autoDNA sprawdza
ford_uzywane

Czy warto skorzystać z programu „Ford Używane”?

3 stycznia 2023

W programie Ford Używane wygodnie i bezpiecznie kupić można samochód używany – z niewielkim przebiegiem, znaną historią oraz przeprowadzoną kontrolą techniczną gwarantującą wzorowy stan techniczny. To z pewnością ciekawa alternatywa dla osób myślących o zakupie auta na rynku wtórnym.

 

Co to jest program Ford Używane?

 

Ford Używane jest to program, w ramach którego sprzedawane są używane samochody osobowe, które muszą spełniać kilka istotnych warunków – chodzi przede wszystkim o wiek (nie więcej niż 8 lat) oraz niski przebieg (do 150 tys. km), a także parametry techniczne. Każde auto oferowane w programie Ford Używane posiada Certyfikat Jakości Pojazdu FORD, gwarantujący bezpieczny zakup pojazdu.

Samochody używane Ford, jakie trafiają do programu, obejmuje 12-miesięczna gwarancja a klienci mogą doposażyć się w pakiety gwarancyjne nawet do 3 lat. Dodatkowo w pakiecie oferowany jest też pakiet pomocy drogowej Assistance – także na rok. Kupując samochód w programie, można też korzystać z napraw w dowolnym autoryzowanym serwisie Forda w całej Polsce i Europie.

 

 

Czym zatem jest program Ford Używane? Przede wszystkim dobrą alternatywą dla osób chcących kupić używany samochód, a przy tym stroniących od komisów, handlarzy i prywatnych sprzedawców. To optymalny wybór dla tych, którzy oczekują wygody jak przy zakupach w salonie, a jednocześnie nie chcą decydować się na nowe samochody. To właśnie do nich skierowane są oferty, wśród których zdarzają się naprawdę interesujące propozycje.

 

Dla kogo skierowany jest ten program?

Nowe auta elektryczne, samochody hybrydowe czy też nowe samochody SUV potrafią kosztować niemal tyle, co małe mieszkanie. Co więcej, utrata wartości już w momencie wyjazdu nowym samochodem z salonu jest ogromna – a to skłania wiele osób do zainteresowania się autami używanymi, które nabyć można w zdecydowanie bardziej rozsądnej cenie.

 

Program Ford Używane to bezapelacyjnie najlepsze samochody używane Forda w najlepszych cenach.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych klientów dlatego stosujemy rygorystyczne zasady kwalifikacji samochodów do Programu Ford Używane – dzięki temu ze spokojnym sumieniem możemy zagwarantować bezkonkurencyjną jakość pojazdów oferowanych klientom, potwierdzoną Certyfikatem Jakości Pojazdu.

Nasi doświadczeni mechanicy skrupulatnie sprawdzają wszystkie elementy pojazdu – od podwozia, kół, układu napędowego po funkcjonalność wyposażenia, tak aby klienci mogli pewnie podejmować decyzję o zakupie.

Kluczową kwestią jest również 100% zadowolenia z zakupu, traktujemy naszych klientów jak rodzinę i priorytetowo podchodzimy do budowania wieloletniej relacji opartej na zaufaniu i uczciwości –

 mówi Maciej Rajewski, Ford Approved Manager and Used Car Manager.

 

Do takich właśnie osób skierowany jest program Ford Używane – chcących wybierać spośród szerokiej oferty samochodów używanych z niewielkim przebiegiem, mających kilka lat (a więc już po etapie największej utraty wartości) i z gwarantowanym – m.in. przez markę Ford – stanem technicznym. Korzystając z oferty programu, można też skorzystać z finansowania na preferencyjnych warunkach, decydując się na leasing bądź kredyt. Dzięki temu koszt zakupu można rozłożyć w czasie, na przystępne dla kieszeni raty, które – w przypadku leasingu – uwzględnić można także w kosztach prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Finansowanie w programie „Ford Używane”

 

Ford Używane to kilka opcji zakupu:

  • za gotówkę – płacąc całą kwotę jednorazowo
  • Ford Credit – w kredycie dla użytkowników indywidualnych
  • Ford Leasing – dla osób kupujących na firmę

Samochody osobowe w programie Ford Używane kupić można za gotówkę, decydując się na uiszczenie całej kwoty jednorazowo. To opcja dla osób dysponujących wolnymi środkami, a zarazem nieprowadzących działalności gospodarczej.

