autoDNA sprawdza
Audi_Select_Plus

Program „Audi Select Plus” – warto?

16 grudnia 2022

Program Audi Select Plus to idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy poszukują wysokiej jakości, sprawdzonych samochodów używanych, które będą im służyć przez długie lata. Dzięki profesjonalnej ocenie technicznej użytkownicy mogą czuć się bezpiecznie, ale też mają pewność, że samochód nie ma ukrytych wad. Co warto wiedzieć o programie Audi Select?

 

Co to jest program „Audi Select Plus”?

Audi Select plus to program producenta, który umożliwia kierowcom nabycie sprawdzonych i profesjonalnie zweryfikowanych samochodów używanych. Jest to zupełnie nowoczesne rozwiązanie na rynku. W jego ofercie znajdują się starannie wyselekcjonowane modele pojazdów używanych, które znajdują się w ofercie sprzedaży wyłącznie autoryzowanych dealerów marki. Są to auta od jednorocznych, do nawet ośmioletnich. Dzięki temu kierowcy mogą nabyć profesjonalnie i kompleksowo zweryfikowany samochód pod względem stanu technicznego, przebiegu czy pochodzenia. Plusem tej opcji jest uzyskanie przez przyszłego właściciela dodatkowej gwarancji na zakupiony pojazd. W ramach Audi Select Plus istnieje możliwość nabycia samochodów używanych na niezwykle korzystnych warunkach.

 

Dla kogo skierowany jest ten program?

Program Audi Select Plus to doskonałe rozwiązanie dla kierowców, którzy marzą o zakupie wysokiej jakości pojazdu, w dobrej cenie. Dzięki programowi Audi select mogą oni nabyć kompleksowo sprawdzony samochód, dopasowany do swoich indywidualnych wymagań. Samochody poddawane są szczegółowej ocenie technicznej, ale co ważne — wśród samochodów oferowanych przez producenta znajdują się zarówno młodsze, jak i starsze modele. Bez względu na ich wiek, na wszystkie są objęte opieką autoryzowanych stacji serwisowych oraz gwarancją, dzięki czemu klienci mogą czuć się spokojnie i bezpiecznie.

 

 

Finansowanie w programie „Audi Select”

Kierowcy, którzy chcą nabyć samochód w programie Audi Select Plus mogą to zrobić na jeden z czterech sposobów – mogą pozostawić dotychczasowe auto w rozliczeniu, skorzystać z kredytu bądź też leasingu, ale też nabyć auto za gotówkę. Jak wygląda kwestia rozliczenia zakupu samochodu w każdej ze wskazanych opcji?

Nabywając samochód w programie umożliwiającym pozostawienie dotychczas użytkowanego pojazdu, można skorzystać z opcji rozliczenia. Wówczas specjaliści ocenią stan techniczny auta i wskażą jego wartość. Dzięki temu decydując się na zakup używanego samochodu u producenta, nowy właściciel może pomniejszyć jego cenę o wartość swojego auta. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż właściciel nie musi się martwić nie tylko formalnościami koniecznymi do dopełnienia po sprzedaży samochodu, ale też ze znalezieniem nowego właściciela. Ponadto partnerzy biorą też odpowiedzialność z tytułu rękojmi na samochód używany.

Jeśli przyszły właściciel nie chce nabyć samochodu za gotówkę, może skorzystać z kredytu bądź leasingu. Producent przygotował dwa programy – Audi Kredyt oraz Audi Leasing, które umożliwiają nabyć auto na atrakcyjnych warunkach. Co ważne – wszystkie formalności są załatwiane w autoryzowanym punkcie dealerskim, stąd też nie przysparzają dużych trudności.

 

Jak są sprawdzane samochody?

Jak już wspomniano, każdy samochód znajdujący się w ofercie Audi Select Plus jest kompleksowo weryfikowany pod względem stanu technicznego. Wszystkie pojazdy są poddawane szczegółowej inspekcji – weryfikowanych jest aż 117 punktów kontrolnych. W sytuacji, gdyby zostały wykryte nieprawidłowości, są one usuwane w autoryzowanych stacjach serwisowych, przy wykorzystaniu wysokiej jakości, oryginalnych części. Dzięki temu nabywcy mają pewność, że stan techniczny pojazdu jest prawidłowy.

Weryfikacja pojazdu obejmuje również kontrolę przebiegu – wszystkie dostępne w ramach programu auta mają w 100% autentyczny przebieg. Co ważne – w programie znajdują się jedynie pojazdy, które nie pokonały więcej niż 150 000 km. Producent dba również o sprawdzenie pochodzenia auta. Dzięki temu w programie Audi Select Plus znajdują się samochody pochodzące z organizacji sprzedaży Audi – bezpośrednio z Audi AG lub z parku stacji dealerskiej bądź też pozostawione w rozliczeniu.

 

Jakie pojazdy są dostępne w tym programie?

Jak już wspomniano, w ramach programu Audi Select Plus kierowcy mogą nabyć używane samochody osobowe, które mają przebieg nie większy niż 150 000 km, a ich wiek nie przekracza 5 lat. Czynniki te sprawiają, że na rynku samochodów używanych są one niezwykle atrakcyjne i dla wielu kierowców są ogromną konkurencją w stosunku do samochodów nowych.

