Aktualności

Das WeltAuto

Dodano 9 października 2019 przez

Auto używane z salonu – nowy cykl autoDNA.pl – cz. 5

Das WeltAuto to importerski program sprzedaży aut używanych prowadzony przez Grupę Volkswagena. Obejmuje głównie 3 marki – Skodę, Volkswagena i Seata. Dwie pierwsze są bardzo popularne w Polsce i od lat pozostają jednymi z najchętniej importowanych do Polski samochodami z drugiej ręki. Das WeltAuto ma ambicje być rozpoznawalnym na szeroką skalę programem, które oferuje pewne i sprawdzone samochody używane. Za jej pośrednictwem można kupić nie tylko Volkswageny czy Skody, ale także pojazdy innych producentów – Opel, Ford, BMW, Audi, Renault, Toyota, Mercedes, a nawet Porsche.

Czytaj więcej
Aktualności

Niezależne programy sprzedaży aut używanych

Dodano 2 października 2019 przez

Auto używane z salonu – nowy cykl autoDNA.pl – cz. 4

Nie tylko importerzy oferują auta używane z gwarancją lub certyfikatami. Tego typu oferty można znaleźć także w sieciach dealerskich, komisach oraz firmach leasingowych. Mimo funkcjonowania „centralnych” programów część dealerów organizuje własne programy sprzedaży. Ich źródłem są głównie samochody pozyskane od klientów zostawiających je w rozliczeniu. W przypadku firm leasingowych możemy liczyć na poflotowe samochody. Są to zwykle auta z 3-4 letnie z silnikami Diesla i przebiegami powyżej 100 tys. km. 

Czytaj więcej

Aktualności

Od 1 stycznia samochody będą droższe (z jednego powodu)

Dodano 30 września 2019 przez

Chcesz jeździć samochodem, który wytwarza sporo dwutlenku węgla? Nie ma problemu. Przygotuj się jednak (a konkretniej – przygotuj swój portfel) na to, że taka przyjemność będzie Cię już wkrótce więcej kosztować. Od pierwszego stycznia 2020 roku ceny takich aut pójdą bowiem nieodwołalnie w górę. 

Czytaj więcej

Aktualności

Importerskie programy sprzedaży aut używanych

Dodano 25 września 2019 przez

Auto używane z salonu – nowy cykl autoDNA.pl – cz. 3

Na polskim rynku funkcjonuje obecnie blisko 20 programów sprzedaży aut używanych prowadzonych przez importerów i producentów (w Polsce do tej drugiej kategorii zalicza się Opla i Fiata, którzy produkują wybrane modele w naszym kraju). To sporo, ale nie wszystkie z nich okazują się być rozbudowane. Najwięcej ofert ma Toyota, następnie Grupa VW (Seat, Skoda i właśnie Volkswagen) oraz Opel, Renault i Peugeot. Dobrze pod względem liczby dostępnych aut prezentują się niemieckie marki premium, a zwłaszcza BMW i Audi. Mercedes, Honda i Kia oferują wyłącznie swoje auta, natomiast pozostali importerzy oraz producenci w ramach programów sprzedają samochody wszystkich marek. To z jednej strony mocno poszerza wybór, lecz z drugiej powoduje dość spory rozstrzał dostępnych pojazdów – od aut za kilkanaście tysięcy aż po samochody za kilkaset tysięcy złotych w ramach tego samego programu (np. Audi).

Czytaj więcej