autoDNA sprawdza

Rejestracja auta po raz pierwszy – TOP 10 marek samochodowych

9 grudnia 2022

Właściciel pojazdu, aby poruszać się nim w ruchu drogowym, musi zadbać między innymi o rejestrację pojazdu. Na podstawie danych nt. rejestracji pojazdów najłatwiej poznać, jakie auta – marki i modele – najchętniej wybierają Polacy, czyli jak wygląda rejestracja auta po raz pierwszy w Polsce.

10min
autoDNA sprawdza

Kupno samochodu od komornika – czy licytacje komornicze to dobry pomysł?

7 grudnia 2022

Sposobów na kupno samochodu obecny rynek daje nam co najmniej kilka. Poza popularnymi i doskonale znanymi źródłami w postaci portali aukcyjnych i komisów mamy jeszcze możliwość zakupu na licytacji komorniczej. W internecie znajdziemy wiele informacji o zakupach na drodze licytacji, które jednych potencjalnie zainteresowanych skłonią do nieprzemyślanego zakupu samochodu, innych z kolei doprowadzą do negatywnych aspektów zakupu auta w atrakcyjnej cenie i odwiodą od tego pomysłu. Czy kupno samochodu od komornika to dobry pomysł?

14min
autoDNA sprawdza

Kupno samochodu on-line w pigułce

5 grudnia 2022

Istnieje wiele sposobów na zakup samochodu – zarówno nowego, jak i używanego. Wśród nich coraz większą popularnością cieszy się kupno samochodu online, kiedy to cała transakcja odbywa się przez internet. Czy to dobry sposób na kupno samochodu używanego? Oto wszystko, co o tej metodzie warto wiedzieć.

14min
autoDNA radzi

Naprawa samochodu – jakie masz możliwości?

2 grudnia 2022

Kolizje drogowe przytrafiają się nawet najlepszym kierowcom. W przypadku ich wystąpienia głównym zmartwieniem właściciela pojazdu jest naprawa samochodu. Warto wiedzieć, że może się ona odbyć na wiele sposobów, nawet jeśli jest ona finansowana z odszkodowania OC sprawcy zdarzenia. Jakie są rodzaje napraw samochodów i co warto o nich wiedzieć? Wyjaśniamy poniżej.

8min
autoDNA sprawdza

Komisy samochodowe i niezależne sieci sprzedaży aut używanych

28 listopada 2022

Rynek samochodów używanych z każdym rokiem ulega pewnym nieodwracalnym zmianom, w obecnej sytuacji poziom cen jakie mają używane samochody potrafi zmieniać się drastycznie w ciągu kilku miesięcy o kilka, kilkanaście tysięcy złotych. Kupując auto, co wybrać? Komisy samochodowe, dealerzy czy może ogłoszenie w Internecie?

12min
autoDNA radzi

Czym różni się rok produkcji od roku modelowego samochodu?

21 listopada 2022

Kupując używany samochód, wielu kierowców zwraca uwagę na rok produkcji auta. Właściciele nowych aut zwracają uwagę również na rok modelowy. Obydwa terminy mają ogromne znaczenie. Co kryje się pod wskazanymi pojęciami i co one oznaczają? Czym różnią się między sobą? Wyjaśniamy poniżej.

7min
autoDNA sprawdza

Auta używane czyli wszystko co powinieneś wiedzieć

18 listopada 2022

Dla każdego z nas kupno samochodu nie jest codziennością. Większość z nas, kierowców kupuje auta używane co kilka lat wydając na ten cel znaczącą kwotę z domowego budżetu. Nic więc dziwnego, że jest to istotne wydarzenie wymagające wnikliwej weryfikacji oferty, własnych potrzeb czy zasięgnięcia opinii specjalisty i innych użytkowników ona temat danego modelu, wersji silnikowej i producenta.

13min
autoDNA sprawdza

Norma EURO 7? Jakie zmiany wprowadzi?

14 listopada 2022

Czas płynie, a norma EURO 7 wciąż pozostaje zagadką. Narosło wokół niej bardzo wiele pytań i wątpliwości – a także sugestii, które niekoniecznie muszą zgadzać się z prawdą. Póki co nie wiadomo, jakie będą założenia nowej normy emisji spalin EURO ani kiedy ostatecznie zacznie obowiązywać.

12min
autoDNA sprawdza

Napęd 4×4 – jak działa, komu się przyda, w jakich modelach

10 listopada 2022

Napęd 4×4 to rozwiązanie, które jest doceniane przez wielu kierowców. Co ważne, jest on montowany nie tylko w samochodach terenowych, ale są w niego wyposażone również auta takie jak SUV-y, crossovery, rodzinne Vany, a nawet sedany czy kombi. Jak działa napęd 4×4 i jakie są jego wady oraz zalety? Szczegóły wyjaśniamy poniżej.

10min
autoDNA sprawdza

Kabriolety czyli samochody z otwieranym dachem – przegląd modeli

4 listopada 2022

Kto z nas, kierowców nie chciałby zaznać pewnej odmiany w swoim motoryzacyjnym życiu – chociażby okazjonalnie zmienić samochód na mocniejszy, z fantazją i pozbawiony racjonalnego sensu? Chyba każdy kierowca z nutą zazdrości spogląda na auta pozbawione dachu, dające swojemu właścicielowi przecież mnóstwo radości ze zwykłej jazdy – także do pracy. Taką radość zapewnia właśnie kabriolety, samochody pozbawione dachu.

17min