 

Audi

W ramach programu Audi Select klienci mogą nabyć wyłącznie samochody wspomnianej marki — jest to bowiem producencki program samochodów używanych, który pozwala nabyć prestiżowy model auta na atrakcyjnych warunkach. W Programie Audi Select Plus są dostępne pojazdy pochodzące z organizacji sprzedaży Audi: bezpośrednio z AUDI AG lub z parku stacji dealerskiej, a także samochody pozostawione w rozliczeniu przez klientów punktów dealerskich, które w okresie ich użytkowania przez poprzednich właścicieli pozostawały pod opieką autoryzowanych stacji serwisowych.

 

Czym jeszcze charakteryzuje się program Audi Select Plus?

Program Audi Select Plus umożliwia także potencjalnym klientom na sprawdzenie samochodu podczas jazdy testowej. Wszystkie oferowane modele są gotowe do jazdy testowej, do których autoryzowani dealerzy zachęcają wszystkich zainteresowanych. Sprawdzając, jak samochód zachowuje się w rzeczywistości, mogą oni zweryfikować czy testowane auto pasuje do stylu jazdy kierowcy i czy spełnia jego oczekiwania.

 

Zapamiętaj

Używane samochody w Programie Audi Select Plus są poddawane szczegółowej weryfikacji technicznej. Dzięki temu pojazdy są objęte aż 3 dodatkowymi latami gwarancji fabrycznej. W przypadku nabywania samochodów w rozliczeniu przez klienta są one objęte minimum 1 rokiem dodatkowej gwarancji na bazie ubezpieczenia kosztów naprawy.

 

Ważnym plusem programu są również rozbudowane pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych, z licznymi opcjami dodatkowymi. Dzięki temu każdy klient może indywidualnie dopasowywać je do swoich potrzeb w ramach oferty Audi Serwis Ubezpieczeniowy. Opcja ta sprawia, że kierowca może w razie potrzeby zyskać z szerokiego zakresu Assistance. Ubezpieczenie to umożliwia uzyskanie bezpłatnego samochodu zastępczego nawet na 7 dni. Co ważne – w przypadku szkody na samochodzie, kierowca ma zagwarantowaną wymianę uszkodzonych części na nowe. Warto dodać, że ubezpieczenia te są dostępne na atrakcyjnych warunkach – nie zawierają udziałów własnych, są honorowane zniżki nabyte w innych towarzystwa ubezpieczeniowych, a dodatkowo klienci programu Audi Select Plus otrzymują dodatkowy 10% rabat na zakup ubezpieczenia.

 

Zalety programu Audi Select

Klienci korzystający z programu Audi Select Plus mogą zyskać nie tylko markowe i prestiżowe auto, ale przede wszystkim:

  • spokój – mają bowiem pewność, że samochód nabyty w ramach programu jest objęty dodatkową gwarancją, nawet jeśli gwarancja producenta jest nadal ważna. Dzięki temu właściciel samochodu używanego ma pewność, że w przypadku awarii może liczyć na wsparcie autoryzowanego serwisu,
  • komfort – specjaliści sprawdzają nie tylko stan techniczny pojazdu, ale też jego przebieg i pochodzenie. Starannie udokumentowana historia gwarantuje komfortową podróż, bez ciągłego stresu i niepokoju,
  • bezpieczeństwo – dzięki sprawdzeniu prawidłowości funkcjonowania wszystkich elementów – weryfikowane jest aż 117 punktów kontrolnych, kierowcy mogą czuć się bezpiecznie nawet podczas dalekich podróży.

 

Wady programu

Wśród klientów Audi Select nie można znaleźć informacji o ewentualnych wadach programu. Bogata oferta producenta sprawia, że każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb i oczekiwań.

Nabywając nawet tak kompleksowo sprawdzony samochód używany, poddany szczegółowej ocenie technicznej i po skorzystaniu z jazdy testowej, kierowcy mogą również samodzielnie sprawdzić jego historię. Sprawdzając historię pojazdu używanego w autoDNA, można uzupełnić dotychczasowe informacje uzyskane w punkcie dealerskim, a tym samym potwierdzić dane z systemów ewidencji przeglądów czy dokumentacji pojazdu.

 

Warto wiedzieć

Zainteresował Cię ten artykuł? Sprawdź także produkty oferowane przez autoDNA – wiodącego dostawcę raportów historii pojazdu w Europie i USA. Sprawdzenie VIN może pomóc Ci ustrzec się przed dodatkowymi kosztami związanymi z zakupem auta z nieznaną przeszłością. Serwis dostępny jest 24/7 przez cały rok. Sprawdź VIN korzystając z Internetu i posiadając numer nadwozia (VIN) pojazdu, który chcesz sprawdzić.

 

 

Summary
Program "Audi Select Plus" – warto?
Article Name
Program "Audi Select Plus" – warto?
Description
Dzięki profesjonalnej ocenie technicznej kierowcy mają pewność, że samochód nie ma ukrytych wad. Co warto wiedzieć o programie Audi Select Plus?
Publisher Name
autoDNA
Publisher Logo