, że każdy egzemplarz trafiający do oferty jest wcześniej gruntownie sprawdzony i doprowadzony do najlepszego możliwego stanu.

Klienci decydujący się na zakup samochodu używanego w ramach programu zyskują pewność, że nabywają auto ze sprawdzoną historią przebiegu, serwisowania, ale też zweryfikowane pod względem prawnym. Wielu kierowcom wystarcza zapewnienie od dealera, że auto jest tym, czego poszukują. Są jednak tacy, którzy pragną samodzielnie sprawdzić jego historię. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług autoDNA, serwisu, który umożliwia wygenerowanie raportu potwierdzającego historię pojazdu.

Raport może zawierać nie tylko informacje na temat odbytych napraw czy przebiegu samochodu, ale też wszelkich zdarzeń drogowych. W wielu raportach znajdują się także zdjęcia, które pozwalają porównać wcześniejszy stan auta do bieżącego. Do jego uzyskania konieczne jest jedynie posiadanie numeru VIN – z całą pewnością dealer Peugeot udostępni numer potencjalnemu kupującemu, by ten mógł dokonać samodzielnej weryfikacji udzielonych przez niego informacji.

 

Warto wiedzieć

Sprawdź VIN za darmo wybranego pojazdu w serwisie autoDNA.pl, wiodącym na rynku narzędziu do dekodowania VIN. Wystarczy do tego jedynie numer VIN. W raportach, dotyczących używanych aut można znaleźć informacje, które pozwolą sprawdzić, czy sprzedawca mówi prawdę czy też nie. W raporcie można znaleźć dane na różny temat. Jednym z nich jest historia pojazdu czy bazy skradzionych pojazdów. Sprawdzenie VIN możesz wykonać przez cały rok 24/7.

 

 

Summary
"Peugeot Używany Gwarantowany" – co oferował ten program?
Article Name
"Peugeot Używany Gwarantowany" – co oferował ten program?
Description
Peugeot Używany Gwarantowany to program, który umożliwiał zakup używanego samochodu francuskiej marki. Jakie korzyści mogli zyskać klienci, decydując się zakup?
Author
Publisher Name
autoDNA
Publisher Logo