Opłaty za autostrady – GDDKiA szuka nowego operatora KSPO

Dodano przez

Opłaty za autostrady od listopada 2018 może pobierać inna firma niż obecnie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) rozpoczęła procedurę wyboru nowego operatora Krajowego Systemu Poboru Opłat (KSPO). Kontrakt dotychczasowego, tj. firmy Kapsch Telematic Servieces, która zarządza systemem viaToll (elektroniczne myto dla kierowców ciężarówek i autobusów), wygasa w listopadzie 2018.

Czy rightsizing skutecznie wyprze downsizing?

Dodano przez

Rightsizing to zapoczątkowana przez Mazdę i Audi strategia budowy silników, polegająca na dopasowywaniu pojemności skokowej jednostki napędowej do rozmiarów pojazdu. Jest to odpowiedź na powszechny w branży motoryzacyjnej downsizing, czyli budowę silników mniejszych, ale bardziej wydajnych tj. o podwyższonych parametrach dot. mocy i momentu obrotowego.

Najdroższe akcesoria do samochodów

Dodano przez

Ile trzeba zapłacić za lodówkę do szampana w aucie marki Rolls-Royce? Ile kosztuje zegarek, którym otworzymy naszego Aston Martina? W jakiej cenie możemy nabyć eleganckie walizki do BMW? Dzisiaj zapraszamy do zmierzenia się z prawdziwymi „problemami pierwszego świata”. Wspólnie przekonajmy się, ile kosztują najdroższe akcesoria do samochodów.