autoDNA sprawdza
hyundai_promise

„Hyundai Promise” – co oferuje ten program?

27 marca 2023

Hyundai Promise to jeszcze jeden program dealerski, w którym kupić można samochody używane Hyundai mające nie więcej niż 5 lat i 120 tys. km przebiegu. Hyundai ma w swojej ofercie również „Sprawdzone Samochody Używane”. Na czym polegają oba oznaczenia i czym się różnią?

 

Co to jest program „Hyundai Promise”?

 

W ramach programu Hyundai Promise oferowane są samochody używane u autoryzowanych dealerów marki, którzy dbają o najwyższą jakość pojazdów. Dlatego każdy samochód używany oferowany w programie Hyundai Promise posiada Certyfikat Jakości Pojazdu DEKRA, będący potwierdzeniem spełnienia najbardziej rygorystycznych norm. Dzięki temu używane samochody sprzedawane pod znakiem Hyundai Promise praktycznie nie ustępują nowym – wyróżniają się natomiast zdecydowanie bardziej atrakcyjną ceną.

U dealerów Hyundai znaleźć można także Sprawdzone Samochody Używane. Hyundai oferuje pod tą nazwą auta własnej marki, które nie spełniły kryteriów kwalifikujących do Hyundai Promise, ale wciąż stanowić mogą bardzo atrakcyjną propozycję dla klientów. Sprawdzone Samochody Używane to także pojazdy innych marek – samochody oferowane w ten sposób często pozostawiane są przez klientów w ramach rozliczenia przy zakupie nowego auta.

 

Dla kogo skierowany jest ten program?

Hyundai Promise skierowany jest do wszystkich klientów, których interesują pojazdy marki Hyundai. To atrakcyjna propozycja dla nabywców zainteresowanych samochodem używanym w bardzo dobrym stanie, ze znaną historią serwisową i bezwypadkową przeszłością.

Dealerzy marki Hyundai zapewniają, że samochody oferowane w programie Hyundai Promise poddawane są drobiazgowej kontroli, by wykluczyć wszelkie ewentualne nieprawidłowości. O tym, jak poważnie Hyundai podchodzi do swoich deklaracji, świadczy rozszerzona gwarancja, którą objęty jest każdy kupiony w programie samochód. Obowiązuje ona na okres od 2 do 5 lat i przez taki sam czas – minimum 2 lata – nabywca pojazdu może korzystać z całodobowego Assistance.

Jest to więc zdecydowanie propozycja dla kierowców ceniących sobie spokój – i gotowych za niego zapłacić. To również dobry wybór dla osób poszukujących samochodów hybrydowych oraz elektrycznych, jako że i takie są oferowane w Hyundai Promise – w tej kwestii możemy liczyć na rzeczową wiedzę doradców. Program Hyundai jest więc skierowany do naprawdę szerokiego grona użytkowników.

 

Finansowanie w programie „Hyundai Promise”

Przy zakupach w programie Hyundai Promise Hyundai zapewnia atrakcyjne możliwości sfinansowania zakupu:

  • zakup za gotówkę,
  • kredyt (standardowy, 50/50, 3×33, wakacyjny, Non-Stop Auto),
  • leasing.

By wejść w posiadanie samochodu sprzedawanego pod szyldem Hyundai Promise, można skorzystać z najbardziej tradycyjnej drogi, decydując się na jednorazową zapłatę całej kwoty. To oferta przeznaczona zwłaszcza dla indywidualnych użytkowników dysponujących większą gotówką i skłonnych pokryć całość zobowiązania „od razu”.

 

Informacja

Z myślą o indywidualnych użytkownikach chcących rozłożyć płatność za pojazdy oferowane w programie na raty, Hyundai przygotował rozbudowaną ofertę kredytową.

 

Otwiera ją kredyt standardowy (na okres do 10 lat i bez wpłaty własnej dla aut do 150 tys. zł). Hyundai oferuje też kredyt 50/50, w którym połowę ceny płaci się od razu, a drugą część po upływie 12 miesięcy (oprocentowanie wynosi 0%), jak i podobny, ale rozłożony na 3 raty kredyt 3×33 (pierwsza rata stanowi 33,4% wartości auta, druga po 12 miesiącach i trzecia po 24 miesiącach – 33,3%).

Kredyt wakacyjny pozwala kupić samochód Hyundai odkładając w czasie spłatę pierwszej raty – o trzy lub sześć miesięcy w zależności od wpłaty własnej – z kolei kredyt Non-Stop Auto daje szerokie możliwości wyboru sposobu zakończenia umowy. Można wtedy zwrócić samochód do dealerów Hyundai lub wymienić na nowe auto.

