Aktualności

Skrzynia bezstopniowa CVT – zalety i wady

Dodano 15 stycznia 2020 przez

Każdy, kto przesiada się z samochodu wyposażonego w tradycyjną, manualną skrzynię biegów – do auta z „automatem”, od razu zauważa różnicę jakości prowadzenia pojazdu. A co czuje się, kiedy pod maską działa skrzynia bezstopniowa CVT? Czy są to wyłącznie pozytywne wrażenia?

Czytaj więcej

Aktualności

Policja sprawdzi stan licznika podczas kontroli – dokumenty i stan licznika poproszę

Dodano 30 grudnia 2019 przez

Już od stycznia 2020 r. przy rutynowej kontroli drogowej będzie można się spodziewać, że policjant sprawdzi i zapisze stan licznika w naszym aucie. Dane te będą dostępne w darmowej bazie danych www.historiapojazdu.gov.pl obok już gromadzonych tam wpisów podczas obowiązkowych przeglądów technicznych.

Czytaj więcej

Aktualności

Pompa wodna: jak działa i kiedy ją wymienić?

Dodano 17 grudnia 2019 przez

Samochód to skomplikowany system naczyń połączonych. Wystarczy drobna usterka jednego podzespołu, by z czasem awaria objęła zacznie większy obszar. Przykładem takiej części, o której rzadko się mówi, choć ma ona strategiczne znaczenie, jest pompa wody. Co warto o niej wiedzieć?

Czytaj więcej

Aktualności

Kiedy najlepiej kupować nowy samochód?

Dodano 12 grudnia 2019 przez

Nie każdy dzień jest dobry na zakup nowego samochodu. Czasami lepiej z tym zaczekać i przyczaić się na dorodną okazję. Dziś piszemy o tym, kiedy najlepiej wybrać się na polowanie, żeby wrócić do domu nie tylko pachnącym nowością autem, lecz także z możliwie najgrubszym portfelem.

Czytaj więcej

Aktualności

Za ile nowe auto w 2020 r.? Tanio już było 

Dodano 11 grudnia 2019 przez

W przyszłym roku szykuje się podwyżka cen nowych aut. Wszystko za sprawą coraz bardziej rygorystycznych norm emisji spalin, konieczności zastępowania napędu spalinowego elektrycznym i coraz szerszego pakietu obowiązkowego wyposażenia, co na producentach wymusza Unia Europejska. 

Czytaj więcej