autoDNA sprawdza
emil_frey_select

Co ma do zaoferowania program „Emil Frey Select”?

6 lutego 2023

Wzrost popularności oferty rynku wtórnego, rosnące wymagania względem dodatkowych usług skłaniają nie tylko autoryzowane sieci sprzedaży konkretnych marek do włączenia do swojej oferty programów dedykowanym pojazdom używanym – z pełną historią i dodatkową gwarancją. Jednym z nich jest program Emil Frey Select oferujący auto każdej marki w odpowiednio dobrym stanie technicznym.

 

Rynek motoryzacyjny pomimo problemów z dostępnością półprzewodników niezbędnych do produkcji wciąż się rozwija, dotyczy to także samochodów używanych – które w ostatnim czasie mocno zyskały na popularności. Utarło się, że cały proces zakupu auta z drugiej ręki obarczony jest dużą dozą ryzyka i nieufności – nie każdy samochód może pochwalić się potwierdzoną, udokumentowaną przeszłością rzutującą w dużym stopniu na dalszą bezproblemową i bezpieczną eksploatację. Wielu klientów zamiast oczekiwać nawet ponad rok na nowy samochód, woli sięgnąć po roczny czy dwuletni egzemplarz dostępny już od ręki – używany lecz wciąż prezentujący się jak nowy i z gwarancją.

 

Co to jest program „Emil Frey Select”?

Na polskim rynku aut używanych funkcjonuje szereg rozbudowanych programów sprzedaży kilkuletnich samochodów, wiele z nich działa pod patronatem oficjalnych importerów. Obok nich systematycznie w Polsce swoją markę buduje sieć Emil Frey, serwując program sprzedaży samochodów używanych Emil Frey Select.

Na polskim rynku motoryzacyjnym marka Emil Frey jest wciąż niezbyt znana, systematycznie tworząc swoją renomę – otwiera kolejne oddziały w dużych miastach. Aby nie zniechęcić się do korzystania z jej oferty warto uświadomić sobie jej bogaty dorobek w Europie. Grupa Emil Frey AG założona została w Szwajcarii już w 1924 roku, od początku skupiając się na wysokiej jakości oferowanych usług, ich dostępności cenowej i nie zamykaniu się na określone grupy klientów. Obecnie grupa dumnie nosząca w nazwie imię i nazwisko swojego założyciela i pierwszego zarządcy prężnie działa w Europie zajmując się chociażby oficjalnym importem przeszło 11 marek w różnych państwach. W Polsce natomiast Grupa Emil Frey jest właścicielem między innymi MB Motors Mercedes, Lion Motors Peugeot, Bawaria Motors BMW i Mini, Bohemia Motors Skoda, CityMotors Volkswagen i PGArt Centrum Napraw Powypadkowych – zakres jej działania jest więc ogromny, podobnie jak doświadczenie i zaplecze technologiczne jakim dysponuje.

Już od kilku lat możemy skorzystać z programu Emil Frey Select, w jego ramach sprzedawane są rozmaite marki w różnym zakresie cenowym. W kręgu zainteresowań handlowców sieci, odpowiedzialnych za pozyskiwanie kolejnych samochodów używanych do sprzedaży, znajdują się tylko skrupulatnie wybierane samochody. Ich stan techniczny, przebieg jak i historia wraz z dokumentacją nie mogą budzić żadnych zastrzeżeń. Każde auto oferowane w programie posiada podpisany certyfikat jakości, dowodzący nienaganny stan techniczny samochodu i spójną, pełną dokumentację. O kontroli pod kątem mechanicznym za chwilę.

 

Informacja

Podobnie jak programy dealerskie oferujące auta z drugiej ręki, także Emil Frey Select gwarantuje wysoką jakość obsługi sprzedażowej i posprzedażowej dla swoich klientów.

 

Bogate zaplecze serwisowe i lokalowe pozwalają na dorównanie w tej kwestii autoryzowanym sprzedawcom. Rzecz jasna przez cały proces pomoże nam przebrnąć wykwalifikowany doradca, który dodatkowo zaoferuje skrojone na nasze potrzeby rozwiązanie finansowe w różnych wariantach.

