autoDNA sprawdza
bmw_premium_selection

„BMW Premium Selection” – co oferuje ten program?

23 stycznia 2023

Program BMW Premium Selection zapewnia bezpieczeństwo kupującemu i wiele innych pobocznych usług – w tym atrakcyjne finansowanie.

Rynek motoryzacyjny na przestrzeni ostatnich kilku lat nie tylko zmaga się z poważnymi niedoborami komponentów, przeszedł także szereg poważnych zmian dotyczących dostępności aut nowych jak i w efekcie cen samochodów używanych – które istotnie wzrosły względem lat poprzednich, nawet o kilkadziesiąt procent.

Duże opóźnienia w produkcji to właśnie gorsza dostępność interesujących nas modeli i wersji, zamiast czekać kilkanaście, lub nawet kilkadziesiąt miesięcy możemy skorzystać z oferty rynku wtórnego – pomoże on nam także w realizacji marzenia posiadania własnego BMW przy budżecie niewystarczającym na nowy produkt za kilkaset tysięcy złotych i więcej. Samochody są dostępne od ręki, u wybranych dealerów marki. Używane BMW nie musi oznaczać pasma dużych wydatków po zakupie czy całkowicie nieznanej przeszłości kupionego egzemplarza.

 

Co to jest program „BMW Premium Selection”?

Kupując używany pojazd wielokrotnie narażeni jesteśmy na wprowadzenie w błąd przez sprzedającego, który oczywiście dla uzyskania lepszej ceny zataja niewygodne fakty z przeszłości pojazdu – lub co gorsza podaje fałszywe informacje na jego temat. Program BMW jest czymś więcej niż tylko sprzedażą używanych aut BMW (i nie tylko tej marki) pod szyldem autoryzowanego dealera. Główną filozofią programu i jego nadrzędną zasadą jest oferowanie dogłębnie sprawdzonych pojazdów z certyfikatem BMW Premium Selection, będącym niejako gwarantem jego wysokiej jakości i przydatności do dalszego użytkowania bez zbędnych niespodzianek. Rygorystyczne zasady pozwalają nie dopuścić do sprzedaży w jego ramach egzemplarza z nieznaną historią, dużym przebiegiem czy w fatalnym stanie technicznym – o ewentualnych zdarzeniach z przeszłości kupujący dowie się z obszernej dokumentacji.

Dealerów BMW Premium Selection znajdziemy w każdym większym mieście w Polsce, co ułatwi cały proces zakupu jak i korzystania z ekskluzywnych usług BMW, stanowiących silny argument dla klientów oczekujących czegoś więcej. Samochody są wyselekcjonowaną ofertą przeznaczoną dla wymagającego klienta – rzecz jasna cena zazwyczaj wykracza poza rynkową średnią dla danego modelu.

 

 

Używane samochody serwowane przez dealerów BMW jak już wspominaliśmy, muszą mieścić się w ściśle określonych kryteriach wiekowych, dotyczących stanu technicznego, przebiegu i wypadkowej przeszłości. Spełnienie wszystkich warunków przez pojazd oznacza przyznanie mu specjalnego wyróżnienia, jakim jest certyfikat BMW. Samo świadectwo jakości wydane przez dealera BMW premium selection to nie wszystko, najcenniejsza dla kupującego jest późniejsza ochrona gwarancyjna BMW (działająca na terenie całej Unii Europejskiej) i inne dodatkowe usługi.

