Co nowego w autoDNA

Targi Poznań Motor Show 2019 – zapraszamy w podróż do świata motoryzacji

Dodano 4 marca 2019 przez

Lada dzień rozpocznie się prawdziwe święto dla polskich miłośników motoryzacji. Pod koniec marca ruszą kolejne targi Poznań Motor Show. Warto podkreślić, że organizatorzy imprezy zadbali o to, by usatysfakcjonować różne grupy zwiedzających. Mówiąc wprost, tegoroczne targi będą wydarzeniem dla całych rodzin.

Dlaczego warto się wybrać na tegoroczne Poznań Motor Show?

Ponieważ dla gości targów przygotowano nie tylko premiery samochodów osobowych. Równie interesująco zapowiadają się salony: motocyklowy, caravaningowy, detailingowy  i ciężarowy. A oprócz wydarzeń typowo wystawowych, na zwiedzających czekać będą między innymi:

 • Stunt Wars Poland II – międzynarodowe zawody w stuncie motocyklowym
 • Poznań MotorBike Show
 • Blackzone
 • Tory offroad na terenie zewnętrznym
 • Arena Videoblogerów Motoryzacyjnych
 • Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników i Lakierników

Motoryzacja jutra

Tegoroczne targi pełnić będą rolę swoistego „wehikułu czasu”. Organizatorzy przeniosą nas do świata przyszłości. Jak mówi Dariusz Wawrzyniak, dyrektor targów Poznań Motor Show:

Targi odbywają się pod hasłem motoryzacji jutra i wokół niego bardzo mocno budowany jest program zarówno od strony ekspozycji poprzez liczne samochody koncepcyjne, jak i za pośrednictwem Kongresu MOVE, gdzie z przedstawicielami świata biznesu, polityki oraz nauki rozmawiamy o kierunkach, w jakich zmierza branża.

Wspomniany Kongres Move – Mobility & Vehicles to wydarzenie dotyczące przyszłości branży motoryzacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem roli, jaką w najbliższych latach pełnić będą rozwiązania z zakresu elektromobilności. Równolegle z Poznań Motor Show Grupa MTP zamierza zorganizować targi paliw alternatywnych (Alternative Fuels Technology), podczas których omawiane będą kwestie zasilania pojazdów takimi paliwami jak LPG, CNG, LNG oraz wodór.

A skoro już jesteśmy przy wodorze: na gości tegorocznych targów czekać będzie nie lada gratka. Futurystyczny zarówno w formie (kosmiczny design), jak i w treści (nowatorski napęd) Hyundai Nexo. Ten koreański SUV z napędem wodorowym prezentuje się naprawdę interesująco:

Atrakcje (nie tylko) dla kobiet

To oczywiste, że Poznań Motor Show 2019 jest wydarzeniem, które przyciągać będzie mężczyzn niczym magnes. Tym niemniej warto wspomnieć o atrakcjach, które organizatorzy zaplanowali dla płci pięknej. Mowa tu o strefie kobiet – przestrzeni dla miłośniczek motoryzacji, która przygotowana będzie przez Speed Ladies. Ciekawostka: jednym z punktów programu ma być pokaz mody, w którym zamiast tradycyjnych modelek wystąpią… motocyklistki.

Ostra jazda bez trzymanki

Poznań Motor Show to nie tylko premiery samochodów, lecz także imprezy towarzyszące, które potrafią wywołać skok adrenaliny równie silny, jak ten, który występuje podczas oglądania pojazdów koncepcyjnych.

W tym roku warto będzie pojawić się na Stunt Wars Poland – międzynarodowych zawodach freestyle’u motocyklowego. Natomiast na miłośników legendarnych R5 czekał będzie Jakub Brzeziński, wicemistrz Polski w rajdach samochodowych, który właśnie przygotowuje się do udziału w Rajdzie Świdnickim-Krause.

Co – gdzie – kiedy

Targi odbędą się w dniach 28-31 marca bieżącego roku, w następujących godzinach:

 • Czwartek (28.03): 8:00 – 14:00 (Press Day)
 • Czwartek (28.03): 14:00 – 19:00 (VIP & Biznes Day)
 • Piątek (29.03): 10:00 – 18:00
 • Sobota (30.03): 10:00 – 18:00
 • Niedziela (31.03): 10:00 – 18:00

Jak było rok temu?

Zanim ruszycie na zwiedzanie targowych atrakcji, koniecznie zobaczcie, jak wyglądało ubiegłoroczne poznańskie święto motoryzacji:

Summary
Targi Poznań Motor Show 2019 – zapraszamy w podróż do świata motoryzacji
Article Name
Targi Poznań Motor Show 2019 – zapraszamy w podróż do świata motoryzacji
Description
Lada dzień rozpocznie się prawdziwe święto dla polskich miłośników motoryzacji. Pod koniec marca ruszą kolejne targi Poznań Motor Show. Warto podkreślić, że organizatorzy imprezy zadbali o to, by usatysfakcjonować różne grupy zwiedzających. Mówiąc wprost, tegoroczne targi będą wydarzeniem dla całych rodzin.
Author
Publisher Name
autodna.pl
Publisher Logo
Ilość komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *