autoDNA radzi
toyota pewne auto

Czym jest program Toyota Pewne Auto? Czy warto z niego skorzystać?

8 sierpnia 2022

Toyota Pewne Auto to program, w ramach którego kupić można samochody używane wszystkich marek. Zakup następuje u autoryzowanych dilerów, a każdy pojazd jest bardzo dokładnie sprawdzany. Dzięki temu kupujący zyskuje pewne auto – samochody używane dostępne łatwiej i bezpieczniej niż wcześniej.

Co to jest program „Toyota Pewne Auto”?

Znalezienie dobrego samochodu używanego nie jest łatwym zadaniem, a wiele osób – jeśli tylko ma taką możliwość – decyduje się na zakup od rodziny lub znajomych, jeśli ci pozbywają się akurat swojego pojazdu. Co jednak w przypadku gdy na znajomy samochód nie ma co liczyć? Z pomocą przychodzi program Toyota Pewne Auto. 

To okazja, aby kupić samochody używane bezpośrednio od doświadczonych dealerów japońskiej marki – choć w ofercie znajdują się modele różnych marek. Największą popularnością cieszą się oczywiście auta Toyoty i Lexusa, ale wybór jest o wiele większy.

Przez lata program odkupu i sprzedaży funkcjonował bezpośrednio przy salonach Toyoty – w Polsce jest ich łącznie 74, wliczając w to punkty oferujące samochody dostawcze. Przedstawiciele japońskiego koncernu doszli jednak do wniosku, że to zbyt mało – i tak powstają pierwsze salony dedykowane bezpośrednio sprzedaży samochodów używanych.

 

 

Dla kogo skierowany jest program?

Kupić samochód w ramach programu Toyota Pewne Auto może każdy zainteresowany. Jest to opcja zarówno dla prywatnych użytkowników, jak i dla firm – bo w większości przypadków transakcja następuje na podstawie faktury VAT 23%. Dzięki temu zakup można uwzględnić w kosztach prowadzenia działalności – staje się przez to jeszcze bardziej opłacalny.

Program odkupu i sprzedaży samochodów jest skierowany przede wszystkim do tych użytkowników, którzy w hierarchii potrzeb najwyżej stawiają pewne auto. Nie chcą martwić się niewiadomym stanem technicznym czy niezweryfikowaną historią. Toyota Pewne Auto gromadzi najlepsze oferty, które wyróżnia sprawdzony stan techniczny oraz udokumentowana historia i przebieg. To podstawa przy zakupie aut na rynku wtórnym!

 

Informacja

Samochody z programu Toyota Pewne Auto może kupić każdy, komu zależy na bezpiecznym i wygodnym zakupie.

 

Finansowanie w programie „Toyota Pewne Auto”

Program Toyota Pewne Auto oferuje szereg opcji finansowania, wśród których każdy powinien znaleźć opcję dla siebie, niezależnie od tego, czy ma życzenie wyłożyć całą kwotę na zakup auta jednorazowo czy też rozłożyć opłatę na niskie raty (prywatnie lub „na firmę”). To m.in.:

 • Leasing Kinto One
 • Kredyt Niższych Rat Toyota Easy
 • Kredyt Niższych Rat Toyota Easy z gwarancją raty
 • Standard Kredyt
 • Standard Leasing
 • Comfort Pay

Atrakcyjną i chętnie wybieraną opcją jest z pewnością Leasing Kinto One. W programie Toyota Pewne Auto samochody, jakie obejmuje, to modele nie starsze niż 7 lat (licząc razem z okresem finansowania). Opłata wstępna wynosi od 0 do 40%, a umowa zawierana jest na okres od 2 do 4 lat. Korzyści to nawet o połowę niższa rata miesięczna – w całości kwalifikowana jako koszt uzyskania przychodu (z odliczeniem podatku VAT 23%). Po zakończeniu okresu leasingowego samochód można zwrócić, wykupić lub wymienić na kolejne pewne auto z programu.

 

Jak sprawdzane są samochody z programu?