Każdy samochód jest dokładnie weryfikowany, co pozwala marce Emil Frey sprzedawać samochody z gwarancją – obowiązuje ona maksymalnie przez dwa lata, w zależności od wieku, przebiegu i całościowej oceny danego egzemplarza. Dodatkowo dla klientów przewidziano usługę gwarancję mobilności na terenie całej Polski – assistance. W ramach oględzin samochodu, klient ma możliwość dokonać jazdy próbnej każdym samochodem i sprawdzenia go w serwisie sieci Emil Frey.

To jednak nie koniec wachlarza usług. Poza sprzedażą samochodów używanych sieć zajmuje się także skupem samochodów używanych. Oczywiście każdy z nich musi być w odpowiednim stanie technicznym, co pozwoli przyznać certyfikat jakości i ochronę gwarancyjną danego egzemplarza. Samochód należący do klienta zostaje wnikliwie sprawdzony pod kątem mechanicznym, blacharskim i całej historii – która musi być udokumentowana. Dla jej potwierdzenia sprawdzana jest historia pojazdu na podstawie numeru vin. Po pozytywnej ocenie mechanika klient otrzymuje proponowaną cenę odkupu pojazdu przez Emil Frey.

 

Czy wiesz, że...

Co ciekawe, Emil Frey Select zapewnia swoim klientom bezpieczne zakupy samochodów używanych. Do 14 dni po zakupie możemy zwrócić kupiony pojazd i zamienić go na inny z oferty sprzedawcy bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

 

 

Dla kogo skierowany jest program „Emil Frey”?

Oferta Emil Frey Select skierowana jest do klientów oczekujących przede wszystkim samochodu używanego z pewnego źródła, bez zbędnych i kosztownych niespodzianek wychodzących na światło dzienne po zakupie. Zgodnie z mottem programu „dobry jak nowy, lepszy od używanego” samochody serwowane w ramach programu przedstawiają wyższą jakość niż oferta większości komisów, wzbogacone są dodatkowymi usługami takimi jak gwarancja, pomoc techniczna po zakupie czy pomoc w uzyskaniu finansowania na zakup. Oferta jest więc dedykowana klientom potrzebującym kompleksowej obsługi w jednym miejscu z fachowym wsparciem w każdym aspekcie.

 

Czy wiesz, że...

Doświadczenie zdobywane przez lata procentuje, pierwszy salon pojawił się w Piasecznie obok autoryzowanego salonu Mercedesa MB Motors, kolejne pojawiają się w innych rejonach Polski, między innymi w Poznaniu.

 

Dodatkowo, wielu klientów dotychczas kupujących pojazdy używane przyzwyczajonych jest do dokonywania pewnego zakresu napraw – czynności serwisowych tuż po zakupie, traktując to jako całkowicie rutynową czynność. W przypadku samochodów używanych sprzedawanych przez program Emil Frey Select taka sytuacja nie występuje. Wnikliwa kontrola samochodu sprowadza się nie tylko do wypunktowania jego ewentualnych drobnych wad i podzespołów kwalifikujących się do czysto eksploatacyjnej wymiany. Przed wystawieniem auta do oficjalnej sprzedaży, Emil Frey wykonuje wszystkie niezbędne czynności – dostarczając klientowi faktycznie gotowe do użytkowania auto.

 

Finansowanie w programie

W Emil Frey Select o zadowolenie klientów dba sztab wykwalifikowanych doradców, poza wyborem samochodu dla nas pomogą nam także w doborze najlepszego finansowania transakcji. Samochód należący do Emil Frey Select możemy finansować kredytem bądź leasingiem – wszelkich formalności dopełnimy w salonie.

W przypadku leasingu i kredytu procedura rozpoczyna się jednakowo. Po wybraniu interesującego nas samochodu i ustaleniu finalnej jego ceny detalicznej przechodzimy do weryfikacji naszej zdolności. Przy leasingu na wstępie klient musi określić czy decyduje się na wpłatę początkową, jeśli tak to jakiej wysokości. Pamiętajmy, że im większa wpłata początkowa tym niższe miesięczne raty możemy otrzymać, co jest niebagatelne dla domowego budżetu. Następnie ustalamy okres spłat i kwotę wykupu pojazdu na jej koniec. Co ciekawe, w ofercie Emil Frey Select po upływie umowy leasingowej ma trzy możliwości do wyboru.

