Aktualności

Ekonaklejki od lipca w Polsce

Dodano 21 lutego 2018 przez

Ministerstwo Infrastruktury ma gotowy projekt, który zakłada, że ekonaklejki pojawią się w Polsce od lipca tego roku. Prawo do ich używania będą mieli właściciele pojazdów elektrycznych, napędzanym wodorem, gazem ziemnym CNG i skroplonym gazem ziemnym LNG. Ich posiadanie będzie wiązać się z przywilejami.

Czytaj więcej

Aktualności

Normy Euro a silniki stosowane w europejskich samochodach

Dodano 9 lutego 2018 przez

Normy emisji spalin są obecne w przemyśle motoryzacyjnym od lat 70. i zostały usystematyzowane na poziomie europejskim w latach 90. ubiegłego wieku. W 1992 r. pojawiła się norma Euro 1, która wymusiła stosowanie katalizatorów spalin. Kolejno wprowadzane normy Euro w latach 2000. – 4,5 i 6 – spowodowały pojawienie się filtrów cząstek stałych oraz zbiorników z płynem AdBlue w silnikach Diesla. Zgodnie z najnowszą normą Euro 6.2 docelowo wszystkie nowe auta z silnikami benzynowymi będą musiały mieć filtr sadzy (GPF), czyli odpowiednik DPF-a w jednostkach wysokoprężnych.

Czytaj więcej

Aktualności

Pierwszy krok do 1 mln aut elektrycznych w Polsce

Dodano 8 lutego 2018 przez

Przywileje dla właścicieli aut elektrycznych oraz możliwość tworzenia przez miasta stref, do których nie będą miały prawa wjazdu samochody spalinowe – to najważniejsze zmiany, które wprowadza wchodząca w życie pod koniec lutego Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Czytaj więcej