Taryfikator mandatów 2017 – za jakie wykroczenia zapłacimy najwięcej? [KOMPLETNA LISTA]

Dodano przez

Taryfikator mandatów określa rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 listopada 2003 w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Ujednolicony tekst tego rozporządzenia został opublikowany w Dzienniku Ustaw z 2013 r, pozycja 1624 i to właśnie tam znajdziemy aktualny taryfikator mandatów.

Poznaj najmniej awaryjne auta 2017 w 9 kategoriach!

Dodano przez

Nikt nie lubi odwiedzać warsztatu samochodowego zbyt często. Wizyty te powodują, że tracimy czas i pieniądze. Tylko jak ich unikać? Oczywiście trzeba odpowiednio dbać o swój pojazd. Czasem to jednak nie wystarczy. Jeżeli bowiem jesteśmy w posiadaniu samochodu, który jest po prostu awaryjny, nawet największa zapobiegliwość nie wystarczy. Pewne elementy będą się psuły, nawet jeżeli Czytaj więcej »

Jak prowadzić auto podczas silnego wiatru?

Dodano przez

Wszyscy wiemy, że „za kółkiem” powinniśmy zachować szczególną ostrożność, gdy nawierzchnia jest mokra lub śliska. Nie wszyscy pamiętają jednak, że prowadząc auto podczas silnego wiatru, także jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo. Aby go uniknąć, należy stosować się do kilku zasad.