autoDNA sprawdza
das-weltauto

Co to jest program „Das WeltAuto”? Czy warto z niego skorzystać?

17 października 2022

Das WeltAuto to oficjalny program Volkswagen Group Polska, w którym można sprzedać i kupić auto używane ze sprawdzoną historią, przebiegiem i zweryfikowanym stanem technicznym. To dobra okazja dla tych, którzy chcą mieć pewność, że rozsądnie wydają swoje pieniądze.

 

Czym jest program „Das WeltAuto”

Das WeltAuto to wielomarkowy program odkupu i sprzedaży samochodów używanych Volkswagena, aczkolwiek mający w ofercie pojazdy także innych producentów. W programie można kupić auta używane posiadające certyfikat Das WeltAuto, co potwierdza ich dobry stan techniczny. Dla kupującego auto z programem Das WeltAuto oznacza to pewność, że pojazd przeszedł szczegółową kontrolę.

 

Od jak dawna istnieje i kto może z niego skorzystać?

 

Program funkcjonuje na polskim rynku od 2014 r. W ostatnich latach mocno zyskał na popularności. W 2021 r. klienci kupili z programem Das WeltAuto ponad 23 tys. samochodów, czyli najwięcej od momentu jego powstania.

Program Das WeltAuto przeznaczony jest głównie dla osób szukających kilkuletniego auta, zwłaszcza z Grupy VW, w pewnym stanie technicznym. To ciekawa alternatywa dla samodzielnego szukania i sprawdzania auta używanego przed zakupem. Miłośnicy Skody czy Volkswagena z pewnością znajdą coś dla siebie, doceniając między innymi naprawy z użyciem oryginalnych części zamiennych.

W programie znajdziemy duży wybór aut z silnikami diesla, jak również wersji benzynowych. To atrakcyjna oferta dla osób szukających kilkuletniego samochodu w dobrym stanie technicznym i ze sprawdzoną historią.

 

 

Jakie są opcje finansowania samochodu?

W ramach Das WeltAuto dostępna jest pełna gama produktów finansowych – od leasingu poprzez ubezpieczenia aż po kredyt na preferencyjnych warunkach. Dla samochodów używanych z grupy VW dostępna jest specjalna oferta w ramach Volkswagen Financial Services. Daje on bardzo korzystne warunku finansowe, w tym dla osób z niskim wkładem własnym.

Kupujący nie musi mieć też pełnej kwoty na zakup auta, aby zostać jego posiadaczem. Nie ma też konieczności szukania na własną rękę ofert ubezpieczenia. Finansowanie i polisę może otrzymać w pakiecie w programie Volkswagen Financial Services, co jest bardzo wygodne. Można również oddać dotychczasowe używane auto w rozliczeniu.

 

Jakie samochody używane wchodzą w program?

Zdecydowana większość samochodów w naszej ofercie to samochody mające do 5 lat, wyjaśniają przedstawiciele Volkswagen Group Polska. W 2021 r. średni wiek samochodu sprzedanego w ramach Das WeltAuto wyniósł niespełna 4 lata. W programie dominują samochody z Grupy VW, czyli Volkswagen, Audi, Seat i Skoda. W 2021 roku klienci Das WeltAuto najczęściej kupowali:

  • Skodę Octavię

  • Skodę Fabię (oba modele z trzeciej generacji)

  • Volkswagena Passata B8.

 

Informacja

W programie można również spotkać używane Mercedesy, Mazdy, Hyundaie czy Renault – przekrój jest dość szeroki. Nie brakuje nawet samochodów elektrycznych.

 

Należy się liczyć z tym, że ceny mogą być nieco wyższe niż w przypadku analogicznych ofert prywatnych czy komisowych. Samochody w programie kosztują od co najmniej 40 tys. zł do 120 tys. zł. Sporo ogłoszeń stanowią oferty w przedziale 100-200 tys. zł.

Ile trzeba zapłacić za samochody używane w programie Das WeltAuto? W 2021 r. auta wyceniane pomiędzy 60 i 80 tys. zł oraz między 80 i 120 tys. zł miały identyczny udział wynoszący 22 procent. Aż 21 procent klientów wybrało auto używane, które kosztowały od 40 do 60 tys. zł. Średnia cena sprzedanego przez Das WeltAuto w 2021 r. pojazdu wyniosła blisko 74,5 tys. zł. To sporo, ale należy przy tym pamiętać, że w całym 2021 r. ceny samochodów używanych wzrosły.

