autoDNA radzi
Koniec ruletki podczas zakupu aut używanych

Koniec z ukrywaniem prawdy w ogłoszeniach

Dodano 12 marca 2021 przez

“Nowoczesne oferty sprzedaży aut muszą być transparentne i nie mogą kłamać. Właśnie w ten sposób powinny się wyróżniać z setek, a nawet tysięcy, podobnych ogłoszeń.

Odbiorca nie może tracić czasu na studiowanie niemal identycznych opisów, bo straci motywację do szukania w ogóle.”

To jeden z fragmentów publikacji ogłoszonej przez autoDNA pt. “Koniec ruletki podczas zakupu aut używanych“. Publikacja omawia ważne społecznie tematy związane z dążeniem do transparentnego rynku motoryzacyjnego w Polsce.Badanie przeprowadzone przez SW Research dla autoDNA potwierdzają, że najpopularniejsze serwisy ogłoszeniowe to, bez zmian od lat, OTOMOTO, OLX oraz Allegro. Dość ugruntowaną pozycję w świadomości respondentów ma nadal gratka.pl

Przemysław Vonau, General Manager OTOMOTO potwierdza, że podejmuje szereg inicjatyw, których celem jest podnoszenie świadomości konsumentów i umożliwienie im łatwiejszego dostępu do informacji dotyczących historii pojazdu na podstawie numeru VIN. 2 marca 2020 r. OTOMOTO wprowadziło obowiązek publikacji numeru VIN w ogłoszeniu sprzedaży pojazdu. To krok ku ograniczeniu efektu asymetrii informacji i zapewnieniu użytkownikom możliwie najpełniejszej weryfikacji poszukiwanego samochodu… zanim mogłoby być za późno.

Badanie SW Research potwierdza: Niemal połowa polskich kierowców nie wyobraża sobie zakupu samochodu znalezionego w serwisie ogłoszeniowym bez osobistego obejrzenia auta oraz odbycia jazdy próbnej. Warto zaznaczyć, że niemal 15% za warunek konieczny uznaje zakup płatnego raportu VIN. Można więc przyjąć, że zdecydowana większość kupujących, która kupiła taki raport przy poprzednim zakupie samochodu, nie wyobraża sobie przyszłych zakupów bez weryfikacji historii samochodu w ten sposób (według osób, które w ciągu ostatnich 3 lat dokonały zakupu samochodu poprzez serwis ogłoszeniowy).

Zatem umieszczanie obowiązkowego numeru VIN w ogłoszeniach kupna-sprzedaży aut to ważny krok w stronę transparentnego rynku motoryzacyjnego i apel do serwisów ogłoszeniowych w Polsce i na świecie.


Sprawdź VIN z autoDNA
Czym jest numer VIN?
Historia pojazdu autoDNA – dlaczego to ważne?
Jak kupić Raport Historii Pojazdu autoDNA?


 

Summary
transparentne-oferty-kupna-sprzedazy-aut-czyli-koniec-z-ukrywaniem-prawdy-w-ogloszeniach
Article Name
transparentne-oferty-kupna-sprzedazy-aut-czyli-koniec-z-ukrywaniem-prawdy-w-ogloszeniach
Description
Nowoczesne oferty sprzedaży aut muszą być transparentne i nie mogą kłamać. Właśnie w ten sposób powinny się wyróżniać z setek, a nawet tysięcy, podobnych ogłoszeń. Odbiorca nie może tracić czasu na studiowanie niemal identycznych opisów, bo straci motywację do szukania w ogóle. 
Author
Publisher Name
autoDNA
Publisher Logo
Ilość komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *