autoDNA sprawdza
nissan_intelligent-choice

Co to jest program Nissan Intelligent Choice?

15 maja 2023

Nissan Intelligent Choice (dawniej Nissan Collection) to kolejny znakomity program przygotowany przez renomowanego producenta aut osobowych i nie tylko, który pozwala nabyć używane auta ze sprawdzonego źródła. Dzięki programowi nowi właściciele mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas każdej, nawet najdalszej podróży.

 

Co to jest program „Nissan Intelligent Choice”?

Nissan Intelligent Choice to program sprzedaży samochodów używanych, ale też ich skupu, prowadzony przez dealera Nissana. To, co wyróżnia program Nissan Intelligent Choice to fakt, że klient zyskuje sprawdzone auto, na które dodatkowo dostaje gwarancję bez limitu kilometrów. Warunkiem jej uzyskania jest otrzymanie przez dany pojazd certyfikatu potwierdzającego jego stan techniczny i jakość. Dokładna weryfikacja samochodu jest realizowana przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników firmy Nissan.

 

Informacja

Co równie istotne, kondycja techniczna pojazdu jest potwierdzana certyfikatem DEKRA. W programie Nissana znajdują się auta używane nie starsze niż 7 lat i z potwierdzonym przebiegiem nie przekraczającym 150 tys. km

.

 

Dla kogo skierowany jest program?

Program Nissan Intelligent Choice to doskonałe rozwiązanie dla kierowców poszukujących sprawdzonych, renomowanych i w dobrym stanie technicznym samochodów, które sprawdzą się w każdych warunkach. Jeśli jesteś na etapie poszukiwania auta, a Twoim celem jest używane auto, to program pozwoli Ci bez większego problemu nabyć wymarzony model – dostępny od ręki.

Osoby zainteresowane ofertą muszą również wiedzieć, że dealer Nissana nie tylko oferuje sprzedaż samochodów używanych, ale też prowadzi skup samochodów używanych różnych marek. Dzięki temu osoby zainteresowane skorzystaniem z programu mogą w bezpieczny i szybki sposób sprzedać istniejące auto i zyskać nowe. Co ciekawe — samochód sprzedany w programie może pozostać u dealera w rozliczeniu. Jeśli więc poszukujesz sprawdzonego, renomowanego auta używanego, dopasowanego do Twoich potrzeb i możliwości — skorzystanie z oferty będzie dobrym wyborem!

 

Finansowanie w programie

Nissan Intelligent Choice oferuje różnego rodzaju formy finansowania zakupu używanego auta, choć są one podobne jak w przypadku nowego samochodu. Najprostszą i najmniej problemową dostępną formą finansowania w programie jest zakup auta za gotówkę. Oczywiście z programu mogą również skorzystać osoby, które nie dysponują wymaganą kwotą zgromadzoną na koncie bankowym. Wówczas mogą one zdecydować się na finansowanie zakupu auta używanego, za pomocą kredytu bądź leasingu. Dealerzy Nissana oferują pełne wsparcie w wyborze najlepszego rozwiązania — dostępne formy finansowania są niezwykle atrakcyjne pod względem poniesionych kosztów, stąd też każdy może znaleźć rozwiązanie dopasowane do jego możliwości. Warto wspomnieć, że w przypadku zdecydowania się na kredyt bądź leasing klienci mogą liczyć również na pełne wsparcie obsługi w dopełnieniu formalności.

Formy finansowania zakupu używanego auta w programie Nissana umożliwiają również pozostawienie dotychczas użytkowanego auta w rozliczeniu. Forma ta pozwala nie tylko szybko i bezproblemowo wymienić starsze auto na nowsze, ale też znacznie zmniejszyć kwotę do zapłaty. Auta pozostawiane w rozliczeniu są wyceniane przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów — klient może zaakceptować przygotowaną ofertę bądź też ją odrzucić.

 

Jak sprawdzane są samochody w programie Nissana?

Jak już wspomniano, głównym celem programu Nissan Intelligent Choice jest sprzedaż samochodów używanych w dobrej kondycji technicznej, ale też ze sprawdzonym stanem technicznym. Chcąc spełnić te warunki, producent oferuje auta potwierdzone kontrolą doświadczonych techników autoryzowanych salonów Nissana. Auta znajdujące się w programie są sprawdzane za pomocą ścieżki diagnostycznej, przez wykwalifikowanych i certyfikowanych mechaników. Sprawdzają oni aż 100 punktów kontrolnych (115 punktów dla aut elektrycznych), w tym główne podzespoły samochodu, dzięki czemu mają pewność, że w ręce nowego klienta oddają auto we właściwym stanie. Warto wspomnieć, że wynik przeprowadzonej kontroli jest publikowany do każdego egzemplarza samochodu w internecie, wraz z ofertą sprzedaży. Gwarantuje to klientom pełen wgląd w informacje jeszcze na etapie porównywania ofert, bez konieczności wysyłania zapytań do sprzedawcy.

 

Informacja

Tak dokładne i skrupulatne sprawdzenie samochodów w ramach programu Nissan Intelligent Choice sprawia, że są one obejmowane 12 lub 24-miesięczną gwarancją (gwarancia wydłużona), bez limitu kilometrów.

 

Dodatkowo program gwarancyjny obejmuje bezpłatny przegląd techniczny po przejechaniu 3000 km od daty zakupu auta a także program rabatowy na akcesoria i serwis – tutaj klient może liczyć na zniżkę w wysokości 20% obowiązującą przez 12 miesięcy od chwili zakupu.

 

Jakie pojazdy są dostępne w programie?

W programie sprzedaży samochodów używanych znajdują się samochody, których wiek nie przekracza 7 lat, a ich przebieg nie jest większy niż 150 000 km. Wśród dostępnych samochodów programu znajdują się nie tylko auta używane wspomnianego producenta, ale też samochody innych marek. Dealerzy Nissana prowadzą bowiem również skup aut używanych w ramach rozliczenia zakupu.

 

Nissan

Wśród aut używanych Nissan Intelligent Choice znajdują się różnego rodzaju modele marki. To, czym się wyróżniają, to nie tylko design, ale przede wszystkim różne parametry techniczne. Klienci mogą wybierać zarówno pod względem rodzaju nadwozia, mocy silnika czy rodzaju paliwa, ale też wielu innych cech związanych z wyposażeniem auta. Szeroki wybór samochodów używanych sprawia, że każdy znajdzie model idealny dla siebie.

 

Inne marki

Dealer Nissan oferuje również możliwość rozliczenia zakupu nowego auta używanego poprzez pozostawienie dotychczasowego samochodu. Dealerzy Nissana przyjmują wyłącznie modele spełniające wspomniane kryteria — wiek nie większy niż 7 lat i przebieg nie większy niż 150 000 km. Tak jak w przypadku używanych aut Nissan, tak i w przypadku samochodów innych marek są dostępne auta o różnych typach nadwozia, z różnymi napędami czy też mniej lub bardziej bogatym wyposażeniem.

 

Zalety programu

Program to ogrom zalet dla kierowców poszukujących sprawdzonych aut używanych. Wśród najważniejszych należy wyróżnić:

  • gwarancję jakości — jak już wielokrotnie wspominaliśmy, samochody marki, jak i innych producentów są poddawane surowej ocenie stanu technicznego, ale też są oceniane pod względem prawnym. Weryfikowanych jest 150 punktów kontrolnych, przez wyspecjalizowanych ekspertów. Wszystko to sprawia, że proponowane auta są w pełni bezpieczne.
  • bogatą oferta — w asortymencie dealerów znajdują się nie tylko pojazdy marki, ale też innych producentów, co pozwala wybrać model dopasowany do potrzeb klienta,
  • różne formy finansowania — program Nissan Intelligent Choice umożliwia nabycie auta na wiele różnych sposobów, dzięki czemu cały proces przebiega szybko, bezpiecznie i bez większych trudności, a dodatkowo pracownicy salonu ułatwiają dopełnienie wszelkich formalności,
  • możliwość rozliczenia samochodu w ramach odkupu — wielu klientów szuka sposobu na szybką i bezproblemową sprzedaż samochodu — z programem Nissana jest to możliwe — dealerzy skupują w ramach rozliczenia auta różnych marek, spełniające określone potrzeby,
  • możliwość jazdy testowej — chcąc zagwarantować klientom maksymalne zadowolenie, dealerzy gwarantują możliwość odbycia jazdy testowej, w celu pełnego sprawdzenia auta,
  • gwarancja – auta z programu Nissan Intelligent Choice są objęte 12-miesięczną lub 24-miesięczną gwarancją bez limitu kilometrów i co ważne z usługą assistance – w przypadku awarii właściciel uzyskuje auto zastępcze.

 

Wady programu

Analizując zalety programu można stwierdzić, że nie ma on wad. Oczywiście każdy klient może mieć inne oczekiwania, jednakże każdy potwierdza, że to jak działa program Nissan Intelligent Choice to najlepszy sposób na nabycie używanego auta.

Decydując się na zakup auta w programie Nissan Intelligent Choice klienci zyskują pewność, że auto jest sprawdzone pod względem prawnym i technicznym. Dodatkowo kierowcy, którzy chcą samodzielnie zweryfikować historię samochodu, mogą tego dokonać za pomocą naszego serwisu autoDNA. Wystarczy uzyskać od dealera numer VIN wybranego auta i za pomocą naszego serwisu uzyskać raport. W mogą znaleźć się nie tylko historia serwisowa pojazdu, ale też fotografie pozwalające porównać aktualny stan auta z wcześniejszym.

 

Warto wiedzieć

Sprawdź VIN za darmo wybranego pojazdu w serwisie autoDNA, wiodącym na rynku narzędziu do dekodowania VIN. Wystarczy do tego jedynie numer VIN. W raportach, dotyczących używanych aut można znaleźć informacje, które pozwolą sprawdzić, czy sprzedawca mówi prawdę czy też nie. W raporcie można znaleźć dane na różny temat. Jednym z nich jest historia pojazdu czy bazy skradzionych pojazdów. Sprawdzenie VIN możesz wykonać przez cały rok 24/7.

 

 

Summary
Co to jest program Nissan Intelligent Choice?
Article Name
Co to jest program Nissan Intelligent Choice?
Description
Nissan Intelligent Choice (dawniej Nissan Collection) to program sprzedaży samochodów używanych, ale też ich skupu, prowadzony przez dealera Nissana.
Author
Publisher Name
autoDNA
Publisher Logo