autoDNA sprawdza
Targi motoryzacyjne w Polsce i na świecie

Targi motoryzacyjne w Polsce i na świecie

2 listopada 2021

Targi motoryzacyjne w Polsce i na świecie każdego roku gromadzą rzesze miłośników branży automotive i motorcycle. Takie wydarzenia to dziesiątki specjalnie przygotowanych stref, w których wystawcy prezentują modele stanowiące przyszłość motoryzacji, a to tylko część atrakcji. Każde wydarzenie ma specyficzny charakter i nieco innych odbiorców. Poznaj charakterystykę największych imprez motoryzacyjnych w kraju i za granicą.

Targi motoryzacyjne w Polsce

Największe targi motoryzacyjne w Polsce to nie tylko imprezy, na których można zobaczyć nowoczesne samochody. Takie imprezy to także okazja, by zapoznać się z ofertą producentów części i innych rozwiązań przygotowanych dla branży motoryzacyjnej.

Podczas targów można też poznać najnowsze, jeszcze nieprezentowane modele aut, które otwierają nową erę przemysłu motoryzacyjnego. Co ciekawe, targi często dotyczą nie tylko zagadnień bezpośrednio związanych z branżą automotive, ale także z innymi tematami, takimi jak cyberbezpieczeństwo, mobilność i nowoczesne technologie. często także takim wydarzeniom towarzyszą wyścigi, zawody i innego typu widowiskowe zmagania najlepszych kierowców

Warsaw Motor Show czy Poznań Motor Show to tylko niektóre z targów, które zachęcają do wzięcia udziału wszystkich miłośników czterech kółek. Zapoznaj się z nadchodzącymi wydarzeniami i zobacz, jakie atrakcje znajdziesz w ofercie największych targów motoryzacyjnych.

Warsaw Motor Show

Warsaw Motor Show to jedne z największych targów motoryzacyjnych w Europie. Ostatnia edycja odbyła się w listopadzie 2020, a organizator jeszcze nie określił dokładnej daty następnego wydarzenia. Warsaw Motor Show to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego fana motoryzacji. Kolejną godną uwagi imprezą tego typu jest Poznań Motor Show.

Poznań Motor Show

To inne wydarzenie organizowane w Polsce obok Warsaw Motor Show, na którym nie może zabraknąć fanów szybkich i nowoczesnych aut to Poznań Motor Show. Ostatnia edycja targów odbyła się we wrześniu 2012, a jej hasło brzmiało „W drodze do elektromobilności„. Wystawcy z wielu krajów zaprezentowali samochody, motocykle, kampery i wiele innych interesujących pojazdów. Jednak to tylko część atrakcji, bo Poznań Motor Show to zawsze również wiele wydarzeń towarzyszących.

ProfiAuto Show

ProfiAuto Show to cykliczna impreza, która odbywa się w Katowicach. Organizator zaprosił na nią odwiedzających już 19 razy, zapewniając dziesiątki specjalnie przygotowanych stref. ProfiAuto Show, podobnie jak Warsaw Motor Show, to największe targi motoryzacyjne w Polsce. W roku 2019, pod hasłem „Napędzani pasją”, odbyła się ostatnia edycja wydarzenia.

 

Targi motoryzacyjne na świecie

Największe targi motoryzacyjne na świecie to eventy, które przyciągają uwagę gości z wielu krajów. Niektórzy z nich nie chcą opuścić żadnego wydarzenia, podróżując do miejsc, w których odbywają się imprezy. Jeśli jest to niemożliwe, obserwują je za pośrednictwem transmisji on-line, co staje się coraz bardziej popularne. Jakich największych imprez motoryzacyjnych nie można przegapić?

Targi motoryzacyjne w Genewie (International Geneva Motor Show)

To coroczna impreza motoryzacyjna odbywająca się zawsze w marcu. Pierwsza edycja imprezy odbyła się już w 1905 roku, a od 1924 ma ona charakter międzynarodowy. Najbliższe wydarzenie planowane jest na rok 2022. Poprzednie edycje zostały wstrzymane przez organizatora z powodu pandemii koronawirusa.

Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne IAA w Monachium

To impreza, której pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2021 roku. To nowa odsłona innego wydarzenia – organizowanej co dwa lata wystawy we Frankfurcie. Prezentowane są na niej najnowsze osiągnięcia z dziedziny szeroko pojętej mobilności. Organizator zadbał o interesująca formułę – stoiska znajdują się na przedmieściach, a niektóre z nich w centrum miasta.

Goodwood Festival of Speed

W tym przypadku mowa nie tyle o targach, co o legendarnym już wyścigu na 1,16 mili organizowanym w Wielkiej Brytanii. Wydarzenie trwa 4 dni i jest największą tego typu imprezą. To gratka dla fanów naprawdę szybkiej jazdy i bolidów najlepszych marek.

Tokyo Motor Show

To wystawa samochodów organizowana regularnie co dwa lata. Należy ona do piątki największych tego typu imprez na świecie – razem z Detroit, Genewą, Frankfurtem i Paryżem. Nie jest znana na razie data kolejnej odsłony tego wydarzenia.

Paris Motor Show

To jedna z pierwszych imprez tego typu na świecie, która została zainaugurowana już w 1898 roku. ostatnich kilka edycji zostało odwołanych, jednak organizator sugeruje, że goście będą mogli znowu pojawić się w Paryżu w 2022 roku.

Essen Motor Show

Ta impreza to obowiązkowe wydarzenie dla miłośników tuningu, klasycznej motoryzacji zarówno w odniesieniu do aut, jak i motocykli. Data najbliższej edycji nie jest jeszcze znana, jednak już pod koniec września 2012 roku rusza sprzedaż biletów. Warto się pospieszyć, ponieważ zainteresowanie jest bardzo duże.

LA Auto Show

Najbliższa edycja tego jednego z największych na świecie wydarzeń motoryzacyjnych jest planowana na 19-28 listopada 2021 roku. Będzie można podczas niej zobaczyć ponad 1000 pojazdów. Każdy miłośnik branży automotive znajdzie tu coś dla siebie.

Chicago Auto Show

Ostatnia edycja tego show miała miejsce w lutym 2021 roku, a na kolejną trzeba poczekać do lutego przyszłego roku. Ogromne przestrzenie wystawiennicze oraz zróżnicowane typy prezentowanych pojazdów przyciągają na to wydarzenie gości nie tylko z USA.

Salon Prive

To impreza w niezwykle eleganckim, angielskim stylu. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno panie, jak i panowie. Impreza jest podzielona na kilka odrębnych wydarzeń, z których każde zostało poświęcone nieco innemu typowi motoryzacji. Dominują jednak samochody klasyczne i historyczne. Najbliższe wydarzenie odbędzie się we wrześniu 2022 roku.

North American International Auto Show

To coroczne show motoryzacyjne, które odbywa się w Detroit. Obecnie jest zawieszone z powodu pandemii koronawirusa, jednak jest spora szansa, że powróci w roku 2022, prezentując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie motoryzacji.

SEMA Show (Speed Equipment Manufacturing Association)

Najbliższa edycja odbędzie się już 2 listopada 2021 roku. To niezapomniane wydarzenie gromadzące w Las Vegas rzesze odwiedzających. Wystawy, wyścigi, pokazy to tylko część atrakcji, jakie czekają na gości.

Dallas Auto Show

To obowiązkowe wydarzenie dla osób, które chcą pierwsze dowiedzieć się, jakie modele aut trafią na rynek w najbliższym czasie. Nie jest znana data najbliższej edycji, jednak z całą pewnością trzeba przygotować się na rok 2022.

Vienna Autoshow

Ostatnia edycja tego show odbyła się w 2020 roku. To wydarzenie, na którym producenci mogą zaprezentować swoje najbardziej innowacyjne produkty. Ponad 15 tysięcy odwiedzających, których zgromadziła poprzednia edycja robi wrażenie.

Auto Shanghai

Pierwsze wydanie tej imprezy miało miejsce już w 1985 roku i od tego czasu odbywa się cyklicznie co dwa lata. Ostatnia edycja to kwiecień 2021 roku, więc zainteresowani muszą uzbroić się w cierpliwość. Jednak zdecydowanie warto to zrobić, bo ten show to gratka dla fanów autodesignu, a także specjalistów od części samochodowych i systemów komputerowych dla branży automotive.

