autoDNA sprawdza

Samochody z USA godne uwagi – przegląd amerykańskich marek

27 maja 2022

Świat amerykańskiej motoryzacji od zawsze fascynował nas, Europejczyków. W efekcie już od lat powojennych kwitł import aut z USA do szarej PRLowskiej rzeczywistości, kraju wiecznego niedoboru. Samochody z USA na tle znanych w Europie konstrukcji były i nadal są wyraźnie większe, obszerniejsze i stworzone dla innego klienta.

13min
autoDNA radzi

Jak odczytać VIN?

20 maja 2022

Każdy z nas słyszał o numerze VIN pojazdu, ale nie każdy wie, gdzie go można odszukać oraz co on dokładnie oznacza. Zobacz, jak użyteczny może być numer nadwozia. Dzięki niemu sprawdzisz wiele istotnych informacji – nawet takie szczegóły jak kolor tapicerki czy przebieg swojego samochodu.

8min
autoDNA radzi

Historia pojazdu przed zakupem auta – dlaczego warto ją sprawdzić?

16 maja 2022

Historia pojazdu i jej sprawdzenie przed zakupem używanego samochodu, może nie tylko potwierdzić, czy podawane przez właściciela samochodu dane są prawidłowe. Dokładne sprawdzenie danych pojazdu używanego przed zakupem pozwala zyskać pewność, że kierowca „nie kupuje kota w worku”. Jak sprawdzić historię pojazdu? Wyjaśniamy poniżej.

6min
autoDNA sprawdza

Historię pojazdu sprawdzisz w CEPiK

9 maja 2022

Lwia część kierowców korzysta z bogatej oferty rynku wtórnego. Dla niektórych przyczyną poszukiwań używanego auta jest ograniczony budżet, inni korzystają z dużej początkowej utraty wartości – kupując wciąż doskonale zachowany pojazd w atrakcyjnej cenie. Niezależnie dlaczego sięgamy po używany samochód warto poświęcić chwilę na weryfikację jego dotychczasowej historii. Możesz skorzystać z usług autoDNA lub CEPiK, który później przeistoczył się w CEPiK 2.0. To bezpłatna usługa, dzięki której poznasz przeszłość pojazdu.

12min
autoDNA radzi

Kontrolki w samochodzie, czyli co chce Ci powiedzieć Twoje auto?

4 maja 2022

Współczesne samochody wyposażone są w liczne systemy elektroniczne – m.in. takie, które ułatwiają kontrolę i utrzymanie właściwego stanu technicznego pojazdu. Ewentualne nieprawidłowości sygnalizują, wyświetlając ostrzeżenia na desce rozdzielczej. Co oznaczają poszczególne kontrolki w samochodzie?

10min
autoDNA sprawdza

Samochody z Ukrainy – sprowadzenie, rejestracja w Polsce

25 kwietnia 2022

Do Polski trafia coraz więcej importowanych samochodów. Są to nie tylko samochody używane, ale też nowe auta. Bez względu na to, o jakim pojeździe mowa, wszystkie sprowadzane modele muszą zostać zarejestrowane w polskim urzędzie. Samochody z Ukrainy – co warto o nich wiedzieć?

8min
autoDNA sprawdza

Jak wygląda sprowadzenie auta ze Szwecji?

19 kwietnia 2022

Sprowadzenie auta ze Szwecji to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają doskonałego przełożenia ceny do jakości. Przed zdecydowaniem się na auto z drugiej ręki przywiezione ze Szwecji konieczne jest jednak sprawdzenie kilku kwestii. Jak sprowadzić taki samochód? O jakich formalnościach trzeba pamiętać podczas realizowania takiej operacji?

11min
autoDNA sprawdza

Samochody z Danii. Jak wygląda sprowadzenie?

11 kwietnia 2022

Używane samochody z Danii wciąż cieszą się dużą popularnością. Niektóre osoby decydują się na kupowanie takich aut z innych państw, gdzie zwykle przełożenie jakości do ceny jest znacznie korzystniejsze. Jak kwestia ta wygląda w przypadku tego kraju? Co trzeba wiedzieć o sprowadzeniu auta z Danii i czy takie samochody są godne uwagi?

11min
autoDNA sprawdza

Czy warto kupować używane auta z Austrii? Jak sprowadzić i zarejestrować takie auto?

4 kwietnia 2022

Samochody używane cieszą popularnością wśród osób, które szukają pojazdu w dobrym stanie za nieco mniejsze pieniądze. Kupowanie takich aut wymaga jednak sprawdzenia kilku kwestii i dopełnienia określonych formalności. Jak sprowadza się auta z Austrii do kraju? O jakich dokumentach trzeba pamiętać?

12min