Dla użytkowników prowadzących działalność gospodarczą istnieje możliwość sfinansowania zakupu samochodu w programie Hyundai Promise leasingiem – firma oferuje tutaj leasing operacyjny, finansowy oraz tzw. leasing VAT marża.

 

Jak sprawdzane są samochody?

Samochody sprzedawane w ramach programu Hyundai Promise podlegają drobiazgowej kontroli. Jest ona przeprowadzana zgodnie ze standardami niemieckiego instytutu, a jej efektem jest Certyfikat Jakości Pojazdu DEKRA. Zainteresowany klient otrzymuje wgląd w protokół z kontroli samochodów używanych, dzięki czemu ma pewność, że auto warte jest zakupu.

Zanim dane auto zostanie wystawione na sprzedaż pod szyldem Hyundai Promise kontrolowany jest jego wygląd zewnętrzny oraz wewnętrzny, stan techniczny podzespołów, a także weryfikowana jest jego historia. Nie może także zabraknąć jazdy testowej. Tak drobiazgowe przeglądy serwisowe służą wykryciu i wyeliminowaniu wszelkich ewentualnych nieprawidłowości. Ponieważ na wszystkie pojazdy sprzedawane w Hyundai Promise udzielana jest minimum 2-letnia gwarancja, firma nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek zaniedbania.

 

Jakie pojazdy dostępne są w tym programie?

 

W programie Hyundai Promise – zgodnie z nazwą – oferowane są samochody używane Hyundai, natomiast nie jest to koniec propozycji, jakie marka przygotowała dla swoich klientów.

 

Hyundai

Koreański producent ma w swojej ofercie szeroki wybór samochodów używanych, poczynając od niewielkich modeli i10 oraz i20, na dużych SUV-ach jak Tucson czy Santa Fe kończąc. Nie brakuje też propozycji pośrednich jak Hyundai i30, i40 oraz Elantra. Dla osób poszukujących samochodów hybrydowych oraz elektrycznych Hyundai Promise także ma ofertę – to przede wszystkim hybrydowy Hyundai Ioniq oraz elektryczny Hyundai Kona Electric.

Dotychczasowe programy samochodów używanych (również program Hyundai I-Best, który stanowił pierwowzór dzisiejszego Promise) ograniczały się często do aut wyposażonych w silniki benzynowe lub wysokoprężne, rzadko kiedy oferując bardziej nowoczesne propozycje. W przypadku Hyundai Promise jest inaczej – i również w przypadku tzw. samochodów ekologicznych można liczyć, że będą objęte programem wsparcia serwisowego.

 

Informacja

Atrakcyjne warunki finansowania i gwarantowany odkup samochodu sprawiają, że ta propozycja może skusić również tych klientów, którzy jak dotąd z rezerwą podchodzili do tzw. alternatywnych źródeł zasilania.

 

 

Inne marki

Hyundai Promise oferuje wyłącznie samochody marki Hyundai, natomiast w ofercie dealerów Hyundai znaleźć można także inne auta określane hasłem Sprawdzone Samochody Używane. Te auta mogą spełniać identyczne kryteria jak w przypadku programu Promise – jednak ze względu na inną markę nie zostały do niego zakwalifikowane. Sprawdzone Samochody Używane to również auta nieco starsze, ale wciąż warte uwagi.

Wśród tak oferowanych samochodów używanych znaleźć można m.in. auta Volkswagena, Toyoty, Mazdy, Fiata, Skody, a nawet… Porsche (pozostawienie w rozliczeniu dotychczasowego pojazdu używanego to bardzo chętnie wybierana opcja przy zakupach u autoryzowanych dealerów). Dodatkowo prężnie działający specjaliści poszukują na rynku wtórnym wartych odkupu egzemplarzy, wpisujących się stanem technicznym.

 

Samochody używane od firm – flotowe hity

 

Zarządcy firmowych flot samochodowych bardzo chętnie wybierają pojazdy marki Hyundai. Są one atrakcyjne cenowo, a przy tym stosunkowo bezawaryjne, dobrze wyposażone i komfortowe. Nie bez znaczenia jest również estetyczny wygląd wielu modeli, który ma szczególne znaczenie w przypadku tzw. aut reprezentacyjnych. Tak też w programie Hyundai Promise kupić można wiele samochodów używanych o firmowej przeszłości. Czy to dobre rozwiązanie?

Na pewno nie należy z założenia go odrzucać. Czasy „katowanych” przez przedstawicieli handlowych aut mających setki tysięcy kilometrów przebiegu można chyba uznać za słusznie minione – a ewentualne ślady nieprawidłowego traktowania na pewno ujawnione zostałyby podczas szczegółowej prezentacji samochodu. Można więc śmiało myśleć o zakupie pojazdu używanego – tym bardziej w ramach programu Hyundai Promise, gdzie każde auto niezależnie od pochodzenia jest gruntownie sprawdzone przed wprowadzeniem do oferty.

 

Zalety programu

Czy warto skorzystać z programu Hyundai Promise? Jest kilka istotnych zalet, które przemawiają za takim rozwiązaniem. Przede wszystkim mowa tu o pewności. Każdy samochód używany trafiający do programu poddawany jest drobiazgowej kontroli przez ekspertów.

Sprawdzają oni samochód zdecydowanie bardziej dokładnie niż można by to zrobić samemu – nawet przy wsparciu zaufanego mechanika. Auta są też weryfikowane przed wprowadzeniem do oferty. Nie trzeba więc obawiać się ewentualnej „niespodzianki” na miejscu.

 

Informacja

Oczywiście przed zakupem można samochód dokładnie sprawdzić – istnieje możliwość odbycia jazdy testowej i osobistego przekonania się o jakości oferty.

 

Możliwość odbycia jazdy testowej to oczywiście nie wszystko. Znaczenie ma także powitalny pakiet serwisowy zawierający bezpłatne kontrole pojazdu i tańsze przeglądy serwisowe oraz gwarantowany odkup samochodu. Możliwość odkupu auta z pewnością stanowi dodatkowy element zachęcający do skorzystania z oferty.

 

Wady programu Hyundai Promise

Hyundai Promise nie stanowi wyjątku i kupując auto pod jego szyldem trzeba liczyć się przede wszystkim z nieco wyższymi cenami. Trudno oczekiwać okazji, z jakich słyną komisy czy handlarze. To jednak wada jedynie pozorna, ponieważ niskie ceny najczęściej nie biorą się z przypadku.

Zwykle oznaczają rychłą konieczność poniesienia mniejszych lub większych wydatków, a także poświęcenia czasu na serwisowanie samochodu. Jeśli więc można zapłacić odrobinę więcej i dzięki temu nie musieć martwić się ewentualnymi problemami, to chyba jest to opcja, którą warto rozważyć.

Niezależnie jednak od tego, gdzie kupować samochód używany – czy w ramach Hyundai Promise czy jakiegokolwiek innego programu – warto zawsze dokładnie go sprawdzić. Powiedzenie przezorny zawsze ubezpieczony nie wzięło się z niczego. Dlatego dobrą opcją jest skorzystanie z oferty autoDNA.

Na podstawie numeru VIN generowany jest obszerny raport zawierający maksimum informacji na temat przeszłości pojazdu. Można z jego pomocą zweryfikować wiele danych podawanych przez sprzedającego – a w razie jakichkolwiek niezgodności skutecznie negocjować cenę.

 

Warto wiedzieć

Pamiętaj, sprawdź VIN w autoDNA zawsze przed zakupem samochodu używanego – niezależnie od ceny czy rodzaju nadwozia. Dzięki temu możesz w łatwy sposób sprawdzić historię pojazdu, który wybrałeś. Do tego celu wystarczy jedynie numer VIN i połączenie z Internetem 🙂 Rozkodowanie VIN i wygenerowanie raportu może pomóc Ci w podjęciu niekiedy trudnej decyzji jaką jest wybór samochodu. Z raportu możesz dowiedzieć się m.in. czy samochód był powypadkowy, czy licznik mógł być cofnięty. Sprawdzenie VIN możesz wykonać przez cały rok 24/7.

 

 

Hyundai oferuje różne modele SUV-ów, które zapewniają zarówno styl, wydajność, jak i komfort jazdy. Oto niektóre z popularnych SUV-ów Hyundaia:

 

  • Hyundai Tucson: Średniej wielkości SUV, który oferuje atrakcyjny design, zaawansowane technologie i wydajne silniki. To popularny wybór dla rodzin i osób ceniących komfortowe podróżowanie.
  • Hyundai Santa Fe: Duży SUV, który oferuje przestronne wnętrze, zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz wygodę dla pasażerów. To idealny wybór dla osób potrzebujących większej przestrzeni i funkcjonalności.
  • Hyundai Kona: Kompaktowy SUV z dynamicznym stylem i wydajnymi silnikami. Kona jest świetnym wyborem dla osób ceniących miejską mobilność i łączność.
  • Hyundai Palisade: Luksusowy SUV, który oferuje przestronne wnętrze, bogate wyposażenie oraz zaawansowane technologie. Palisade to model dla tych, którzy szukają luksusowego doświadczenia jazdy i komfortu.
Summary
"Hyundai Promise" – co oferuje ten program?
Article Name
"Hyundai Promise" – co oferuje ten program?
Description
Hyundai Promise to jeszcze jeden program dealerski, w którym kupić można samochody używane Hyundai mające nie więcej niż 5 lat i 120 tys. km przebiegu.
Author
Publisher Name
autoDNA
Publisher Logo