 

Oferta ofercie nierówna, czyli zakup z programem Das WeltAuto

W ofertach jest spory wybór, ale przeglądając je można odnieść wrażenie, że nie wszystkie auta są dobrze sfotografowane. Z tego powodu niektóre oferty trudno się ogląda, bo zamieszczone zdjęcia bywają rozmyte lub po prostu słabo doświetlone. Przedstawione detale wyposażenia mogą być przez to słabo widoczne.

Ten brak jednolitego standardu zapewne wynika z różnicy w umiejętnościach i sprzęcie używanym przez osoby przygotowujące auta do sprzedaży. Mimo to jest dość zastanawiający w przypadku tak dużego programu jak Das WeltAuto, który oficjalnie firmuje jeden z największych na świecie koncernów motoryzacyjnych. W Polsce firmowany jest on przez oficjalnego importera.

 

Jakie są zalety programu „Das WeltAuto”?

Program oferuje wyselekcjonowane samochody, o sprawdzonym pochodzeniu i ze zweryfikowanym przebiegiem. Największą zaletą programu jest sprzedaż pewnych aut używanych, czyli ze szczegółowo sprawdzonym i zweryfikowanym przebiegiem, historią oraz pewnym stan technicznym – certyfikatem Das WeltAuto potwierdzającym parametry techniczne.

 

W Das WeltAuto oferuje się auta ze sprawdzoną historią i przebiegiem, zapisanym od pierwszej rejestracji pojazdu. Większość samochodów w programie otrzymuje Certyfikat Das WeltAuto. Stanowi on potwierdzenie, że oferowane w nim samochody zostały szczegółowo zweryfikowane według określonych standardów. Określenie parametrów technicznych przez potencjalnego nabywcę daje 100% pewności trafienia w konkretną ofertę.

Każdy samochód z programem Das WeltAuto objęty zostaje minimum roczną gwarancją zapewniającą:

  • pokrycie kosztów napraw

  • kompleksową obsługę w salonie

  • naprawy z użyciem oryginalnych części zamiennych w normach zgodnych z technologią producenta

Ponadto jeśli kupujący będzie niezadowolony z decyzji kupna, może wymienić samochód w ciągu tygodnia od jego zakupu. Nosząc się z zamiarem kupna używanego samochodu, powinno się odbyć jazdę próbną, ale tutaj mamy na to aż 7 dni.

 

Jak wygląda przegląd techniczny w programie „Das WeltAuto”

Samochody w programie przechodzą szczegółowy test techniczny obejmujący aż 117 elementów potwierdzany certyfikatem Das WeltAuto. Głównym etapem kontroli auta jest sprawdzenie przez mechaników z autoryzowanych serwisów Volkswagena – ewentualne usterki naprawiane są z użyciem oryginalnych części zamiennych.

 

Warto podkreślić, że wszelkie usterki wykryte w trakcie weryfikacji przed przyjęciem auta do programu są usuwane przy użyciu oryginalnych części w autoryzowanym serwisie. Daje to pewność, że pojazd jest sprawdzony i przybliża nas do tego, aby kupić wymarzony samochód – w oczekiwanej przez nas specyfikacji pojazdu, którego wyposażenie opcjonalne będzie zapewniało komfort użytkowania.

 

Jeżeli więc zastanawiasz się nad zakupem samochodu, chcesz kupić auto używane, Das WeltAuto to ciekawa opcja, którą zdecydowanie warto rozważyć. Samodzielne poszukiwanie samochodów używanych na rynku z pewnością nie jest prostym zadaniem. Wręcz przeciwnie – bardzo łatwo tu o kosztowną w skutkach pomyłkę. Natomiast dzięki programom takim jak ten prowadzony przez Volkswagen AG można oszczędzić wiele czasu i wysiłku – a samochód marzeń nabyć doprawdy łatwo i przyjemnie.

 

Warto wiedzieć

Zainteresował Cię ten artykuł? Sprawdź także produkty oferowane przez autoDNA – wiodącego dostawcę raportów historii pojazdu w Europie i USA. Sprawdzenie VIN może pomóc Ci ustrzec się przed dodatkowymi kosztami związanymi z zakupem auta z nieznaną przeszłością. Serwis dostępny jest 24/7 przez cały rok – wystarczy dostęp do Internetu i numer VIN pojazdu, który chcesz sprawdzić.

 

 

Summary
Co to jest program "Das WeltAuto"? Czy warto z niego skorzystać?
Article Name
Co to jest program "Das WeltAuto"? Czy warto z niego skorzystać?
Description
Das WeltAuto to oficjalny program Volkswagen Group Polska, w którym można sprzedać i kupić auto używane ze sprawdzoną historią czy przebiegiem.
Author
Publisher Name
autodna.pl
Publisher Logo