Certyfikowany pojazd używany sprzedawany w programie BMW wedle założeń nie może być starszy niż 5 lat, także przebieg pojazdu nie może przekraczać 120 tysięcy kilometrów (od tych zasad pojawiają się jednak drobne odstępstwa, warunkiem jest perfekcyjny stan egzemplarza i indywidualna ocena). Następnie samochody używane poddawane są szczegółowej kontroli 360 stopni, o której za chwilę. Tak ostre kryteria jakie przyjęła marka BMW dla aut z drugiej ręki są niezbędne, jeśli trafiające do klientów samochody używane BMW mają trzymać odpowiednio wysoki poziom i bezawaryjność, utrzymując renomę marki. Jedną z kluczowych kwestii jest całkowicie udokumentowana przeszłość używanego BMW, dotyczy to zarówno czynności serwisowych, napraw jak i wypadków. Egzemplarze po poważnych zdarzeniach drogowych nie są dopuszczane do sprzedaży, w innych przypadkach – drobnych kolizji które nie mają wpływu na bezpieczeństwo dalszej eksploatacji – każde zdarzenie musi być skrzętnie udokumentowane w historii pojazdu. W ten sposób klient otrzymuje pewność, że uszkodzeniu nie uległy kluczowe elementy samochodu. Bogata historia pojazdu pozostała po poprzednich właścicielach jest zatem jednym z istotniejszych punktów kontroli. Inne egzemplarze, które nie spełniają kryteriów markowego programu mogą być sprzedawane przez dealerów w ramach komisów bez gwarancji i innych gratyfikacji.

 

Informacja

Wyśrubowane wymogi pozwalają w ramach programu BMW Premium Selection udzielać wszystkim klientom ochrony gwarancyjnej na dwa lata bez limitu kilometrów. Obejmuje ona wszystkie elementy mechaniczne jak i elektronikę samochodu. Sprzedawane auta mają pełną historię sprawdzoną w autoryzowanym serwisie, oraz często także poprzez raport autoDNA uzyskiwany na podstawie numeru vin. Kolejnym pobocznym atutem programu BMW jest gotowość każdego samochodu do normalnej eksploatacji. Każdy nowy nabywca otrzymuje pojazd który nie wykazuje konieczności serwisowania przez co najmniej pół roku lub 10 tysięcy kilometrów. Ewentualne usterki naprawiane są na koszt dealera.

 

Dla kogo skierowany jest program?

Samochody w ofercie są dostępne dla każdego od ręki. Oczywiście trzeba liczyć się z ich wyższą ceną zakupu, w porównaniu do innych rynkowych ofert. Podobnie jak ma to miejsce w wypadku pozostałych autoryzowanych przez marki programów sprzedaży samochodów używanych, płacimy tutaj także za wysoką jakość obsługi przy wyborze samochodu, pomoc przy chociażby tradycyjnym leasingu czy kredycie i korzystanie z późniejszej ochrony gwarancyjnej.

Przy tak skonstruowanej i rozbudowanej ofercie warto zawczasu uświadomić sobie jaką poboczną wartość mają wszystkie dodatkowe usługi. Wówczas dojdziemy do wniosku, że zakup używanego BMW które uprzednio przeszło rygorystyczny przegląd techniczny razem ze wspomnianymi usługami jest atrakcyjną propozycją na rynku aut używanych.

Warto także wspomnieć o obsłudze klientów programu. Przyjmowani jesteśmy w salonie, na równi z klientami kupującymi znacznie droższe auta nowe. Również sama procedura odbioru własnego BMW odbywa się w wydzielonej przestrzeni w salonie.

 

 

Finansowanie w programie „BMW Premium”

Najprostszą drogą do zakupu samochodu w programie BMW jest oczywiście płatność jednorazowa. BMW przygotowało jednak bardzo atrakcyjną ofertę leasingową, której szczegóły poznamy u dealerów. Dla samochodów używanych przygotowano BMW comfort lease – za sprawą gwarantowanej przez BMW Financial Services wartości samochodu na koniec okresu spłat, forma finansowania serwowana przez bawarską markę jest atrakcyjniejsza niż zwykły kredyt lub leasing w innej instytucji finansowej. Atrakcyjne finansowane BMW Premium Selection skierowane jest do klientów prywatnych oraz firm.

 

Jak sprawdzane są samochody?

Kupując używany pojazd z certyfikatem BMW Premium Selection zyskujemy pewność, że przeszedł on szczegółową kontrolę 360 stopni. Cały proces zaczyna się od sprawdzenia dostarczonej przez poprzednich właścicieli dokumentacji – a także weryfikacji jej autentyczności. Również wśród dealerów BMW wykorzystywanym narzędziem są raporty autoDNA czy udostępniane przez CEPiK raporty historii pojazdu. Po spełnieniu wspominanych już wymogów formalnych takich jak wiek i przebieg pojazdu, trafia on do serwisu. Certyfikowany pojazd używany BMW przechodzi oględziny pod kątem wizualnym, stanu karoserii, poprawności wykonania ewentualnych napraw lakierniczych, stanu wnętrza, zgodności wyposażenia ze specyfikacją zapisaną w numerze vin i oczywiście kondycji technicznej. Rygorystyczny przegląd techniczny zwieńczony jest jazdą testową wykonaną przez pracownika serwisu autoryzowanego i sporządzonej notatki. W czasie jazdy testowej sprawdzane jest poprawne działanie układu jezdnego, wyposażenia.