W przypadku tych ostatnich użytkowników atrakcyjną propozycję stanowi Ford Leasing, w ramach którego koszt zakupu rozłożyć można na raty w rozsądnej cenie, wyszczególnione na fakturze VAT i wpisywane w koszty działalności.

Również dla indywidualnych użytkowników Ford ma propozycję. Ford Credit obejmuje samochody osobowe oraz dostawcze do 3,5 t DMC. Dopuszczalny okres kredytowania wynosi od 6 do nawet 120 miesięcy, a oprocentowanie jest stałe przez cały czas obowiązywania umowy. Co więcej, w przypadku kredytu opiewającego na mniej niż 150 tys. zł nie jest wymagany wkład własny, co ułatwia skorzystanie z oferty, która najlepiej odpowiada klientowi.

 

Zwróć uwagę

Niezależnie od tego, czy kupuje się samochody w programie Ford Używane czy w jakimkolwiek innym źródle, każdy pojazd warto drobiazgowo sprawdzić. Posłuży w tym celu raport autoDNA. Informacje zawarte w nim pomogą ustalić przeszłość samochodu, jego parametry techniczne, liczbę właścicieli, legalność pochodzenia, a także ewentualną historię wypadkową.

Taka weryfikacja pojazdu – nawet mającego certyfikat jakości pojazdu FORD – to sposób, aby przed zakupem upewnić się, że wszystko jest w porządku. Jeśli zaś występują jakiekolwiek rozbieżności – to argument, by negocjować cenę.

 

Jak sprawdzane są samochody?

Auta oferowane w ramach programu Ford Używane podlegają drobiazgowej kontroli w autoryzowanym serwisie Forda, której potwierdzeniem jest Certyfikat Jakości Pojazdu FORD. Tak przeprowadzoną kontrolą techniczną obejmującą ponad 150 punktów Ford gwarantuje wzorowy stan techniczny aut.

 

Samochody w programie Ford Używane mają być najwyższych lotów a raporty historii pojazdu od autoDNA mają za zadanie ten stan uwierzytelnić. Nawiązanie współpracy z autoDNA cieszy mnie szczególnie bo mówiąc właśnie o uczciwości i rygorystycznych zasadach doboru pojazdów, jest to kolejny, swoisty kamień milowy w naszej bezkompromisowej drodze do pewnego i rzetelnego zakupu oraz transparentnej sprzedaży –

dodaje Maciej Rajewski.

 

Potwierdzeniem tego jest gwarancja obowiązująca bez limitu kilometrów oraz 12-miesięczny pakiet pomocy drogowej Assistance, zapewniający użytkownikowi spokój w każdej sytuacji. W przypadku każdego pojazdu analizowane są też informacje zawarte w historii serwisowej, by mieć pewność, że absolutnie wszystko jest w porządku – a hasło „wybierz samochód najwyższej jakości w najlepszej cenie” nie było tylko pustą obietnicą.

 

Jakie pojazdy dostępne są w tym programie?

 

Ford Używane to okazja, by skorzystać z szerokiej oferty samochodów używanych, poczynając od niewielkich aut miejskich, przez limuzyny i SUV-y, na samochodach hybrydowych kończąc.

 

Ford

Samochody używane w programie Forda to przede wszystkim najbardziej popularne na polskich drogach modele. Dominuje tu Focus i Mondeo, ale popularnością cieszy się też najmniejszy model Ka oraz uterenowiony Ford Kuga. Wśród pojazdów szczególnie zwracających na siebie uwagę wyróżnić można Forda Focusa w sportowej wersji RS wyposażonej w 2,3-litrowy silnik o mocy 350 KM. To propozycja dla tych, którzy nie lubią zostawać z tyłu.

W każdej chwili w ofercie znajduje się przynajmniej kilkadziesiąt samochodów rozmieszczonych po salonach w całej Polsce. Warto regularnie sprawdzać nowe oferty – bo tylko kwestią czasu jest kiedy np. będą dostępne nowe samochody hybrydowe (oczywiście po kilku latach eksploatacji przez pierwszego właściciela).

 

Inne marki

W programie Ford Używane oferowane są wyłącznie samochody tego producenta. Nie ma tu aut innych marek, natomiast szeroki wybór – wszystkie propozycje od ręki dostępne są na stronie internetowej – powinien zadowolić nawet najbardziej wybrednych klientów. Chcąc kupić samochody używane innych producentów, trzeba zatem skorzystać z innych programów (w tym wielomarkowych, w których skupowane są również samochody używane Ford).

 

Samochody używane od firm – flotowe hity

Wśród firmowych samochodów poruszających się po polskich drogach bardzo wiele jest właśnie Fordów. Wysoka niezawodność, wszechstronna oferta, bogate wyposażenie i akcesoria, części dostępne łatwo w każdym miejscu Polski oraz atrakcyjne finansowanie wraz z pakietem pomocy drogowej Assistance sprawiają, że to właśnie ku tej marce szczególnie chętnie skłaniają się zarządcy firmowych flot. Przekłada się to również na wysoką dostępność aut firmowych w programie Ford Używane.

Najczęściej pojawiające się auto flotowe to w tym przypadku Ford Focus, ale firmy chętnie sięgają też po model z półki wyższej – Mondeo. Tak czy inaczej warto sprawdzać oferty na stronie internetowej programu.

 

Zalety programu Forda

 

W programie Ford Używane kupić można samochody osobowe w bardzo dobrym stanie, z niewielkim przebiegiem i drobiazgową kontrolą techniczną. To podstawowa zaleta programu. Kolejną jest szerokie wsparcie po zakupie udzielane przez firmę. Można liczyć zarówno na pakiet pomocy drogowej Assistance, jak i na gwarancję bez limitu kilometrów. Jest to więc sposób, aby w rozsądnej cenie nabyć auto używane wcale nie gorsze od nowego, korzystając przy tym ze wszystkich zalet związanych z korzystaniem z oferty autoryzowanego przedstawiciela marki.

Warto przypomnieć także o opcjach finansowania niedostępnych w przypadku zakupów od prywatnych właścicieli nie mogących wystawić faktury. Ford oferuje zarówno kredyt, jak i leasing, dzięki czemu na używane pojazdy można pozwolić sobie o wiele łatwiej i szybciej.

 

Wady programu

 

Kupując używane pojazdy w programie Ford Używane warto mieć świadomość faktu, że tzw. okazje cenowe raczej się nie zdarzają. Program skierowany jest do użytkowników, których interesuje wzorowy stan techniczny, bezproblemowa gwarancja oraz jakość zbliżona do tej, jaką zapewniają nowe samochody. To cechy, za które świadomi użytkownicy gotowi są zapłacić nieco więcej – zyskując w zamian pewność co do jakości pojazdu oraz wygodę użytkowania.

Oprócz ceny wyższej niż w przypadku kupna samochodów w komisie „przyczepić” można się nieco do tego, w jaki sposób oferty sprzedaży prezentowane są na stronie internetowej. Poruszanie się po niej mogłoby być bardziej intuicyjne, a same samochody dokładniej opisane. W każdej chwili można jednak skontaktować się z przedstawicielem firmy i dopytać o szczegóły na temat każdego egzemplarza. Ponieważ w tym przypadku aut i tak nie kupuje się online, nie powinno to stanowić nadmiernego utrudnienia.

 

 

Dobrze wiedzieć

Zainteresował Cię ten artykuł? Sprawdź także produkty oferowane przez autoDNA – wiodącego dostawcę raportów historii pojazdu w Europie i USA. Sprawdzenie VIN może pomóc Ci ustrzec się przed dodatkowymi kosztami związanymi z zakupem auta z nieznaną przeszłością. Serwis dostępny jest 24/7 przez cały rok. Sprawdź VIN korzystając z Internetu i posiadając numer nadwozia (VIN) pojazdu, który chcesz sprawdzić.

 

 

 

Summary
Czy warto skorzystać z programu "Ford Używane"?
Article Name
Czy warto skorzystać z programu "Ford Używane"?
Description
W programie Ford Używane wygodnie i bezpiecznie kupić można samochód używany. To ciekawa alternatywa dla osób myślących o zakupie auta na rynku wtórnym.
Author