Można porozmawiać tu także z konsultantem grupy VDA, ponieważ na targach zawsze jest obecny pawilon niemiecki.

Moscow International Motor Show

Najbliższe moskiewskie targi są planowane na sierpień 2022 roku. To coroczne wydarzenie, które gromadzi wystawców i odwiedzających przede wszystkim z Rosji i krajów WMP, lecz nie tylko. MIMS skupia się na tematyce inżynierii motoryzacyjnej, ale można tutaj nacieszyć oko także najnowszymi modelami aut prezentowanymi przez producentów z wielu krajów.

Abu Dhabi Motor Show

To wystawa samochodowa, która odbywa się w Emiratach Arabskich każdego roku. Ostatnia edycja miała miejsce w kwietniu 2020 roku. To idealne miejsce dla wystawców, by zaprezentować swoje osiągnięcia w dziedzinie motoryzacji.

Frankfurt Motor Show

Ta impreza przez wiele lat stanowiła jedne z największych targów motoryzacyjnych na świecie. Kilka lat temu ogłoszono jednak, że kolejne edycje będą odbywać się w Monachium. Oficjalnym powodem miało być wygaśnięcie umowy z zarządcą terenu, jednak z rozmowy z konsultantem grupy wynika, że przede wszystkim zaważyły względy polityczne.

Bologna Motor Show

To motoryzacyjne show odbywa się już od 1967 roku. Ostatnia edycja miała miejsce w 2019 roku. To gratka nie tylko dla miłośników włoskiej motoryzacji. Targi połączone są z różnego typu zawodami motorsportowymi, w których biorą udział światowej sławy kierowcy.

Dubai International Motor Show

Dubaj to miejsce, w którym to niezwykłe wydarzenie odbywa się już od 1989 roku. Odwiedzający mają okazję zobaczyć najdroższe samochody świata prezentowane przez wielu producentów. Najbliższa edycja odbędzie się już w listopadzie 2021 roku.

Auto China

Ostatnia edycja pekińskich targów odbyła się w 2020 roku. Następna jest planowana na rok 2022. To okazja do zapoznania się z ofertą niemal wszystkich światowych producentów samochodów.

British International Motor Show

To kolejne niezwykle popularne wydarzenie motoryzacyjne w Wielkiej Brytanii. Odwiedzający mieli szansę je odwiedzić ostatni raz w sierpniu 2021 roku. To okazja, żeby zobaczyć z bliska światowej sławy samochody wyścigowe, ale nie tylko. To również ciekawe wydarzenie dla miłośników klasycznej angielskiej motoryzacji. Przygotowano także atrakcje dla najmłodszych.

Australian International Motor Show

To najdłużej organizowane cyklicznie wydarzenie motoryzacyjne na świecie. Jego historia rozpoczęła się już w 1925 roku. Najpierw było organizowane w Melbourne, obecnie jego siedzibą jest Sydney. Tak dużą imprezę udało się zorganizować dzięki współpracy obu miast. Wiodące światowe marki prezentują tu swoje najnowsze modele, a liczba odwiedzających zawsze przekracza kilkanaście tysięcy. Data najbliższych targów nie została jeszcze podana do wiadomości.

Summary
Targi-motoryzacyjne-w-Polsce-i-na-swiecie
Article Name
Targi-motoryzacyjne-w-Polsce-i-na-swiecie
Description
Targi motoryzacyjne w Polsce i na świecie każdego roku gromadzą rzesze miłośników branży automotive i motorcycle. Takie wydarzenia to dziesiątki specjalnie przygotowanych stref, w których wystawcy prezentują modele stanowiące przyszłość motoryzacji, a to tylko część atrakcji. Każde wydarzenie ma specyficzny charakter i nieco innych odbiorców. Poznaj charakterystykę największych imprez motoryzacyjnych w kraju i za granicą.
Author
Publisher Name
autoDNA
Publisher Logo