 

 

Jakie pojazdy dostępne są w programie?

W ofercie przeważają samochody BMW i Mini, znajdziemy jednak także inne marki – także w ich przypadku przeprowadzana jest rygorystyczna kontrola i zapewniane są wspominane już dodatkowe usługi posprzedażowe – w tym ochrona gwarancyjna BMW. W ofercie BMW Premium Selection zazwyczaj próżno szukać przeważnie popularnych marek, dealerzy skupiają się na samochodach segmentu premium. Spotkamy więc Mercedesy, Land Rovery, Audi gwarantujące odpowiedni prestiż i poziom wykonania. W sprzedaży komisowej w poszczególnych salonach dealerskich możemy znaleźć także modele tańszych marek.

 

 

BMW

Strona internetowa programu skupia wszystkie używane BMW jakie dostępne są aktualnie w Polsce. Bez wychodzenia z domu możemy dokonać wstępnej selekcji interesujących nas egzemplarzy, zweryfikować ich historię we własnym zakresie kupując raport autoDNA – dopiero w dalszej kolejności umówić się na wizytę u dealera. Samochody z certyfikatem BMW w ofercie dealerów to cały przekrój aktualnej palety modelowej marki, choć znajdziemy także egzemplarze perfekcyjnie zachowane poprzednich generacji.

Dużą popularnością cieszą się wszystkie SUV’y BMW. Wybierać możemy między kilkuletnimi BMW X1, X2, X3, X4, X5 i X6 w ofertach wciąż dominują egzemplarze z silnikami diesla, napędem na cztery koła X-Drive i oczywiście automatyczną skrzynią biegów. Niezmiennie wiele dostępnych samochodów to modele serii 3, 5 i 7 a także 8. Wszystkie używane BMW zapewniają bogate wyposażenie z zakresu komfortu i co ważne bezpieczeństwa. Z każdym rokiem udział egzemplarzy napędzanych silnikiem benzynowym jak i odmian hybrydowych rośnie. Pojawiają się również modele wyłącznie o napędzie elektrycznym – szczególnie w ich przypadku pewna historia ma kluczowe znaczenie ze względu na abstrakcyjne koszty ewentualnych napraw powypadkowych. Rozstrzał cen jest ogromny, począwszy od ofert poniżej 120 tysięcy złotych za najmniejsze modele, zbliżając się do miliona złotych za serię 7 i 8. Z uwagi na niezmiennie bogatą listę wyposażenia dodatkowego, dostępnej kolorystyki i innych designerskich elementów, znalezienie w ofercie dwóch jednakowych egzemplarzy jest praktycznie niemożliwe – i to właśnie jest siłą marek segmentu premium.

 

Inne marki

W ofercie BMW Premium Selection samochody innych marek stanowią ułamek oferty. Program wyraźnie skupia się na własnych produktach. Okazjonalnie trafiają się wspominane Mercedesy, w tym chociażby klasa E 63 AMG pochodząca z 2018 roku z benzynowym silnikiem 4.0 V8 ze znikomym przebiegiem wyceniana na 330 tysięcy złotych. Selektywnie wybrany egzemplarz pochodzi oczywiście z polskiej sieci sprzedaży.

 

Ważne

W aktualnej ofercie znajdziemy również Porsche Macan z benzynowym silnikiem 3.0 Turbo. Egzemplarz wyprodukowany w 2015 roku pokonał ledwie 80 tysięcy kilometrów. Wysoki poziom wyposażenia, stały napęd na cztery koła, automatyczna przekładnia i liczne systemy bezpieczeństwa przekładają się na cenę niemal 185 tysięcy złotych.