Główną przewagą programu Toyota Pewne Auto jest to, że dostępne w jego ramach samochody używane – wszystkich marek – podlegają gruntownemu sprawdzeniu. Co więcej, każdy model objęty jest co najmniej roczną gwarancją, by zapewnić użytkownikowi maksimum spokoju podczas eksploatacji.

Toyota Pewne Auto to drobiazgowa kontrola jakości, której podlegają następujące elementy:

 • stan nadwozia z pomiarem grubości powłoki lakierniczej na elementach karoserii
 • stan opon, m.in. głębokość bieżnika z uwzględnieniem koła zapasowego
 • wygląd zewnętrzny – w tym stan szyb, kloszy reflektorów, poszczególnych elementów nadwozia oraz sprawność zamków
 • komplet oświetlenia wewnątrz i na zewnątrz
 • komora silnika wraz ze sprawdzeniem wszystkich płynów eksploatacyjnych, filtrów, akumulatora
 • bagażnik – działanie mechanizmu oraz wyposażenie
 • podwozie pod kątem korozji, wycieków, zużycia elementów (co ma szczególne znaczenie, jeśli chodzi o samochody używane)
 • układ kierowniczy.

Kontrola stanu technicznego samochodu w programie Toyota Pewne Auto kończy się jazdą próbną oraz dokumentowana jest szeregiem wydruków na potwierdzenie ustalonych informacji. Efektem jest pieczołowicie sprawdzony stan techniczny i udokumentowana historia i przebieg – najważniejsze elementy, na jakie zwraca się uwagę przy zakupie i sprzedaży samochodów używanych.

 

Jakie samochody są dostępne w programie?

Toyota Pewne Auto – pomimo swojej nazwy – to wielomarkowy program odkupu i sprzedaży samochodów używanych. Można znaleźć w nim samochody różnych marek, choć dominuje oczywiście Toyota. Licznie reprezentowane są też samochody Lexus – luksusowej marki należącej do japońskiego producenta.

 

Informacja

W programie Toyota Pewne Auto sprzedawane są samochody używane wszystkich marek.

 

Toyota

W ofercie programu Toyota Pewne Auto nie może zabraknąć samochodów tej właśnie marki. Wyróżniają się przede wszystkim Toyoty Yaris – miejskie auta doceniane zarówno przez prywatnych, jak i firmowych użytkowników. Na brak oferty od dealerów Toyoty nie będą również narzekać klienci, którzy upatrzyli sobie takie modele jak Auris i Corolla, RAV-4 czy ostatnio zdobywający popularność hybrydowy model C-HR.

 

Lexus

Aut marki Lexus jest – z oczywistych względów – nieco mniej, ale zainteresowani i tak znajdą samochód dla siebie. Niewielki przebieg, nowy model, udokumentowana historia – to cechy, które sprawiają, że warto skusić się na zakup Lexusa z gwarancją. Lexusy w ramach programu Toyota Pewne Auto to przede wszystkim model NX i RX, ale także GS, a nawet potężny GX i sportowy model LC.

 

Pozostałe marki

Do programu kwalifikują się samochody używane wszystkich marek, a kluczowym wyznacznikiem jest ich stan techniczny. Wielbiciele włoskich samochodów znajdą kilka egzemplarzy Alfa Romeo oraz – rzecz jasna – Fiata. Są też samochody używane BMW i Audi czy Mercedesa, a dla tych, którzy nie lubią się ograniczać, znajdzie się nawet Porsche czy Maserati bądź Jaguar.

Wszystkie te samochody używane łączy jedno – Toyota Pewne Auto gwarantuje ich bardzo dobry stan techniczny. To szansa na naprawdę najlepsze oferty!

 

Flotowe hity z programu Toyota – samochody używane od firm

W ramach programu Toyota Pewne Auto można także kupić samochody używane użytkowane wcześniej w firmach. Jest to zdecydowanie ciekawa propozycja, bo – wbrew pewnym stereotypom – auto firmowe wcale nie musi być wykorzystywane przez spragnionego nadmiernych wrażeń przedstawiciela handlowego. 