 • Możemy zwrócić samochód do sprzedawcy, podpisując nową umowę leasingową na kolejny pojazd
 • Możemy wykupić samochód, płacąc kwotę ustaloną już w dniu podpisywania umowy leasingu
 • Istnieje możliwość pozostania przy systemie ratalnym, spłacając dalej należność w znanej wysokości

 

Informacja

W przypadku finansowania zakupu samochodu używanego poprzez kredyt mamy mniej możliwości. Po wybraniu samochodu i ustaleniu ceny przyjdzie nam określić wysokość wpłaty początkowej i ostatniej raty (wykupu) – tutaj również, im większe one będą tym niższe okażą się comiesięczne zobowiązania. Po pozytywnej weryfikacji naszej zdolności kredytowej nastąpi podpisanie umowy i wydanie samochodu.

 

 

Jak sprawdzane są samochody?

Nadrzędną zasadą w Emil Frey Select jest sprzedaż samochodów używanych wysokiej jakości, wymaga to na osobach odpowiedzialnych za pozyskiwanie kolejnych samochodów przyjęcia dosyć rygorystycznych kryteriów. Jednym z nich jest bezwypadkowa przeszłość, która rzutuje na bezpieczeństwo dalszej eksploatacji pojazdu, poprawne funkcjonowanie elementów pojazdu czy finalnie na jego wartość rynkową.

Kolejnym aspektem jest dokumentacja. Historia pojazdu, obsługi serwisowej musi być udokumentowana – samochody bez potwierdzonej przeszłości nie trafiają do oferty Emil Frey Select. Nawet przedstawienie obszernej dokumentacji towarzyszy sprawdzenie historii pojazdu na podstawie numeru vin w niezależnych źródłach – takich jak raport autoDNA.

 

 

Następnie auto trafia do warsztatu Emil Frey Select gdzie przechodzi wnikliwą kontrolę pod kątem mechanicznym, stanu blacharsko-lakierniczego, kondycji wnętrza i zgodności wyposażenia oraz kolorystyki z fabryczną konfiguracją – która także zawarta jest w numerze vin. W zależności od potrzeb na koniec wykonywane są potrzebne czynności serwisowe, aby pojazd gotowy do sprzedaży był od razu gotów do długiego użytkowania.

 

Jakie pojazdy dostępne są w programie?

Od początku swojej rynkowej działalności, firma Emil Frey stawia na szeroki zakres działalności, co tłumaczy bogatą ofertę i różnorodność serwowanych marek samochodów używanych. Niemniej jednak w Polsce program zaczynał swoje rynkowe życie u boku salonu Mercedesa MB Motors, co powinno w pewnym stopniu tłumaczyć duży udział aut tej marki w ogólnej ofercie. W sprzedaży znajduje się również wiele innych marek zarówno z segmentu premium czy też tych popularnych i przystępnych cenowo.

 

Mercedes

Jak już zdążyliśmy nadmienić, w Polsce program Emli Frey Select rozwijał się u boku salonu Mercedesa MB Motors. Wspólna kadra, zaplecze serwisowe i struktura w oczywisty sposób przekładały się na sposób dostarczania używanych aut do oferty. W sporej części pochodziły one właśnie od klientów salonu. Dostępne są modele z całego przedziału gamy marki. Dużą popularnością cieszy się Mercedes klasy E, oferowane są zarówno podstawowe warianty silnikowe jak E200 z przebiegiem ledwie 50 tysięcy kilometrów za niecałe 140 tysięcy złotych, lub egzemplarz z drugiego końca skali – E63 AMG wyceniany na pół miliona złotych. Do wyboru mamy także wiele innych, w tym SUV’y GLA, GLC, GLE i wiele innych.

 

BMW, MINI

W Polsce szwajcarska grupa Emil Frey jest właścicielem jak pisaliśmy między innymi spółki Bawaria Motors, autoryzowanego dealera BMW i Mini. W ofercie Emil Frey Select nie mogło więc zabraknąć dużej liczby samochodów spod znaku BMW. Tutaj również wybierać możemy między kilkunastoma egzemplarzami serii 3 w cenie około 100-170 tysięcy złotych, serii 5, 7, SUV’ów X2, X3, X4, X5 i X6 w wersjach z silnikami diesla lub benzynowymi. Znajdziemy także kilka sztuk Mini, modelu Clubman, Cooper.

 

Inne marki

To jednak nie koniec portfolio Emil Frey Select. Wykwalifikowani pracownicy ciągle zapewniają dopływ sprawdzonych aut z drugiej ręki z rynku wtórnego, dodatkowo musimy pamiętać że grupa Emil Frey jest w Polsce właścicielem szeregu autoryzowanych salonów nie tylko Mercedesa i BMW.

W ofercie są również inne marki, w tym przeszło 25 egzemplarzy samochodów marki Skoda. Przystępne cenowo jest Octavia III, ceny kompaktowej Skody oscylują wokół 64-80 tysięcy złotych. Duża część oferty to Octavia IV generacji dostępna w różnych wariantach silnikowych i wyposażeniowych za 80-160 tysięcy złotych. Zajdziemy także sprawdzone egzemplarze flagowej Skody Superb kosztującej od 95 do przeszło 220 tysięcy złotych.

 

 

Jeszcze większy rozstrzał cenowy w ofercie Emil Frey Select przedstawiają samochody Volkswagena – 15 sztuk. Obok rzeszy Golfów różnych generacji kosztujących 60-170 tysięcy złotych stoi kilka egzemplarzy flagowego SUV’a marki – Touarega z ceną 250-440 tysięcy złotych. Ofertę uzupełnia Passat, T-Rock, T-Cross czy Tiguan.

 

Samochody używane od firm – flotowe hity programu

Wszechstronny charakter programu Emil Frey Select to nie tylko wysoka jakość obsługi i sprawdzone auta pochodzące od klientów indywidualnych. Część oferty to samochody poflotowe sprzedawane z pełną fakturą VAT. Klienci zostawiają je w salonach grupy po okresie spłaty ustalonych rat i najczęściej podpisują umowy finansowania nowych pojazdów. Tym sposobem w Emil Frey Select wyszukamy poflotowe Mercedesy klasy E, GLC i inne, Volkswageny Passaty, Golfy i Touaregi. Nie zabraknie bardzo popularnych wśród klientów firmowych BMW serii 3, 5 i 7 oraz wielu innych popularnych na rynku modeli.

 

Zalety programu

Blisko stuletnie doświadczenie Grupy Emil Frey w Europie po latach procentuje. Klienci zgodnie doceniają:

 • Fachowe podejście sprzedawców
 • Wysoką jakość używanych aut w ofercie, każde posiada podpisany certyfikat jakości
 • Zakres usług posprzedażowych, z gwarancją i assistance
 • Oferowane samochody są faktycznie bezwypadkowe i z prawdziwą przeszłością
 • Możliwość odbycia jazdy testowej przed zakupem
 • Pomoc w doborze najlepszego finansowania zakupu
 • Możliwość wymiany samochodu na inny w ciągu 14 dni

 

Wady programu

Wśród niewielu wad programu Emil Frey Select wymienić możemy:

 • Wciąż słabo rozwiniętą sieć salonów w Polsce
 • Brak rozpoznawalności na polskim rynku
 • Podobne jak w innych programach dealerskich, wysokie ceny względem rynkowych średnich

Bez wątpienia niewiele jest na rynku sprzedawców aut używanych udzielających faktycznej gwarancji na swoje produkty. W przypadku Emil Frey Select procentuje bogate doświadczenie grupy w Europie oraz wszechstronność działalności na polskim rynku, gdzie dysponuje zapleczem serwisowym dającym możliwość sprawdzania pojazdów także pod kątem mechanicznym. Niemniej jednak jak przy zakupie każdego samochodu używanego – niezależnie od źródła – warto na własną rękę zweryfikować zapewnienia sprzedawcy i historię pojazdu. Niewielkim wydatkiem w porównaniu do ceny zakupu auta jest obszerny raport autoDNA, w kilka minut sprawdzimy czy słowa sprzedawcy mają pokrycie w rzeczywistości.

 

Warto wiedzieć

W serwisie autoDNA.pl, wiodącym na rynku narzędziu do dekodowania VIN, możesz sprawdzić VIN danego pojazdu. Wystarczy do tego jedynie numer VIN. W raportach, dotyczących używanych aut można znaleźć informacje, które pozwolą sprawdzić, czy sprzedawca mówi prawdę czy też nie. W raporcie można znaleźć dane na różny temat. Jednym z nich jest historia pojazdu czy bazy skradzionych pojazdów.

 

 

 

Summary
Co ma do zaoferowania program "Emil Frey Select"?
Article Name
Co ma do zaoferowania program "Emil Frey Select"?
Description
 Wzrost popularności oferty rynku wtórnego, skłaniają do włączenia do swojej oferty programów dedykowanym pojazdom używanym. Jednym z nich jest Emil Frey Select.
Author