 

Dostępnych jest blisko sto egzemplarzy modeli marki Mini. Do wyboru mamy modele kilkumiesięczne ze znikomym przebiegiem i kilkuletnie sztuki oczywiście w świetnej formie potwierdzone certyfikatem BMW. Wybór w przypadku marki Mini sprowadza się do modeli Clubman, Countryman, Cooper i One – w przypadku brytyjskiej ikony przeważają w oferty z silnikami benzynowymi.

 

Samochody używane od firm – flotowe hity programu BMW

Część oferowanych samochodów w programie BMW Premium Selection pochodzi od firm, które po okresie spłaty leasingu lub końcu kontraktu wynajmu dotychczasowy użytkownik zostawił u dealera – przykładowo w rozliczeniu lub nie decydując się na jego wykup. Egzemplarze poflotowe w większości sprzedawane są z pełną fakturą vat, co zainteresuje kolejnych klientów firmowych, liczących na odliczenia podatkowe. One także posiadają certyfikat BMW, świadczący o ich stanie technicznym, obejmuje je ochrona gwarancyjna BMW. Używane BMW to między innymi cenione przez klientów flotowych modele serii 3, 5 i reprezentacyjne 7. Rzecz jasna od firm pochodzą również inne BMW, w tym cały przekrój gamy SUVów marki.

 

Zalety programu

Kupując z pewnego źródła certyfikowany pojazd używany BMW zyskujemy większą pewność wysokiej jakości produktu, jak i wiele dodatkowych usług składających się w pełną ofertę programu BMW. Klienci doceniają zwłaszcza:

 • Niski wiek i przebieg dostępnych egzemplarzy
 • Potwierdzoną historię serwisową i wypadkową, prawdziwy przebieg pojazdu
 • Rzetelną obsługę sprzedażową i po sprzedażową przez okres gwarancji
 • Atrakcyjną ofertę leasingową – BMW Comfort Lease
 • Ochronę gwarancyjną na dwa lata
 • Brak konieczności serwisowania kupionego samochodu przez pół roku lub 10 tysięcy kilometrów
 • Możliwość skorzystania z ekskluzywnych usług BMW
 • Rygorystyczny przegląd techniczny w ramach kontroli 360 stopni jaki musi zaliczyć pojazd

 

Wady programu

Samochody używane pochodzące z programów dealerskich, takich jak BMW Premium Selection pomimo uzyskania świadectwa jakości – certyfikat BMW – mogą mieć pewne wady. Dopuszczane są do sprzedaży jeśli spełniają określone normy programu i producenta. Spośród wad zakupu własnego BMW w ramach programu marki wymienić możemy:

 • Wysoką cenę zakupu
 • Brak informacji o warunkach dotychczasowej eksploatacji przez poprzednich właścicieli
 • Ewentualne nadmierne zużycie oleju silnikowego, które wedle norm BMW jest normalne i dopuszczalne

Niezależnie od dostępnego budżetu, preferencji i potrzeb, zakup używanego samochodu nie jest prostym zadaniem. Kupując używany pojazd z programu BMW Premium Selection – ze sprawdzonego źródła – mimo wszystko powinniśmy także we własnym zakresie zweryfikować historię konkretnego pojazdu. Raport autoDNA potwierdzi w jakim stanie są elementy mechaniczne i pokaże pełną historię sprawdzoną na podstawie numeru vin.

 

Warto wiedzieć

W serwisie autoDNA.pl, wiodącym na rynku narzędziu do dekodowania VIN, możesz sprawdzić VIN danego pojazdu. Wystarczy do tego jedynie numer VIN. W raportach, dotyczących używanych aut można znaleźć informacje, które pozwolą sprawdzić, czy sprzedawca mówi prawdę czy też nie. W raporcie można znaleźć dane na różny temat. Jednym z nich jest historia pojazdu czy bazy skradzionych pojazdów.

 

 

Summary
"BMW Premium Selection" – co oferuje ten program?
Article Name
"BMW Premium Selection" – co oferuje ten program?
Description
Program BMW Premium Selection zapewnia bezpieczeństwo kupującemu i wiele innych pobocznych usług - w tym atrakcyjne finansowanie. Czytaj więcej w artykule.
Author