Dlatego w programie można znaleźć naprawdę ciekawe samochody używane wszystkich marek pochodzące od firm, które o swoją flotę dbały nad wyraz pieczołowicie, wychodząc z założenia, że jest to element wizerunku marki, a w związku z tym nie wolno oszczędzać na jego wyglądzie oraz serwisie. Takie oferty niełatwo samemu odnaleźć – co czyni wielomarkowy program odkupu Toyoty jeszcze bardziej atrakcyjnym.

 

Zalety programu „Toyota Pewne Auto”

Czy warto skorzystać z programu Toyota Pewne Auto? Jest wiele zalet, które przemawiają za takim właśnie wyborem, aczkolwiek pamiętać należy, że własne programy sprzedaży samochodów używanych mają również inne firmy. Na pewno warto więc porównać różne oferty i na tej podstawie dokonać wyboru.

Najważniejsze zalety programu Toyota Pewne Auto to przede wszystkim:

 1. Dokładnie sprawdzony stan techniczny
 2. Należycie udokumentowana historia i przebieg
 3. Każdy model objęty jest minimum roczną gwarancją
 4. Niska rata miesięczna w przypadku finansowania zakupu
 5. Szeroki wybór – można znaleźć modele różnych marek, nie tylko samochody używane Toyoty i Lexusa

Ostatecznie program Toyota Pewne Auto oznacza przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo dla kupującego.

Pewne auto z napędem hybrydowym (hybrid)

Wartą uwagi ciekawostką są w programie Toyota Pewne Auto samochody hybrydowe – które wraz z elektrycznymi stanowić będą przyszłość prywatnego transportu drogowego. Samodzielny zakup używanej hybrydy jest dość ryzykowny. Wielu potencjalnych klientów obawia się m.in. kosztownych wymian akumulatorów, a także braku niezbędnej wiedzy, aby zweryfikować stan techniczny auta. Ponadto elementy układu hybrydowego podlegają gwarancji do 5 lat z możliwością przedłużenia aż osiągnięcia przez pojazd 10 lat.

Dzięki temu, że samochody używane w programie to najlepsze oferty od dealerów Toyoty, którzy z samochodami hybrydowymi mają duże doświadczenie, jest to bezpieczna i perspektywiczna opcja, a wszechstronny model typu hybrid może stanowić godną uwagi alternatywę dla bardziej paliwożernych aut z silnikami benzynowymi czy – tym bardziej – wysokoprężnymi.

 

Wady programu Toyota Pewne Auto

Samochody używane wszystkich marek kupić można na rynku – np. bezpośrednio od ich właścicieli, a także w komisach i u pośredników. Można też sprowadzać je z zagranicy. Czy skorzystanie z oferty Toyoty ma jakieś wady? Zależy pod jakim kątem patrzeć. Oferowane w ramach programu Toyota Pewne Auto samochody nie mogą konkurować z „okazjami cenowymi”. Z pewnością da się kupić auta taniej… ale warto pamiętać, że przesadne oszczędności przy zakupie zazwyczaj przekładają się na niechciane wydatki później. Innymi słowy – lepiej czasem zapłacić więcej i nie martwić się później.

 

Warto wiedzieć

Niezależnie od tego, czy kupujesz samochód w programie czy jakąkolwiek inną drogą, pamiętaj weryfikacji numeru VIN oraz o tym, żeby sprawdzić historię pojazdu. Sprawdź VIN przed zakupem w autoDNA i miej pewność, że o swoim nowym samochodzie wiesz wszystko!

 

Summary
Czym jest program Toyota Pewne Auto? Czy warto z niego skorzystać?
Article Name
Czym jest program Toyota Pewne Auto? Czy warto z niego skorzystać?
Description
Toyota Pewne Auto to program, w ramach którego kupić można samochody używane wszystkich marek. Zakup następuje u autoryzowanych dealerów.
Publisher Name
autoDNA
Publisher Logo